فندک بچه 6 ساله‌، خانه را سوزاند

 

کودک 6 ساله‌ای که والدنیش او را در منزل تنها گذاشته بودند هنگام بازی با فندک موجب آتش گرفتن آپارتمان محل سکونتش شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، ساعت 11 و 19 دقیقه سه‌شنبه 15 مهرماه یک مورد آتش‌سوزی در خیابان شهدا به سامانه 125 گزارش شد. 

بلافاصله 11 نفر مأمور آتش‌نشان با 3 دستگاه خودروی عملیاتی از ایستگاه مرکزی واقع در خیابان اکباتان و ایستگاه شماره 8 واقع در بلوار شهید چیت‌سازیان، اعزام شدند و پس از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند. 

به گفته معاون عملیات سازمان، پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد یک واحد آپارتمان مسکونی به دلیل بی‌احتیاطی کودک 6 ساله و بازی با فندک توسط وی دچار حریق شده است. خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشان و تلاش آنها کودکی که در دود و آتش محبوس شده بود نجات یافت. این عملیات اطفای حریق و نجات تا ساعت 11 و 59 دقیقه به طول انجامید. در پی این حادثه که به یاری خداوند و تلاش آتش‌نشانان از یک حادثه غم‌انگیز جلوگیری شد، مدیرعامل سازمان از تمام همشهریان درخواست کردند هرگز فرزندان خود را در منزل تنها نگذارند و نکات ایمنی را حتماً از سنین کودکی به آنها بیاموزند. 

همچنین در همان روز حریقی واقع در خیابان اراک در ساعت 19 و 40 دقیقه اعلام شد که مربوط به حریق یک باب مغازه بود. این حریق به دلیل انداختن ته سیگار روشن داخل مغازه ایجاد شده بود. 8 نفر آتش‌نشان و 3 دستگاه خودروی آتش‌نشانی از ایستگاه مرکزی و ایستگاه شماره 8 با حضور سریع و اطفای حریق و ایمن‌سازی محل حادثه در یک عملیات 12 دقیقه‌ای از بروز فاجعه‌ای دیگر جلوگیری کردند.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید