هشدار پلیس فتا به کاربران شبکه‌های اجتماعی
در دام فیسبوک بدون فیلتر نیفتید


شهروندان نباید روی لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شود کلیک کرده و گول کلماتی، چون ورود به فیسبوک بدون فیلتر را بخورند چون این صفحات فیشینگ هستند.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: برای ورود به شبکه‌های اجتماعی از کلمه عبور قدرتمند استفاده کرده و اطلاعات شخصی ایمیلی که با آن عضو شده‌اید را در اختیار هیچ کسی قرار ندهید.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، سعید شعبانی با اشاره به اینکه مردم نباید به هیچ فردی اعتماد صد درصد داشته باشند، افزود: روی لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شود هرگز نباید کلیک کرده و گول کلماتی چون ورود به فیسبوک بدون فیلتر را نخورید، چون این صفحات فیشینگ هستند.
 رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی خوزستان تصریح کرد: مردم باید فقط از صفحه اصلی سایت شبکه اجتماعی وارد پروفایل خود شده و به ایمیل‌هایی که از سمت شبکه اجتماعی که برای آنها ارسال می‌شود و درخواست گرفتن رمز را دارند، اعتماد نکنند.
شعبانی یادآور شد: مردم باید از ایمیل‌های متفاوت برای ثبت‌نام در سایت‌های مختلف استفاده کرده و از قابلیت ورود 2 مرحله‌ای که بعضی از شبکه‌های اجتماعی دارند، استفاده کنند. همچنین باید پس از اتمام کار خود، از شبکه اجتماعی مورد نظر خارج شوند.
وی بیان کرد: مردم اگر از شبکه‌های اجتماعی موبایلی استفاده می‌کنند باید برای استفاده از آن نرم‌افزار رمز قرار دهند. البته این نکته را مدنظر داشته باشند که با انجام تمام این کارها می‌توانند تا 99 درصد خود را از شر هکرها راحت کنند.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی خوزستان تأکید کرد: بزرگترین نقض کننده حریم خصوصی افراد، مدیران شبکه‌ای هستند که مردم استفاده می‌کنند و معمولاً با هیچ‌کدام از موارد بالا نمی‌توانند حریم خصوصی و اطلاعات خود را از دست آنها در امان بگذارند.
شعبانی در پایان گفت:‌ تنها کاری که مردم برای مقابله با آنها می‌توانند انجام دهند استفاده از اطلاعات غلط است تا در صورت استفاده از آن اطلاعات توسط شبکه اجتماعی و دادن آن به شبکه‌های جاسوسی چیزی را از دست نداده باشند.
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مشاهده با موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس (cyberpolice.ir) بخش تماس با ما گزارش کنند.

/ 0 نظر / 9 بازدید