نجات 2 غریق از مرگ حتمی


 مسئول تیم غواصی و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر استان همدان از اجرای عملیات نجات دو غریق از محوطه آبی سد اکباتان خبر داد.
داود شهدوستی ظهر امروز در گفتگو با فارس از عملیات نجات دو غریق در سد اکباتان همدان خبر داد.
وی در توضیح این عملیات گفت: ساعتی قبل گزارشی مبنی بر غرق‌شدگی یک جوان در سد اکباتان همدان را دریافت کرده و سریعا غواصان نجاتگر را برای اجرای عملیات جستجو و نجات غریق فراخوان کردیم.
وی افزود: ظرف مدت پنج دقیقه تیم غواصی و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر استان همدان در محل حادثه حضور یافته و فرد غریق از محوطه آبی سد اکباتان خارج شد.
مسئول تیم غواصی و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر استان همدان در ادامه از کنترل علائم حیاتی و انجام عملیات احیاء قلبی و عروقی بر روی غریق که فردی 37 ساله بود‏، خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از گذشت 15 دقیقه عملیات احیاء با موفقیت روبرو شده و غریق از مرگ حتمی نجات یافت.
وی ابراز داشت: پس از برگشت مصدوم به زندگی‏، غریق برای برخورداری از اقدامات درمانی تکمیلی به نیروهای اورژانس حاضر در صحنه تحویل داده شد.
شهدوستی همچنین افزود: لحظاتی پس از این حادثه‏، گزارشی مبنی بر غرق‌شدگی یک جوان 20 ساله را که به قصد شنا وارد سد اکباتان شده بود را دریافت کرده و بلافاصله به محل حادثه عزیمت کردیم.
وی ابراز داشت: طی یک عملیات یک ساعته این جوان نیز که در حال غرق شدن کامل بود، از مرگ حتمی نجات یافته و با کنترل نبض و علایم حیاتی به زندگی بازگشت.

/ 0 نظر / 7 بازدید