پایان اخاذی پسر دخترنما در لاین

  فردی که در شبکه‌های اجتماعی موبایلی خود را به ‌عنوان دختر معرفی و کاربران را اغفال و از آنها اخاذی می‌کرده، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این‌باره گفت: در پی رصد و پایش در شبکه اجتماعی لاین، کارشناسان این پلیس پسری زن‌نما را که اقدام به فریب دختران می‌کرده شناسایی کردند.
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی افزود: در تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد این فرد مدتی در لاین، خود را دختری معرفی کرده و از این طریق افراد زیادی را به بهانه‌های مختلف، از جمله ازدواج فریب داده که پس از انجام اقدام فریبنده، مقادیری پول نیز به حسابش واریز ‌شده است.
وی با بیان اینکه متهم در انجام اقدامات مجرمانه خود قصد اخاذی چند میلیونی در قبال انتشار عکس‌های خصوصی و محرمانه به دست آمده از افراد را داشته است، بیان کرد: با بررسی کارشناسان پلیس فتا متهم قبل از انجام اقدامات فریبنده بعدی، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. به گفته رئیس پلیس فتای اصفهان، متهم پس از اعتراف به بزه انتسابی در بازجویی‌های خود، اظهار کرد: یکسال است فعالیت خود را با نیت سوءاستفاده مالی از کاربران آغاز کرده و با شیوه‌هایی مختلف توانسته تعداد زیادی از کاربران را فریب می‌دهد و از آنها کارت شارژ و یا پول نقد دریافت کند.
مرتضوی با بیان اینکه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید مراقب فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باشند و خط قرمزهای این فضا را به آنها معرفی کنند و در کنترل و نظارت آنها نهایت دقت را انجام دهند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان تصریح کرد: همچنین جوانان نیز نباید در گفت‌وگوهای اینترنتی به افراد غریبه اعتمادکنند و عکس‌ها و تصاویر خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار دهند و همیشه این نکته را در خاطر داشته باشند افراد آنلاین در فضای مجازی غریبه هستند

/ 0 نظر / 4 بازدید