سه سال حبس برای شکارچی قرقی
 فردی که اقدام به نگهداری یک بهله قرقی کرده بود به 3 سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: تعامل مطلوب مجموعه انتظامی شهرستان ملایر با محیط زیست این شهرستان منجر به شناسایی فرد متخلف از قانون شکار و صید شد.
به گزارش ایرنا، سیروس عزیزی اضافه کرد: این فرد متخلف اقدام به نگهداری یک بهله قرقی در خانه مسکونی کرده بود که پرونده برای وی تشکیل و به مرجع قضایی شهرستان ملایر ارسال شد.
وی اظهار کرد: این فرد به اتهام نگهداری این گونه جانوری طبق رأی صادره محاکم قضایی ملایر به تحمل 3 سال حبس تعزیزی و پرداخت 5 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
عزیزی گفت: قرقی پرنده شکاری کوچکی از تیره عقابیان است که در میان درختان آشیانه ساخته و برای شکار پرندگان کوچک مثل گنجشک در لابه‌لای درختان و بوته‌ها قرار می‌گیرد.
وی افزود: قرقی شامل مشخصاتی همچون اندازه کوچک، بال‌های کوتاه و گردن و دم دراز و خط ابرویی سفید و لکه سفید پس‌ گردن است؛ همچنین طول بدن قرقی نر 28 و طول ماده 38 سانتی‌متر است.
عزیزی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری فرد متخلفی اقدام به نگهداری گراز در منزل مسکونی کرده بود که بعد از تشکیل پرونده و معرفی به مرجع قضایی به پرداخت جریمه محکوم شد.
 
دستگیری قاچاقچی شیشه در فامنین 
 با دستگیری یک توزیع‌کننده مواد مخدر در شهرستان فامنین 430 گرم شیشه از وی کشف شد. 
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین دراین باره گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تهیه و توزیع مواد مخدر توسط فردی در این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، محمد معصومی افزود: اکیپ‌های عملیاتی این پلیس، با تحقیقات نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و در این خصوص پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم را در مخفیگاه خود دستگیر کردند و در بازرسی به عمل آمده از محل موصوف 430 گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه به همراه یک عدد ترازوی توزین مواد و یک عدد وافور کشف کردند. 
وی در پایان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد، به خانواده‌ها توصیه کرد که از فرزندان خود مراقبت کنند و اجازه ندهند افراد فرصت‌طلب آنها را به دام اعتیاد بکشانند و نیز در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.
 
کشف 112 هزار عدد انواع مواد محترقه در همدان 
 112 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در شهرستان همدان کشف شد. 
رئیس پلیس امنیت عمومی استان همدان با بیان این مطلب گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به خرید و فروش مواد محترقه می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره پشتیبانی عملیات اطلاعاتی قرار گرفت. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، احمد رحیمی افزود: پس از یک ماه اقدامات اطلاعاتی و پیگیری‌های به عمل آمده اطلاع حاصل شد که قرار است یک محموله مواد محترقه از یکی از شهرهای همجوار به مغازه فرد مذکور در همدان منتقل شود که در این راستا 2 اکیپ مجرب از مأموران پلیس اطلاعات به محل اعزام شدند و پس از حصول اطمینان از وجود مواد محترقه، از مغازه یاد شده بازرسی به عمل آوردند. 
/ 0 نظر / 28 بازدید