جوان برادرکش ملایری اعدام می شود

 

در بررسی اولیه مشخص شد در جریان درگیری بین دو برادر یکی از آنان به هویت «رضا» برادر بزرگترش را با ضربات چاقو مجروح کرده و بلافاصله با یک دستگاه سواری پراید از محل درگیری متواری شده است. فرد مجروح نیز پس از انتقال به بیمارستان در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

با فوت فرد مجروح با دستور مقام قضایی، دستگیری عامل جنایت در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت و فردای روز حادثه در حالی که متهم سوار بر خودروی پراید خود در حال عبور از یکی از محلات ملایر بود، شناسایی و دستگیر شد و در بازرسی از خودروی پراید چاقوی خون‌آلودی که متهم با آن مرتکب جنایت شده بود، کشف و ضبط گردید.

همسر مقتول که شاهد درگیری دو برادر بود در جریان تحقیقات به مأموران گفت: حوالی ساعت 22 برادر شوهرم (متهم به قتل) در حالی که عصبانی بود به منزل ما مراجعه کرد و سراغ شوهرم را گرفت که گفتم هنوز به منزل نیامده است. وقتی از او در مورد کارش با شوهرم پرسیدم گفت: چون شوهرت با نامزد من تماس گرفته و ماجرای اعتیاد مرا به او اطلاع داده است به همین علت قصد کشتن او را دارم... .

بعد از گذشت حدود نیم‌ساعت وقتی شوهرم به منزل بازگشت و در حال پیاده شدن از خودرویش بود، ناگهان متهم که داخل خودروی خودش انتظار او را می‌کشید با چاقو به او حمله کرد و بعد از وارد کردن دو ضربه به وی، سوار بر خودروی پراید متواری شد.

پزشکی قانونی در گزارش معاینه جسد، علت مرگ مقتول را اصابت جسم برنده و نوک‌تیز به قفسه سینه، پارگی ریه و عوارض ناشی از آن اعلام کرد.

متهم در جریان جلسات بازپرسی با اعتراف صریح به قتل برادرش در مورد انگیزه خود از جنایت گفت: چون برادرم موضوع اعتیاد مرا به نامزدم اطلاع داده بود از دست او به شدت عصبانی بودم به همین علت روز حادثه به قصد تهدید به مقابل منزلش رفتم و منتظر آمدنش شدم با دیدن او با چاقو به طرفش رفتم و قصد تهدید او را داشتم که ناخواسته ضربه‌ای به سینه‌اش زدم و همان ضربه مرگ او را رقم زد.

بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملایر با تکمیل تحقیقات و اخذ دفاعیات، متهم پرونده را برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان ارسال کرد.

* متهم به قتل در دادگاه

در جلسه رسیدگی به اتهام متهم در دادگاه کیفری استان که به ریاست قاضی شریفی و مستشاری قاضی وثیقی، صدری، رمضانی و پورمهدی و با حضور اولیای دم مقتول، متهم و وکیل قانونی او و نماینده دادستان برگزار شد، رضا (متهم) با اعتراف مجدد به قتل برادرش «خلیل» گفت: از حدود دو سال قبل که به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده بودم، برادرم مرتب به شیوه‌های مختلف سعی می‌کرد زمینه ترک اعتیادم را فراهم کند و در این رابطه چند بار تهدید کرده بود که موضوع اعتیاد را به نامزدم می‌گوید. روز حادثه نامزدم با من تماس گرفت و گفت: شخص ناشناسی با او تماس گرفته و موضوع اعتیاد را به او اطلاع داده است. به همین دلیل من که مطمئن بودم آن فرد برادرم بوده حوالی ساعت 22 به محل زندگی او مراجعه کردم و وقتی قصد مراجعت به منزلش را داشت برای آنکه او را بترسانم تا دیگر کاری به کارم نداشته باشد با چاقو به طرفش رفتم و ضربه‌ای به او زدم.

دادگاه پس از اخذ آخرین دفاعیات متهم به استناد شکایت فرزند صغیر مقتول و تقاضای قصاص متهم، گزارش پزشکی قانونی، گزارش مراجع انتظامی، اعترافات مقرون به واقعیت متهم و سایر شواهد و قراین موجود در پرونده، متهم را در قتل عمد برادرش «خلیل» مجرم شناخت و او را به یک بار قصاص محکوم کرد.

لازم به ذکر است، حکم صادره در دادگاه کیفری استان در شعبه یازدهم دیوانعالی کشور تأیید شده و قابل اجراست.

/ 0 نظر / 60 بازدید