3بارقصاص برای قاتل رانندگان همدانی

* کشف اولین جنایت، جسد سوخته در خودروی پراید

به گزارش خبرنگار ما، بیست و هشتم اسفند ماه سال 87 مأموران گشت پلیس به یک دستگاه پراید سفید رنگ که چند ساعتی در حاشیه جاده بهار حوالی روستای «ینگجه» رها شده بود، مشکوک می‌شوند و اقدام به بازرسی آن می‌کنند.

مأموران در بررسی‌های انجام شده مشاهده می‌کنند درب‌های خودرو باز است و سوئیچ نیز در جای خود قرار دارد و تنها باطری خودرو برداشته شده است اما در بازرسی از صندوق عقب خودرو دو گونی کشف می‌کنند که درون یکی از آنها بقایای جسد سوخته انسان وجود دارد.

در بررسی‌های دقیق‌تر، تمام مدارک شناسایی مالک خودروی پراید به همراه مدارک اتومبیل به جز کارت سوخت کشف می‌شود.

با دستور بازپرس شعبه 7 دادسرای همدان، بقایای جسد کشف شده برای بررسی دقیق به پزشکی قانونی و خودروی پراید به پارکینگ پلیس منتقل می‌شود. خانواده مالک خودرو به هویت «سیروان» 35 ساله اهل و ساکن کرمانشاه، شناسایی می‌شوند. برادر وی در بازپرسی اعلام می‌کند که برادرم ساعت 15 روز قبل از کشف خودرو به قصد مسافرکشی از منزل خارج شده و دیگر مراجعت نکرده است.

پزشکی قانونی در گزارش معاینه جسد اعلام می‌کند که بقایای کشف شده مربوط به جسد انسان و به احتمال زیاد مردی است که به طور کامل سوخته و به علت شدت جراحت و متلاشی شدن بافت‌های وی، تعیین علت دقیق مرگ امکان‌پذیر نیست.

با مشخص شدن ابعاد مختلف تحقیقات پلیس آگاهی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت هولناک آغاز می‌شود اما هیچ ردی از عامل جنایت به دست نمی‌آید.

* دومین جنایت باز هم سواری پراید

هفتمین روز از شروع سال 88 شخصی به کلانتری 14 همدان مراجعه و اعلام می‌کند، پدرش به نام «حبیب‌ا» از ساعت 7 صبح روز قبل با یک دستگاه خودروی پراید به قصد مسافرکشی منزل را ترک کرده و تاکنون مراجعه ننموده است. تحقیقات پلیس برای اطلاع از سرنوشت فرد مورد نظر آغاز می‌شود تا اینکه 23 فروردین‌ماه اتومبیل پراید فرد گمشده در شهرک مدرس همدان کشف می‌شود.

مأموران پلیس آگاهی، تحقیقات خود را برای کشف راز ناپدید شدن راننده خودروی پراید با جدیت پیگیری می‌کنند اما تا مدت‌ها هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

* سومین جنایت این بار وانت پیکان

نوزدهم خردادماه سال 88 فردی با مراجعه به اداره آگاهی همدان اظهار می‌دارد برادرش به نام «علی‌اصغر» از ساعت 16 روز قبل با یک دستگاه وانت پیکان منزل خود را ترک و آخرین بار ساعت 19 همان روز در تماسی به همسرش اعلام می‌کند برای حمل بار به روستای حسن قشلاق می‌رود بعد از آن هیچ اثر و نشانه‌ای از او به دست نیامده است.

مأموران آگاهی با تشکیل پرونده‌ای در این زمینه، تمامی افرادی را که با فرد گمشده در ارتباط بودند را  شناسایی و مورد بازجویی قرار می‌دهند، حتی 2 نفر با وی سابقه درگیری داشته‌اند نیز شناسایی می‌شوند که در جریان تحقیقات مشخص می‌شود هیچ ارتباطی با فرد گمشده ندارند.

* کشف سرنخ‌های تازه و دستگیری متهم

در حالی که تحقیقات پلیس آگاهی در شاخه‌های مختلف ادامه دارد، مأموران با دریافت تراکنش کارت سوخت مسروقه خودروی پراید مکشوفه در جاده بهار متوجه می‌شوند کارت سوخت مورد نظر به دفعات توسط سرنشین یک دستگاه وانت پیکان که دو رقم از شماره پلاک آن مخدوش است در جایگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

در حالی که دستور شناسایی و توقف خودروی مذکور به تمام عوامل انتظامی ابلاغ شده است 29 تیرماه برادر یکی از مقتولان با پلیس آگاهی تماس گرفته و اعلام می‌کند، وانت پیکان مورد نظر را حین سوخت‌گیری در یکی از جایگاه‌های حاشیه شهر همدان مشاهده کرده است.

به دنبال این تماس مأموران پلیس آگاهی به محل مورد نظر مراجعه و خودروی مورد نظر به رانندگی فردی به هویت «مرتضی» را توقیف می‌کنند. در بررسی پلاک خودرو مشخص شد یکی از ارقام خودرو مورد نظر با استفاده از رنگ به رقم دیگری تبدیل شده است و فرد دستگیرشده با اظهارات ضد و نقیض سعی در گمراه کردن مأموران دارد.

* راز 3 جنایت در کیف سیاه رنگ

مأموران پلیس با هماهنگی مقام قضایی منزل متهم دستگیر شده را مورد بازرسی قرار می‌دهند و در آنجا یک عدد کیف سامسونت سیاه رنگ رمزدار کشف و پس از انتقال آن به پلیس آگاهی، قفل آن را باز و تعدادی مدارک شناسایی مربوط به دو نفر از مفقودین به هویت «علی‌اصغر» و «حبیب‌ا» را کشف می‌کنند.

متهم دستگیرشده در بازجویی‌های اولیه به قتل عمد 3 نفر با شلیک گلوله در گاوداری خود در روستای «حسن قشلاق» اعتراف می‌کند و می‌گوید: در اولین جنایت که 27 اسفندماه مرتکب شدم خودروی پراید را از میدان سپاه به مقصد گاوداری کرایه کردم در آنجا به بهانه انتقال مقداری وسایل به داخل خودرو، راننده را پیاده کردم و با شلیک گلوله او را به قتل رساندم. بعد با ریختن بنزین جسد را به آتش کشیدم. روز بعد دوباره به آنجا رفتم و بقایای جسد سوخته را داخل گونی ریخته و در صندوق عقب پراید گذاشتم و خودرو را هم در محل کشف آن رها کردم ... .

وی در اعتراف خود، جنایت دوم را که به شیوه جنایت قبلی مرتکب شده بود، تشریح کرد و اظهار داشت: در جریان این دو جنایت کارت سوخت خودروی اول و تمامی مدارک خودروی دوم به همراه 25 هزار تومان وجه همراه راننده را به سرقت بردم.

متهم به جنایت سوم نیز که خردادماه 88 به شیوه دو جنایت قبلی مرتکب شده بود، اعتراف کرد و در تشریح آن گفت: خودروی وانت را از میدان صدا و سیما کرایه کردم و پس از قتل و آتش زدن جسد مبلغ 107 هزار تومان به همراه خودرو و مدارک آن به سرقت بردم و پس از مخدوش کردن پلاک آن تا تاریخ دستگیری از آن استفاده کردم.

دادسرای عمومی و انقلاب بخش صالح‌آباد (محل وقوع جنایات) پس از اخذ اعترافات متهم مبنی بر قتل سه نفر با اسلحه گرم و سوزاندن اجساد و همچنین سرقت مدارک دو خودروی دیگر و سرقت خودروی وانت و مخدوش کردن پلاک آن، همچنین بازسازی صحنه توسط متهم و کشف آلت قتاله و اسلحه کمری ماکاروف به همراه 45 تیر فشنگ و 15 پوکه با صدور کیفر خواست پرونده را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد.

* متهم در دادگاه

متهم در جلسه مقدماتی دادگاه اعتراف قبلی خود را تکرار می‌کند. دادگاه برای اطمینان از سلامت روانی متهم، او را به پزشکی قانونی معرفی می‌کند. طبق گزارش پزشکی قانونی متهم علائم جنون یا اختلال روانی نداشته و در زمان جنایت سلامت عقلی داشته است.

متهم در جلسه رسمی دادگاه که با حضور اولیای دم مقتولان برگزار شد، باز هم به جنایات غیرانسانی خود بدون هیچ انگیزه مشخصی اعتراف کرد.

دادگاه پس از اخذ آخرین دفاعیات متهم، او را به جرم قتل عمد 3 نفر به 3 بار قصاص، برای سوزاندن اجساد به سه‌دهم دیه کامل یک انسان برای مصارف خیریه و ده سال حبس و شلاق برای سرقت و یکسال حبس برای دستکاری پلاک خودرو محکوم کرد.

لازم به ذکر است، حکم صادره پس از تأیید در دیوانعالی کشور اجرا می‌شود.

/ 0 نظر / 24 بازدید