قسمت دوم
نفر بعدی اسیدپاشی در اصفهان (س-ج) است، این خانم 25 ساله (مجرد) چهارشنبه شب (نهم مهرماه) زمانی مورد اسیدپاشی قرار گرفت که در محدوده میدان بزرگمهر، ورودی خیابان مشتاق در خودروی خود در حال صحبت با تلفن همراه بود.
این فرد زمانی که به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل شد از ناحیه صورت و دو چشم مورد آسیب قرار گرفته بود و پدر (س) بنا بر اصرار خود دخترش را به تهران منتقل کرد تا تحت درمان قرار بگیرد. هم‌اکنون یکی از چشمانش تخلیه شده است.
گفتنی است، (س- ج) وکیل دادگستری، دختری با حجاب و از خانواده معظم شهداست، اما معاندان نظام کاری به این ویژگی‌ها ندارند و برای رسیدن به هدفشان، حتی عفاف و حجاب دختری تحصیلکرده را مورد هدف قرار می‌دهند و با آبروی خانواده‌ای بازی می‌کنند.
 قسمت سوم
 نفر سومی که در اصفهان مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت زنی از اتباع افغان بود، این خانم به نام (ز-ج) حدوداً 30 ساله ساکن شهر اصفهان 22 مهرماه به بیمارستان سوانح سوختگی شهر اصفهان مراجعه کرد و درمانش تنها 30 دقیقه طول کشید، خانم (ز-ج) به طور کاملاً سطحی و جزئی از ناحیه چانه مورد آسیب قرار گرفته بود.
 این فرد درباره علت سوختگی‌اش گفت: در خانه نشسته بودم که یک زن از اتباع افغان حدوداً 40-50 ساله دَرِ خانه مرا زد و من همین که جلوی در خانه آمدم، مایعی روی صورتم ریخت که دچار سوختگی شدم.
 گفتنی است، سوختگی این خانم به دلیل برخی از مشکلات خانوادگی و اختلافات شخصی او با افرادی از اتباع افغان بوده است و ربطی به حجاب، امر به معروف و نقابداران شب! نداشته است."
 قسمت چهارم
چهارمین نفری که در اصفهان مورد اسیدپاشی قرار گرفت خانمی 28 ساله به نام (م- ا) بود، او چهارشنبه شب (23 مهرماه) در خیابان مهرداد یکی از پر ترددترین خیابان‌های شهر اصفهان زمانی که سوار بر خودرو از درمانگاه باز می‌گشت مورد حمله افرادی ناشناس قرار گرفت و بر صورتش اسید پاشیده شد.
 این فرد که از ناحیه چپ صورت دچار سوختگی شده است، هم‌اکنون در شوک قرار دارد. ولی پزشکان معالجات او را آغاز کرده‌اند و بنا بر گفته پزشکان بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان به احتمال 50 درصد چشم چپ وی درمان خواهد شد.
 گفتنی است، (م- ا) خانمی است تحصیلکرده که به مدت 2 سال در قالب طرح کادر مامایی در یکی از مراکز درمانی شهرستان نائین اصفهان مشغول به کار بوده و اخیراً این دوره را به اتمام رسانده است، اما خانواده او پس از اتفاقی که برای دخترشان افتاده از صحبت‌های رسانه ناراحت هستند که به جای پرداختن به اصل موضوع با دروغ‌پردازی صحبت از عفاف و حجاب قربانیان اسیدپاشی را مطرح می‌کنند، مادر او با نشان دادن عکس دخترش از رسانه کاغذی و مجازی خواست، به این شایعات و تفکر‌های غلط دامن نزنند و برای سلامتی دخترش و درمان چشمش دعا کنند. همانطور که فرزند خردسالش در حال دعا کردن برای مادرش است
 آغاز فتنه روباه پیر استکبار
 کل ماجرا همین بود که خواندید و دیگر جز این مواردی که گفته شد اتفاقی در اصفهان رخ نداده است، متأسفانه برخی از سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه با انتشار خبرهای کذب و بالا بردن آمار قربانیان قصد تشویش اذعان عمومی را دارند و روباه پیر استعمار (BBC)، از اولین رسانه‌‌ها بود که به این فتنه دامن زد و با دروغ‌پردازی مسأله حجاب و امر به معروف را در کنار 4 مورد اسیدپاشی در اصفهان گذاشت و این واقعه را بسیار تلخ خواند و حزب‌ا... را مقصر نشان داد که با این کار به بی‌حجاب‎ها هشدار داده‌اند!.
این در حالی است که چند وقت پیش ما شهید علی خلیلی را برای دفاع از ناموس و امر به معروف از دست دادیم و کم نیستند مؤمنانی مانند شهید هادی محبی، شهید ناصر ابدام که در راه دفاع از ناموس و زنده نگه داشتن امر به معروف جان خود را از دست دادند.
البته BBC بازهم با حیله‌گری و دروغ‌پردازی قصد فریب انسان‌های ناآگاه را داشت، به طوری که به صحبت‌های مسئولان انصار حزب‌ا... تهران استناد کرد که گفته بودند قصد داریم در «تهران» گشت موتورسوار به راه بیندازیم.
 البته این گشت‌ها همانطور که همه می‌دانند برای تذکر لسانی بود که سرانجام مسئولان حزب‌ا... نیز اعلام کردند، از پیشنهاد خود صرفنظر کرده‌اند.
 شایعه‌ای که با جواب رئیس پلیس آگاهی خاموش شد
از سوی دیگر، رسانه‌های بیگانه با تهاجم پی‌درپی قصد دارند ایران را کشوری پر از آشفتگی و دلهره نشان دهند و مردم ایران را از وضعیت کنونی ناراضی نشان دهند که در راستای همین امر در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه خبر از اسیدپاشی‌های سریالی در تهران را پخش کردند، که این موضوع سریعاً از سوی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از پایه و اساس کذب خوانده شد.
 برخی از مردم اصفهان از واقعه اسیدپاشی بی‌خبرند
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، جالب است بدانید، خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران در تماس تلفنی با 10 تن از کسبه و اهالی محله بزرگمهر اصفهان متوجه شد که 8 تن از آنها از ماجرای "اصفهان اسیدی است، تمام شیشه‌ها بالا" بی‌خبر بودند و تنها دو تن از آنها که یک نفرشان هم اکنون مدیر یک آژانس در اصفهان است، بیان کرد: اصلاً باور نمی‌کردم که خبر چنین اتفاقی حتی تا تهران هم رسیده باشد.
ولی وقتی خبرنگار ما کمی از اخبار را برایش روخوانی کرد، با تعجب گفت: اینطور که رسانه‌ها گفته‌اند، الان باید در اصفهان جنگ شده باشد و مردم خانه‌هایشان را ده قفله کرده و بیرون نیایند، ولی اصفهان در آرامش همیشگی خود به سر می‌برد و "نه هوایی اسیدی است و نه فردی سر هر کوچه با گالنی از اسید ایستاده تا زنان را مورد حمله قرار دهد".
این مرد 50 ساله که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد: من خانواده یکی از قربانیان را می‌شناسم، آنها بسیار متدین و مؤمن هستند و صبحت کردن درباره حجاب و عفاف این خانواده واقعاً بزرگترین جرمی است که می‌شود در حق آنان روا داشت.
 حقایق آشکار می‌شود و رسوایی‌اش باقی می‌ماند
 از طرفی پلیس و مسئولان قضایی کشور این پرونده را مانند سایر پرونده‌ها به نتیجه می‌رسانند و همانطور که خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت، متهمان بزودی دستگیر خواهند شد و قوه قضائیه از اشد مجازات برای این افراد خبر داده است.

/ 0 نظر / 12 بازدید