مدیرکل زندان های همدان:
۱۱ درصد از زندانیان استان همدان غیربومی هستند
زندان کرمانشاهمدیرکل زندان های همدان گفت: ۱۱.۲ درصد از زندانیان استان همدان غیربومی هستند.

به گزارش  مهر، حسن محمدیاری صبح شنبه در بازدید رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و هیات همراه از اداره کل و بازداشتگاه همدان گفت: اداره کل زندان های استان همدان دارای ۷ زندان شامل زندان های مرکزی همدان، نهاوند، ملایر، تویسرکان، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه همدان است.

وی به آمار موجودی زندانیان استان همدان اشاره کرد و افزود: ۹۷.۹۶ درصد از مددجویان زندان های استان همدان را مردان و ۲.۰۴ درصد را زنان تشکیل می دهند.

محمد یاری ادامه داد: ازاین آمار ۶۲.۳۷ درصد زندانیان متاهل، ۳۷.۶۳ درصد زندانیان مجرد، ۸۸.۹۹ درصد بومی و ۱۱.۰۱ درصد غیربومی هستند.

وی به جرایم موجود در زندان های استان همدان اشاره کرد و ادامه داد: بالاترین آمار مربوط به مواد مخدر و روان گردان ها با ۵۱.۵ درصد و سپس سرقت، علیه اشخاص، جرائم مالی، اموال و مالکیت و منافی عفت به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند.

افراد ۳۳ تا ۳۹ سال ۳۰درصد جمعیت زندان را تشکیل می دهند

مدیرکل زندان های همدان گفت: کمترین آمار مربوط به افراد زیر ۱۹سال است که ۴ درصد آمار زندانیان هستند و بالاترین آمار مربوط به افراد با سن ۳۳ تا ۳۹سال است که ۳۰درصد جمعیت زندان را تشکیل می دهند.

مدیرکل زندان های همدان همچنین ساخت زندان جدید ملایر، بهسازی زندان ها، بهسازی و تکمیل واحدهای بهداری و بستری و غربالگری و کنترل بیماری ها را از دیگر اقدامات انجام شده در این مجموعه عنوان کرد.

وی همچنین در ادامه از راه اندازی ۵۰ رشته حرفه آموزی و از رشد ۱۵درصدی اشتغال و حرفه آموزی در سال جاری در زندان های استان همدان خبر داد.

مدیرکل زندان های همدان با بیان اینکه ۷ شعبه حل اختلاف در استان همدان فعال است، اظهار داشت: ۹۵۲ فقره پرونده طی سال جاری رسیدگی شده که ۸۹۷ مورد آن مختومه و ۷۵ درصد منجر به صلح و سازش شده و طی دو سال و نیم گذشته ۲۸ نفر رضایت قتل صورت گرفته است.

وی استفاده از ۳۲ نفر روحانی در زمینه آموزش قرآن، نهج البلاغه، احکام و کسب ۱۳۹ مقام استانی، منطقه ای و کشور طی سه سال اخیر و آموزش مهارت های اساسی زندگی برای پیشگیری از اعتیاد و طلاق همسران زندانیان را از اهم اقدامات فرهنگی و تربیتی این  مجموعه بیان کرد.

طی شش ماهه اول سال جاری ۱۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد انجمن حمایت زندانیان و ستاددیه اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۲۰۱ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان استان همدان هستند و طی شش ماهه اول سال جاری ۱۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند.

/ 0 نظر / 33 بازدید