هکر

فروشنده اطلاعات خصوصی مردم در همدان دستگیر شد

  هکر 21 ساله‌ای که اقدام به فروش اطلاعات هموطنان در فضای مجازی می‌کرد، در همدان دستگیر شد.
سرپرست پلیس فتای انتظامی استان همدان در تشریح این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتای همدان در رصدهای شبانه‌روزی موفق به شناسایی صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی شدند که گرداننده یا گردانندگان آن، مدعی در اختیار داشتن اطلاعات محرمانه جمع کثیری از هموطنان بودند.
سرهنگ امینی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت مسأله، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، گرداننده یا گردانندگان صفحه اقدام به شناسایی حفره‌های امنیتی یکی از شرکت‌ها کرده و با نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت مذکور اقدام به سرقت اطلاعات شهروندان کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز فرماندهی انتظامی استان همدان، امینی اظهار کرد: در تحقیقات بعدی محرز شد، متهم یا متهمان با در اختیار داشتن اطلاعات محرمانه افراد اقدام به فروش آنها می‌کنند.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و به‌کارگیری شگرد‌های پلیسی فردی با هویت معلوم ساکن یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد که نامبرده در بازجویی فنی صورت گرفته و پس از مواجهه با دلایل و مدارک اثبات جرم، به بزه ارتکابی اقرار و انگیزه خود را از این عمل تفنن و کسب درآمد عنوان کرد.
سرپرست پلیس فتای استان همدان در پایان از مدیران شرکت‌هایی که اطلاعات محرمانه شهروندان را در اختیار دارند، خواست تا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و کارآزموده نسبت به رفع حفره‌های امنیتی در سیستم‌های خود اقدام کنند.

/ 0 نظر / 4 بازدید