دستگیری سارقان طلافروشی در همدان


فرمانده انتظامی استان همدان از دستگیری سارقان طلافروشی و کشف اموال مسروقه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، سرهنگ مهدیان نسب با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت طلافروشی از گالری طلا واقع در بازار مظفریه همدان ، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع رسیدگی به این موضوع در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس اگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بازدید اولیه مأموران از محل سرقت مشاهده شد که سارقان با شکستن قفل درب کرکره ای داخل گالری وارد طلافروشی شده اند و همچنین در بازبینی دوربین های مربوطه هیچ تصویری از صحنه سرقت به دلیل قطعی برق ثبت نشده است و نگهبانان گالری نیز از نحوه و زمان سرقت اظهار بی اطلاعی نمودند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه تحقیقات به عمل آمده و با بررسی های اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و استفاده از شگردهای خاص به دو نفر نگهبان طلافروشی مشکوک شدند که تحقیقات مقدماتی از این دو نگهبان آغاز شد.

سرهنگ مهدیان نسب با اشاره به این که دو نگهبان در بازجویی اولیه منکر انجام سرقت شده و از چگونگی آن اظهار بی اطلاعی نمودند افزود: در تحقیات تکمیلی دو مظنون که چاره ای جز بیان واقعیت نداشتند لب به اعتراف گشودند و در اظهارات خود به سرقت یک کیلو و 227 گرم طلا از مغازه طلا فروشی با همدستی فرد دیگری معترف شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه اذعان داشت : در ادامه بررسی های پلیس کلیه طلاهای به سرقت رفته به همراه یک دستگاه DVR مغازه مذکور کشف و به مالباخته تحویل شد و هر سه متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

دستگیری قاتل پس از 16 ماه در نهاوند


فرمانده انتظامی شهرستان "نهاوند " همدان از دستگیری قاتل پس از 16 ماه توسط پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.


سرهنگ عباس نظری در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در مسیر یکی از جاده های روستایی شهرستان و شکایت خانواده متوفی در خصوص اینکه دخترشان بر اثر یک تصادف ساختگی به قتل رسیده است پرونده در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران اداره آگاهی این شهرستان با هماهنگی مقام قضایی موضوع را بطور جدی با انجام تحقیقات وسیعی پیگیری می نمایند و نهایتاً پس از مظنون شدن به شخصی به نام " پ" 37 ساله که در یک کارگاه ساختمانی در حال انجام کار بود در یک عملیات تحقیقاتی و غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ نظری اضافه کرد: متهم در تحقیقات اولیه منکر هر گونه ارتباط با موضوع قتل شد ولی با ارائه شواهد و قرائن و دلایل و مدارک موجود و انجام تحقیقات فنی و پلیسی در نهایت به قتل مرحومه " م " معترف شد.

این مقام مسئول با اشاره به دستگیری قاتل ادامه داد: پس از بازسازی صحنه قتل ، مجرم پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شد.

دستگیری سارقان کیف قاپ پس از

سرقت2 کیلو طلا و 20 فقره کیف قاپی در همدان 

فرمانده انتظامی استان همدان از انهدام باند سارقان کیف قاپ، کشف 20 فقره کیف قاپی به همراه 2 کیلوگرم طلای مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدیان نسب با بیان این مطلب گفت: مأموران انتظامی شهرستان ملایر در پی وقوع چندین فقره سرقت کیف قاپی در سطح این شهرستان و با توجه به حساسیت موضوع، دستگیری سارق یا سارقان را به صورت ویژه در دستور کار خود قراردادند.

وی افزود: مأموران با استفاده از منابع اطلاعاتی در نهایت موفق به شناسایی 3 نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار غیر بومی شدند که هر دو متهم طی عملیات تعقیب و مراقبت دستگیر شدند که در بازجویی های اولیه منکر هر گونه سرقتی شدند .

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: با تشویق و ترغیب متهمان دستگیر شده به بیان واقعیت، در نهایت لب به اعتراف گشوده و به 20 فقره سرقت کیف قاپی با همدستی فرد دیگری در سطح شهرستان ملایر اقرار و اعتراف کردند که از مجموع اعترافات متهمان یک فقره از سرقت ها مربوط به سرقت حدود 2 کیلوگرم طلا از فردی در سال 1391 بود که طلاهای مسروقه توسط متهم ردیف سوم به شهرستان کرمانشاه منتقل و به خریدار اموال مسروقه فروخته شده بود.

سرهنگ مهدیان نسب اظهار داشت: در ادامه  پیگیریهای به عمل آمده، مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی به شهرستان کرمانشاه عزیمت و سارق سوم به همراه خریدار اموال مسروقه را دستگیر کردند که در بازجویی های صورت گرفته به جرائم انجام شده معترف شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به اینکه باهمکاری متهمان کلیه محل های سرقت تایید و مالباختگان شناسایی شدند خاطر نشان کرد: متهمان به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

/ 0 نظر / 4 بازدید