اخبار انتظامی استان

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: در بازجویی های فنی و پلیسی به عمل آمده از متهم در خصوص سرقت های داخل خودرو، ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما پس از ترغیب و تشویق وی به بیان واقعیت در نهایت لب به اعتراف گشود و به50 فقره سرقت لوازم داخل خودرو با همدستی شخص دیگری اقرار و اعتراف کرد.

سرهنگ به گذر اظهار داشت: پس از هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از منزل متهم یاد شده 13 حلقه لاستیک، چهار جعبه ابزار آلات، 3 دستگاه باطری خودرو، 8 دستگاه گوشی تلفن همراه، 18 دستگاه ضبط و پخش و باند خودرو، 5 عدد عینک، 5 عدد جک، 4 تخته چادر ماشین و غیره ... کشف و با راهنمایی متهم کلیه محل های سرقت تائید و شکات پرونده شناسایی شدند.

رییس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام و از آنطریق با قرار مناسب روانه زندان شد و تلاش پلیس در جهت شناسایی و دستگیری همدست نامبرده همچنان ادامه دارد.

سارق حرفه ای در "اسدآباد" دستگیر شد
یک سارق حرفه ای در اسدآباد استان همدان که با صحنه سازی قصد اغفال ماموران را داشت پس از دستگیری به 25 فقره سرقت اعتراف کرد.


سرهنگ محسن اقبالیان در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام فردی مبنی بر سرقت خودرو پرایدوی توسط سه نفر، ماموران سریعا به محل اعزام و رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: نوع رفتار و گفتار فرد شاکی، ظن پلیس را برانگیخت و پیگیری جدی عوامل اجرایی را به دنبال داشت و بلافاصله عوامل گشت و ماموران مرتبط، سوابق شاکی را همزمان بررسی کردند.

سرهنگ اقبالیان ادامه داد: تحقیقات در صحنه جرم حکایت از آن داشت، فرد ظاهرا مالباخته، سارق سابقه داری است که گاها به بهانه مسافرکشی در محل حضور می یابد و همواره تعدادی از دوستان وی، نیز با او همراه می باشند. اما به هر حال طرح های انتظامی اجرا و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: پس از چند ساعت، خودرو در یکی از مناطق حاشیه ای شهرستان مشاهده شد که راننده بدون توجه به فرمان پلیس از صحنه گریخت، تا اینکه عوامل گشت کلانتری به خودرو مشابه ای مظنون و پس از توقیف آن، متوجه تغییر در شماره پلاک خودرو به رانندگی همان مالباخته صوری و مالک اصلی خودرو شدند.

وی با اشاره به دستگیری سارق حرفه ای به همراه دوستش افزود: متهمان این پرونده که دارای چندین فقره سابقه سرقت می باشند در بازجویی های انجام شده به شش فقره سرقت موتورسیکلت، 10 فقره سرقت منازل، وجه نقد، چهار فقره سرقت طلاجات و زیورآلات کودکان و پنج فقره سرقت از ساختمان های نیمه کاره شهرک های حاشیه ای اسدآباد اعتراف کردند.

اقبالیان ادامه داد: تلاش پلیس برای دستگیری همدستان این سارقان حرفه ای ادامه دارد.

دستگیری 20 متهم درشهرستان کبودرآهنگ
فرمانده انتظامی شهرستان کبودرآهنگ از دستگیری 20 متهم طی 10 روز گذشته دراین شهرستان خبر داد.

سرهنگ پژمان قویمی در تشریح این خبر گفت: با تلاش عوامل انتظامی شهرستان واجرای طرحهای منطقه ای طی 10روز گذشته با هماهنگی مقام قضایی،20 متهم در چند عملیات جداگانه دستگیروبه یگانهای انتظامی دلالت داده شدند.

وی در ادامه افزود: متهمان دستگیر شده به دو فقره سرقت منزل اعتراف کردند که در این راستا اموالی از قبیل تلویزیون ،چرخ گوشت ،سرخ کن ،رادیو ضبط ،چند تخته پتوی گلبافت وپول نقد و...کشف شد.

سرهنگ قویمی بیان داشت: در بازرسی از متهمان یک قبضه اسلحه کمری قدیمی (شاه کش)، مقادیری اقلام ضد فرهنگی ممنوعه وهمچنین مقادیری مواد مخدر ازنوع تریاک ،شیره تریاک ، شیشه وهرویین کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی کبودراهنگ در خاتمه گفت: در بازرسی ازمحل پاتوق متهمان نیز تعداد 9دستگاه موتورسیکلت و7دستگاه خودرو توقیف وروانه پارکینگ شدومتهمان باتشکیل پرونده راهی مراجع قضایی شدند.

18 فقره اعتراف به سرقت کابل های هوایی در پرونده سارق حرفه ای

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از دستگیری سارق حرفه ای که به18 فقره سرقت سیم برق با همدستی3نفراعتراف کرده بود خبر داد.


سرهنگ محسن اقبالیان گفت: با تلاش ماموران پلیس در فصل تابستان و پاییز سالجاری، سرقت سیم برق در سطح شهرستان همچون بسیاری از جرائم به حداقل رسید و موجب رضایتمندی مردم ومسئولان بویژه مدیریت شرکت برق منطقه ای شد ،اما با توجه به آغاز فصل سرما و طولانی شدن ایام شب، اخیرا سرقت سیم برق شروع شده واین حساسیت در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: انتظامی شهرستان با بررسی دقیق موضوع و تغییر تاکتیک و تشدید گشت های خودرویی وانجام کار اطلاعاتی، محل تردد احتمالی و سکونت باند سارقان سیم برق که در سنوات گذشته نیز در این زمینه فعالیت داشته را شناسایی و نهایتا احدی از متهمان را دریکی از مناطق حاشیه ای شهر دستگیر کردند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: در هنگام دستگیری متهم مورد نظر، متوجه حضور پلیس شد و از صحنه فرار کرد اما با محاصره محل توسط تیم مذکور نهایتا متهم که فردی 24 ساله بود با یک دستگاه خودرو دستگیر وبخش دوم تحقیقات پلیس پس از دستگیری آغاز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد در خاتمه افزود: متهم دستگیر شده با هماهنگی مقام قضایی، تحویل پلیس آگاهی شهرستان شد و ماموران این پلیس توانستند با حضور در محل وقوع جرائم واعترافات متهم 18 فقره سرقت سیم برق شهرستان را شناسایی کنند که در این رابطه پرونده قضایی تشکیل ومتهم روانه زندان شد.

کشف 14 کیلو گرم هروئین ودستگیری 3 نفر در همدان
فرمانده انتظامی استان همدان ازانهدام باند تهیه و توریع مواد مخدرو کشف 14کیلوگرم هروئین و دستگیری 3 نفر در این رابطه خبر داد.


سرهنگ مهدیان نسب در تشریح این خبر گفت: پی  کسب خبر مبنی بر حمل مواد مخدر از نوع هروئین گلی توسط فردی  سابقه داربنام "ع- ه " از استان تهران  در سطح وسیع و اقدام به فروش آن در شهرستان ملایر موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران  پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: ماموران  پلیس مبارزه با مواد مخدر در پی تحقیقات گسترده دریافتند که  نامبرده قصد داشت روز گذشته یک محموله مواد مخدر را به شهرستان ملایر منتقل نماید لذا پس ازکنترل خودروهای عبوری در راه های مواصلاتی به  شهرستان مذکور سرانجام خودرو مذکور شناسایی شد.

سرهنگ مهدیان نسب افزود: راننده خودرو پس ازآگاهی از حضور ماموران در محل اقدام به فرار می کند که پس از تعقیب  گزیر ،سرانجام متهم خودرو را در وسط  یکی از خیابان های شهرستان ملایر رها و متواری می شود.

این مقام مسوول بیان داشت: بلافاصله خودرو متهم به پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملایر انتقال که در بازرسی از خودرو بجا مانده تعداد 14 بسته مواد مخدر از نوع هروئین  به وزن تقریبی 14کیلو گرم که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه بیان داشت: در ادامه جهت دستگیری مرتبطا ن محموله مکشوفه طی هماهنگی قضایی صورت گرفته به منزلی واقع  در شهرستان ملایر ورود که ضمن بازرسی از منزل مذکور  تعداد 3 نفر متهم دستگیر و مقادیری محصولات مخرب ضد فرهنگی نیز کشف شد.

شناسایی سارقان سیم و کابل برق و کشف 16 فقره سرقت در همدان
رییس پلیس آگاهی استان همدان از شناسایی سارقان سیم و کابل برق و کشف 16 فقره سرقت در همدان خبر داد.


سرهنگ فرامرز به گذر در تشریح ای خبرگفت: سرقت سیم و کابل برق ازشبکه های برق رسانی عمومی در سطح استان همدان در سال جاری یکی از چالش های موجود است که علاوه بر تحمیل هزینه های بالایی برای اداره برق ، موجب اخلال در شبکه برق رسانی عمومی و ایجاد مشکلات در زندگی روزمره شهروندان شده و در نهایت نارضایتی عمومی را نیز بدنبال خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت: لذا با توجه به حساسیت موضوع ، پیگیری آن در دستور کار این پلیس قرارگرفت که با جمع آوری سوابق مربوط به سرقتها از جمله ( پراکندگی جغرافیای جرم ، شیوه و شگرد سارقین ، زمان سرقتها و ...) و دعوت از نماینده اداره برق استان و اخذ اطلاعات لازم در ارتباط با موضوع ، اطلاعات بدست آمده را تجزیه و تحلیل و به طریق مقتضی به عوامل انتظامی اعلام تا نسبت به پیشگیری از تکرار سرقت اقدام شود.

سرهنگ به گذر افرود: اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات مستمر در این خصوص ادامه پیدا کرد تا اینکه شبانه عوامل گشت در شهرستان فامنین یکدستگاه خودرو پراید با دو نفر سرنشین را حین سرقت سیم برق مشاهده و قصد دستگیری آنها و توقیف خودرو را داشته که سارقین به محض روئیت مامورین از محل متواری می شوند.

این مقام مسوول در ادامه گفت: با استعلام از سیستم راهور مالک خودرو که ساکن استان کرمانشاه بود شناسایی و با اخذ نیابت قضایی متهم دستگیر که در بارجویی به یک فقره سرقت سیم معترف و مدعی شد که خودرو وی در دست برادرش که فردی سابقه دار است بوده ، اما در ادامه با تعامل و هماهنگی قضایی اکیپی از کاراگاهان عملیات ویژه وارد عمل شده و با همکاری و تعامل با پلیس آگاهی شهرستان فامنین با انجام اقدامات اطلاعاتی و با استفاده از فنون و تکنیکهای مصاحبه و بازجویی، حضور وی را در زمان ارتکاب بعضی سرقتها در شهرستانهای تابعه استان محرزشد.

وی در ادامه گفت: در تحقیقات بعمل آمده، متهم تا کنون به 16 فقره سرقت سیم و کابل برق در چند ماهه اخیر در سطح شهرستانهای رزن و فامنین به اتفاق همدستش با هویت معلوم معترف که کلیه محلهای سرقت با راهنمایی وی و هماهنگی اداره برق بازسازی، تایید و شناسایی شد.

رییس پلیس آگاهی استان همدان در خاتمه بیان داشت: متهم در اظهاراتش عنوان کرد که به اتفاق همدستانش در طول روز به استان همدان مراجعه و پس از شناسایی محل های مورد نظر شبانه اقدام به بریدن و سرقت سیم برق می کردند و بلافاصله به محل سکونت مراجعه و سیم ها را به خریداران اموال مسروقه می فروختند، لذا تحقیقات جهت دستگیری سایر متهمان نیز ادامه دارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید