دستگیری سارقان سیم برق در کبودراهنگ

2

سارق سابقه‌دار که با خودروی 206 اقدام به سرقت سیم برق در یکی از روستاهای شهرستان کبودراهنگ کرده بودند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در این‌باره گفت: در پی تماس تلفنی اهالی یکی از روستاهای شهرستان کبودرهنگ با مرکز 110 مبنی بر یک فقره سرقت سیم برق در این روستا، مأموران پلیس سریعاً در محل حاضر شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: طبق اظهارات شبگرد روستا مشخص شد که سرنشینان یک خودروی پژو 206 اقدام به سرقت 295 متر سیم برق کرده و سریعاً متواری شده‌اند و تلاش وی جهت ممانعت از سرقت یا متوقف کردن آنها به جایی نرسیده است.
وی ادامه داد: مأموران پلیس در این راستا نسبت به شناسایی و ردگیری اشخاص سابقه‌دار و خودروی مذکور اقدامات لازم را انجام دادند تا اینکه براساس مرفوک استان مشخص شد خودرویی با همان مشخصات نیز اقدام به سرقت وسایل صوتی و تصویری یک شرکت در چشمه‌قصابان همدان کرده بود.
فرمانده انتظامی کبودراهنگ گفت: مأموران پلیس در یک اقدام هماهنگ اقدام به کنترل مسیرهای احتمالی متهمان کردند و با همکاری اهالی روستا خودروی آنها را در یکی از مسیرهای شهرستان توقیف کردند و به یگان انتظامی تحویل دادند.
قویمی گفت: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به سرقت 295 متر سیم برق اعتراف و بیان کردند که ساعت 2 شب با استفاده از یک قیچی مخصوص که در اختیار داشته‌اند در مدت زمان بسیارکم اقدام به سرقت سیم‌های برق کرده و سپس آنها را به ساوه منتقل و به شخصی مالخر به هویت معلوم فروخته‌اند. وی بیان کرد: همچنین سرقت وسایل صوتی و تصویری چشمه‌قصابان همدان نیز از دیگر اعترافات متهمان بود. 
 
اخاذی ناکام از شهروند همدانی در شبکه اجتماعی
 فردی که با تهدید یکی از شهروندان همدانی در یک شبکه اجتماعی قصد اخاذی از وی را داشت، دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای همدان با اعلام این خبر گفت: در پی ارائه شکوائیه خانمی از شهروندان مبنی بر تهدید و اخاذی در یکی از شبکه‌های اجتماعی تحت موبایل، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای همدان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرمانده انتظامی استان همدان، اکبر امینی افزود: در بررسی اولیه و در پی اظهارات مشخص شد فردی با انگیزه نامعلوم و با دسترسی به عکس‌های شخصی شاکی اقدام به تهدید و درخواست مبلغی به عنوان حق‌ السکوت کرده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با پیگیری پرونده و به کارگیری شگردهای پلیسی، فردی با هویت معلوم شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی دستگیر شد.
 
کشف کالای قاچاق در رزن
 مأموران پلیس شهرستان رزن در بازرسی از یک کامیون بیش از 6 هزار قلم کالای قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح‌های نقطه‌ای و برقراری ایست و بازرسی، عوامل پلیس آگاهی به یک دستگاه کامیون کانتینر مشکوک و آن را متوقف کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشیدی افزود: در بازرسی از خودروی مذکور تعداد 650 قلم انواع لوازم یدکی خودرویی، 4 هزار و 838 قلم انواع لوازم خانگی و 882 قلم انواع لوازم ابزارویراق که به صورت قاچاق حمل می‌شد، کشف و ضبط و خودرو به همراه اقلام مکشوفه تحویل مرجع قضایی شد.
/ 0 نظر / 8 بازدید