کشف مواد مخدر در همدان 48 درصد بیشتر از میانگین کشوری

کشفیات مواد مخدر در استان همدان نسبت به میانگین کشوری 48 درصد بالاتر است.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: میانگین کشفیات مواد مخدر در کشور به دلیل انسداد مرزها 13 درصد کاهش داشته است. در حالی که امسال شاهد افزایش 35 درصدی کشفیات مواد مخدر در همدان هستیم.
حاجی محمد مهدیان‌نسب با بیان اینکه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر از مطالبات اصلی مردم است، اظهار کرد: 405 مرحله طرح موضوعی پاکسازی نقاط آلوده در همدان اجرا شد و بخش زیادی از خرده‌فروشان مواد مخدر در 45 نقطه هدفگذاری شده شناسایی و دستگیر شدند.
وی بیان کرد: 299 طرح برای کنترل محورهای مواصلاتی این استان به مرحله اجرا درآمده و امسال تاکنون 65 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان همدان منهدم شده است.
وی با بیان اینکه امسال سه تن و 68 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است، اضافه کرد: 7 عملیات مشترک مبارزه با مواد مخدر با 5 استان کشور در سال جاری انجام شده است.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: استان همدان مقصد و مسیر استان‌‌های غرب به شرق و مرکز و جنوب کشور است و به این دلیل برای جلوگیری از عرض اندام قاچاقچیان مواد مخدر تور پلیس گسترده‌تر شده است.
مهدیان‌نسب بیان کرد: به منظور کاهش آسیب‌‌های ناشی از اعتیاد 23 هزار و 166 نفر در این استان به صورت چهره به چهره و کارگاهی با آسیب‌‌های این معضل خانمانسوز آشنا شدند.
وی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم اماکن متروکه پاتوق معتادان شود، گفت: سال گذشته 4 ساختمان مخروبه با همکاری شهرداری تخریب شدند و امسال نیز 13 نقطه شناسایی شده است.
امسال 5 هزار و 611 قاچاقچی، تهیه و توزیع‌کننده مواد مخدر در همدان دستگیر شدند.
 در دو عملیات جدید پلیس همدان 99 کیلوگرم مواد مخدر در همدان کشف شد
فرمانده انتظامی استان همدان همچنین از کشف 99 کیلوگرم تریاک در دو عملیات موفقیت‌آمیز پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد.
مهدیان‌نسب گفت: با تلاش و هدایت اطلاعاتی انجام شده توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی استان همدان در 2 مرحله عملیات در شب سه‌شنبه 2 محموله مواد مخدر به میزان 99 کیلوگرم تریاک کشف کرد.
این مقام انتظامی اضافه کرد: در این راستا 3 نفر از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند و 2 دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان همدان در پایان تصریح کرد: رویکرد پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر یک رویکرد پیش دستانه است که الحمدا... تاکنون توفیقات چشم‌گیری حاصل شده است، به‌گونه‌ای که عرصه بر قاچاقچیان کاملاً تنگ و محیط برای آنها ناامن است.

/ 0 نظر / 13 بازدید