صدور 33 هزار گواهینامه رانندگی در همدان


 33 هزار جلد گواهینامه رانندگی پایه یک، 2 و موتورسیکلت در 9 ماهه سال جاری در این استان صادر شده است.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی همدان گفت: صدور گواهینامه جدید در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
حسین طلایی از صدور 400 جلو گوهینامه ویژه از جمله خودروهای کشاورزی خبر داد و بیان کرد: 63 هزار جلد گواهینامه امسال تعویض شده که این آمار بیانگر افزایش 40 درصدی تعویض گواهینامه است.
وی اظهار کرد: گواهینامه 60 راننده متخلف که نمره منفی آنها به حد نصاب رسیده بود جلب شده و برای 92 راننده متخلف دیگر که نمره منفی آنها به حد نصاب رسیده اخطاریه ارسال شده است.
وی گفت: 7 هزار دستگاه خودرو و 4 هزار دستگاه موتورسیکلت نوشماره در 9 ماهه سال‌جاری به چرخه حمل‌و‌نقل همدان اضافه شدند که آمارها گویای کاهش 50 درصدی خرید خودروی‌سواری در سال‌جاری است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: مالکان 43 هزار دستگاه خودرو در سال‌جاری پس از انجام خرید و فروش نسبت به تعویض پلاک اقدام کردند.
وی تغییر ارکان وسیله نقلیه را از مشکلات به وجود آمده در نقل‌و‌انتقال خودرو دانست و اظهار کرد: برخی از رانندگان بدون هماهنگی با راهنمایی و رانندگی اقدام به تغییر رنگ، شماره شاسی و موتور و اتاق وسیله نقلیه می‌کنند.
به گزارش ایرنا طلایی افزود: مالکان وسیله نقلیه برای تغییر در ارکان وسیله نقلیه باید به راهور مراجعه کنند تا این فرایند زیرنظر کارشناسان این مجموعه صورت گرفته و شناسنامه جدید برای خودرو صادر شود.
320 هزار دستگاه خودرو به همراه 195 هزار دستگاه موتورسیکلت در همدان تردد دارند.

/ 0 نظر / 5 بازدید