کشف زانتیای مسروقه در همدان
 یک دستگاه خودروی زانتیای مسروقه در این شهرستان کشف شد.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: مأموران کلانتری 11 همدان در حین گشت‌زنی در سطح شهر به یک دستگاه خودروی زانتیای سفیدرنگ با سرنشینی 3 نفرمظنون شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، حاجی‌محمد مهدیان‌نسب افزود: مأموران پلیس به منظور بررسی بیشتر به خودروی مذکور دستور ایست دادند که خودروی زانتیا با حداکثر سرعت به سمت میدان آرامگاه متواری شد.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: سرنشینان خودرو که خود را در محاصره پلیس دیدند به دلیل سرعت بالا با موانع ستون‌های ورودی یکی از میدان‌های شهر برخورد کرده و متوقف شدند که بلافاصله خودرو را رها کرده و به صورت پیاده اقدام به فرار کردند.
مهدیان‌نسب اظهار کرد: مأموران پلیس در بازرسی از خودروی مذکور تعداد 3 عدد قیچی بزرگ قفل بر، دیلم، دریل، تبر، قمه، میخ‌های سه پا جهت پنچر کردن خودروهای پلیس، چند پلاک جعلی و سرقتی و نقاب پارچه‌ای مخصوص سارقان کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان درپایان با بیان اینکه دستگیری متهمان در دستور کار پلیس همدان قرار دارد، گفت: با بررسی‌های کارشناسانه پلیس مشخص شد که خودروی زانتیا در 27 بهمن‌ماه سال‌جاری در ساوه به سرقت رفته است.

کشف محموله هروئین و شیشه در همدان
 پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان مقدار یک کیلو و 416 گرم مواد مخدر هروئین و مقدار 304 گرم شیشه کشف کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در تشریح این خبر گفت: برابر اخبار رسیده مبنی بر اینکه افرادی باهویت معلوم اقدام به تهیه مواد مخدر در اوزان بالا از استان‌های غرب کشور می‌کنند و با خودروی عبوری آن را جهت توزیع به استان همدان انتقال می‌دهند، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، پژمان قزوینه‌ای افزود: پس از بررسی، صحت و سقم خبر مشخص شد که این افراد به تازگی قصد ورود مواد مخدر به استان را دارند.
وی خاطرنشان کرد: مأموران این پلیس با انجام ایست و بازرسی در محور ورودی شهر همدان، متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.
این مقام مسئول بیان کرد: در بازرسی از خودروی آنها، مقدار یک کیلو و 416 گرم مواد مخدر هروئین و مقدار 304 گرم شیشه کشف شد.رشوه 5 میلیونی قاچاقچی تریاک برای فرار از قانون
 مأموران وظیفه‌شناس بخش سردرود رزن با صحت عمل رشوه 5 میلیون ریالی قاچاقچی را همراه با مواد کشف شده به مراجع قانونی تحویل دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن در تشریح این خبر گفت: مأموران انتظامی بخش سردرود در حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی پراید که به طرز مشکوکی درحاشیه شهر دمق پارک بود، مشکوک شدند در این زمان راننده خودرو که با دیدن مأموران قصد فرار داشت با اقدام به موقع پلیس دستگیر شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، اسماعیل جمشیدی افزود: پس از متوقف شدن خودرو و دستگیری راننده آن، در بازرسی به عمل آمده از خودرو، مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک (20 گرم) کشف شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: با بررسی‌ها مشخص شد متهم دستگیر شده یکی از توزیع‌کنندگان معروف مواد مخدر است که به همین جهت مجدداً اکیپی برای بررسی محل دستگیری متهم اعزام شدند که در این جستجو مقدار400 گرم تریاک متعلق به متهم از محل کشف شد.
جمشیدی افزود: پس از تشکیل پرونده و درحین انتقال متهم به دادگاه، نامبرده برای رهایی و فرار از چنگال قانون، مبلغ 5 میلیون و 50 هزار ریال وجه نقد را به عنوان رشوه پیشنهاد می‌دهد که مأموران پلیس در کمال صداقت و درستکاری وجه مذکور را صورتجلسه می‌کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن در پایان اظهار کرد: متهم با 2 پرونده قاچاق مواد مخدر و همچنین پرداخت رشوه به مأموران پلیس، تحویل مراجع قضایی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

/ 0 نظر / 30 بازدید