زنان و دختران بیشترین قربانیان مسافربرنماها در حاشیه شهر

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گفت: بیشتر مجرمانی که در قالب مسافربرنما مرتکب جرم می‌شوند حاشیه شهرها را به عنوان محل فعالیت انتخاب می‌کنند.
علی غیاثوند اظهار کرد: متأسفانه با وجود هشدارهای مکرر نیروی انتظامی هنوز بخشی از مردم برای جابه‌جایی از خودروهای مسافربر شخصی بدون مجوز استفاده می‌کنند که به همین خاطر مجرمان در پوشش مسافربر در کمین این افراد هستند. این گروه از مجرمان اغلب در حاشیه شهرها و در ساعت‌های پایانی روز دست به کار شده و نقشه‌های تبهکارانه‌شان را عملی می‌کنند.
وی ادامه داد: توصیه شده مسافران به ویژه زنان و دختران در حد امکان از خودروهای عمومی استفاده کنند و در ساعات پایانی روز هم به هیچ عنوان سوار خودروهای مسافربر ناشناس نشوند. در موارد ضروری هم لازم است مشخصات خودرو از جمله شماره پلاک، رنگ و حتی مشخصات ظاهری راننده را به خاطر بسپارند.
به گزارش مهر، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تأکید کرد: مأموران پلیس، همواره خودروهای مسافربر شخصی را به صورت محسوس و نامحسوس کنترل می‌کنند اما شهروندان نیز برای رفت و آمد باید از تاکسی، اتوبوس و سایر وسایل نقلیه معتبر عمومی استفاده کنند تا ضریب امنیت سفرشان را به بالاترین میزان برسانند.
غیاثوند با بیان اینکه پلیس اجازه فعالیت تبهکاران را نمی‌دهد، افزود: پلیس آگاهی سایه به سایه در تعقیب تبهکاران است و با مجرمان قاطعانه برخورد می‌کند. پرونده این افراد نیز خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و اشد مجازات‌های قانونی در انتظار قانون‌شکنان و مجرمان است.

/ 0 نظر / 4 بازدید