دستگیری 9 سارق با 12 مورد سرقت در ملایر


 در عملیات‌های قرارگاه مبارزه با سرقت پلیس شهرستان ملایر 9 نفر سارق با 12 فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند. 
فرمانده انتظامی شهرستان "ملایر" با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس با تدابیر و شگردهای خاص پلیسی، یک نفر سارق سیم برق را شناسایی و دستگیر کردند.
شعبان ترک‌نیا افزود: متهم در بازجویی‌های پلیسی به 3 فقره سرقت سیم برق اعتراف کرد. 
وی در ادامه گفت: در پی سرقت سیم برق در یکی از روستاهای شهرستان ملایر هم 2 نفر سارق شناسایی و در یک عملیات ضربتی، نامبردگان در مخفیگاه خود دستگیر شدند. 
این مقام مسئول در ادامه افزود: در بازرسی به عمل آمده از مخفیگاه متهمان، تعداد 3 دستگاه موتورسیکلت اوراق شده، 2 قیچی برای بریدن سیم برق و مقادیری سیم برق مسروقه و موادمخدر تریاک کشف شد. 
ترک‌نیا گفت: همچنین مأموران در عملیاتی دیگر 3 نفر سارق لوازم داخل خودرو را در 2 مأموریت متوالی دستگیر کردند و در بازرسی از منزل فردی با هویت مشخص، یک نفر سارق موتورسیکلت دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد. 
وی در ادامه افزود: در مأموریتی دیگر نیز 2 نفر سارق با استفاده از دوربین مداربسته شناسایی و توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر شدند و در همین زمینه با تلاش شبانه‌روزی مأموران در گشت‌های هدفمند سطح شهر و خارج شهر ملایر تعداد 5 دستگاه خودروی مسروقه‌ای که سارقان با توجه به سرعت‌ عمل پلیس، قادر به ربودن آن و انتقال آنها به خارج از شهرستان نشده بودند هم کشف شد. 
ترک‌نیا بیان کرد: مراحل قانونی برای تحویل خودروهای مذکور به مال‌باختگان از سوی پلیس انجام شده است و متهمان هم با تشکیل پرونده قضایی به مراجع قضایی معرفی شدند. 
وی، با تقدیر از مشارکت شهروندان در شناسایی و مبارزه با سارقان و مقوله سرقت افزود: قرارگاه مبارزه با سرقت در ملایر به ظرفیت عظیم مشارکت مردمی در تولید امنیت بیشتر از عموم شهروندان ارج می‌نهد. 
 کشف موادمخدر در ملایر 
وی همچنین از کشف بیش از 155 گرم موادمخدر از نوع شیشه، هروئین و تریاک در این شهرستان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، ترک‌نیا با اعلام این خبر گفت: در راستای پاکسازی مناطق آلوده و برخورد جدی و قاطعانه با سوداگران مرگ، مأموران انتظامی شهرستان ملایر با هماهنگی مقام قضایی و در4 عملیات منسجم، بیش از 34 گرم موادمخدر شیشه، 15 گرم هروئین و بیش از 100 گرم تریاک را کشف کردند.
وی افزود: همچنین در این عملیات 3 عدد دستگاه توزین مواد و یک دستگاه خودروی سمند و مقادیری وجه نقد هم کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان "ملایر" در افزود: در این خصوص 2 نفر شناسایی، دستگیر و با تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در خاتمه از همشهریان خواست تا ضمن داشتن هوشیاری لازم و رعایت فرهنگ خودحفاظتی، هرگونه موارد مشکوک را در محل زندگی و محیط اجتماعی بلافاصله با پلیس در میان گذاشته تا اقدام قاطع نیز از سوی پلیس برای دستگیری این دسته از مجرمان و افراد مشکوک در دستور کار قرار بگیرد.
 
/ 0 نظر / 17 بازدید