وقوع سالانه 9 هزار کودک‌آزاری در همدان


 براساس پیش‌بینی‌ها، سالانه بیش از بر 9 هزار کودک‌آزاری در استان همدان روی می‌دهد که تنها نیمی از آن به سازمان بهزیستی گزارش می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: در کل کشور 400 هزار مورد کودک‌آزاری در سال به وقوع می‌پیوندد که با میانگین‌گیری این اعداد، سهم استان همدان 18 هزار مورد می‌شود.
اکبر سوری ادامه داد: پیش‌بینی مجموعه بهزیستی استان همدان این است که در استان سالانه حداقل 9 هزار مورد کودک‌آزاری به وقوع می‌پیوندد که از این تعداد تنها یک‌نهم به بهزیستی مراجعه کرده‌اند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته هزار کودک که مورد آزار قرار گرفته بودند به بهزیستی معرفی شدند که اقوام و همسایگان این گزارش‌ را به بهزیستی اعلام کردند.
به‌گزارش ایسنا، مدیرکل بهزیستی همدان تأکید کرد: اکثر کودکان به دلیل ناآگاهی از خط 123 اتفاقات را اعلام نمی‌کنند که باید برای آگاه‌سازی کودکان از وجود خط اورژانس اجتماعی تلاش کنیم و رسانه‌ها باید بیشتر به این موضوع بپردازند.
وی گفت: اکثر کودک‌آزاری‌ها با مشکلات اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی در ارتباط بوده و گاهی ممکن است با فروش و قاچاق کودکان مواجه شویم که تمامی این موارد جزو کودک‌آزاری مواجه می‌شوند.
سوری تأکید کرد: بی‌توجهی به خواسته‌های کودکان نوعی کودک‌آزاری بوده و بیشتر شکنجه‌ها جسمی و روحی است.
وی ادامه داد: کودکان خیابانی که از تحصیل باز می‌مانند و به اجبار والدین مجبور به حضور در خیابان‌ها می‌شوند نوعی کودک‌آزاری محسوب می‌شود.
سوری تصریح کرد: گاهی برخی والدین تصور می‌کنند کودک متعلق به آنها بوده است و هر کاری بخواهند می‌توانند با آنها انجام دهند در حالی که هر کودک حقوق مشخصی دارد.
وی یادآور شد: خط 123 اورژانس اجتماعی بوده که به موارد سالمندآزاری، کودک‌آزاری، همسرآزاری و معلول‌آزاری رسیدگی می‌کند.

/ 0 نظر / 6 بازدید