کشف محموله 15 میلیاردی قاچاق در همدان
  2 محموله کالای قاچاق به ارزش 15 میلیارد ریال در همدان توقیف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان کالاهای خارجی قاچاق قصد دارند محموله‌ای را از مرزهای جنوبی وارد کشور کنند رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضا زارعی افزود: در ادامه تحقیقات به عمل آمده مشخص شد قاچاقچیان محموله مورد نظر را با 2 دستگاه کامیون باری از شهر گناوه با عبور از محورهای مواصلاتی استان همدان به سمت تهران حمل کنند که پس از صحت و سقم آن اکیپی از مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت 48 ساعت با اقدامات اطلاعاتی و با کنترل نامحسوس محورهای مواصلاتی منتهی به استان نهایتاً در ساعت 2 بامداد دیروز 2 دستگاه کامیون موصوف را در حالی که با 5 دستگاه خودروی سواری اسکورت می‌شدند، در محور مواصلاتی ملایر به همدان مورد شناسایی قرار دادند که در یک اقدام غافلگیرانه و همزمان هر 2 کامیون را متوقف کردند.
این مقام انتظامی بیان کرد: در بررسی دقیق و مشاهده کالاهای حمل شده توسط کامیون‌ها مشخص شد یکی از آنها حامل انواع البسه خارجی و دیگری حامل کفش خارجی با ارزش تقریبی 15 میلیارد ریال است که هر 2 خودرو فاقد مدارک گمرکی و قانونی بودند که در این خصوص رانندگان دستگیر و به همراه کامیون‌های توقیفی و کالاهای موجود در آنها به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شدند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه گفت: با توجه به حجم زیاد کالا و نبود امکانات تا کنون شمارش کالاها به پایان نرسیده است.
 
 
کشف 24کیلوگرم تریاک در همدان 
  در بازرسی از یک خودروی سواری در ورودی شهر همدان 24 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در این باره گفت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر ورود یک محموله مواد مخدر به همدان، تیم ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.
هادی قزوینه‌ای افزود: عوامل مبارزه با مواد مخدر این استان پس از شناسایی خودروی حامل مواد مخدر آن را هنگام ورود به شهر همدان توقیف و راننده آن را دستگیر کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از صندوق عقب این خودروی سواری، 24 کیلوگرم مواد مخدر که به طور ماهرانه‌ای در کارتن‌های بسته‌بندی شده جاسازی شده بود کشف شد.
قزوینه‌ای در پایان گفت: همچنین در این عملیات علاوه بر خودروی حامل مواد مخدر، عوامل این مجموعه خودروی فرد راهنما را نیز شناسایی و توقیف کردند و بیش از 63 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در 9 ماهه سال جاری در استان همدان منهدم شد.
 
کشف 60 دستگاه دوچرخه از مخفیگاه سارق حرفه‌ای
  با دستگیری یکی از سارقان حرفه‌ای در همدان 60 دستگاه دوچرخه سرقتی از مخفیگاه وی کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی افزایش سرقت دوچرخه‌های گران‌قیمت در سطح شهر همدان و ایجاد نگرانی در بین شهروندان، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با تشکیل تیم ویژه و تجزیه و تحلیل جفرافیای جرم ضمن فعال کردن منابع خبری اقدامات گسترده‌ای جهت شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز کردند.
رضا زارعی افزود: در نهایت فردی به اتهام سرقت دوچرخه دستگیر شد که در بازرسی بدنی به عمل آمده از وی یک دستگاه دوچرخه به همراه تعدادی وسایل که برای بریدن قفل دوچرخه و سرقت استفاده می‌کرد کشف و نامبرده جهت انجام تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.
وی در ادامه بیان کرد: در بازجویی‌های فنی به عمل آمده از متهم، وی ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما در تحقیقات جامع و کاملی که انجام شد متهم پس از ارائه دلایل محکمه‌پسند و مطابقت شیوه و شگرد وی در ارتکاب سرقت و با بازبینی فیلم‌های ضبط شده از طریق دوربین‌های مداربسته موجود در محل‌های سرقت و استفاده از روش‌های نوین بازجویی چاره‌ای جز بیان واقعیت نداشت و به ناچار لب به اعتراف گشود و در مجموع به سرقت 60 دستگاه انواع دوچرخه از سطح شهر همدان اقرار و اعتراف کرد.
متهم در اظهارات خود گفت که پس از باز کردن در پارکینگ مجتمع‌های آپارتمانی به شیوه‌ای خاص، دوچرخه‌های گران‌قیمت را سرقت کرده و آنها را به قیمت پایین‌تر از قیمت واقعی بازار فروخته است که با راهنمایی متهم همه محل‌های سرقت تأیید و مالباختگان شناسایی شدند.
زارعی اظهار کرد: در ادامه پیگیری‌های به عمل آمده توسط پلیس تعدادی از خریداران اموال مسروقه هم شناسایی شدند و متهمان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.
 
5 کشته و مجروح در برخورد پژو با گاردریل در آزادراه ساوه - همدان
  در اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری با گاردریل در آزادراه ساوه - همدان یک نفر فوت و 4 نفر مجروح شدند.
رئیس پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با همدان پیام گفت: ساعت یک بامداد روز سه‌شنبه یک دستگاه خودروی سورای پژو در آزادراه همدان - ساوه بر گاردریل‌های کنار جاده برخورد کرد.
مهدی شاکری ادامه داد: در این سانحه رانندگی یک خانم 35 ساله سرنشین عقب خودرو جان خود را از دست داد و راننده و 3 نفر دیگر از سرنشینان مجروح و مصدوم شدند که هم‌اکنون حال مجروحان خوب است.
وی بیان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته عامل اصلی بروز این سانحه خستگی و خواب‌آلودگی راننده بوده است این در حالی است که تأکید زیادی به استراحت کافی پیش از مسافرت شده است.
شاکری اظهار کرد: راننده این خودرو صبح روز گذشته (دوشنبه) از روستاهای کبودراهنگ به تهران برای حضور در یک مراسم عزیمت کرده است و بدون استراحت مجدد اقدام به بازگشت به مقصد می‌کند.
وی گفت: خستگی و خواب‌آلودگی راننده در حوالی منطقه تجرک منجر به خروج خودرو از مسیر اصلی و برخورد با گاردریل‌های کنار جاده می‌شود.
رئیس پلیس راه همدان افزود: برابر تحقیقات به عمل آمده افراد خسته و خواب‌آلود تنها 20 دقیقه از ابتدای آغاز رانندگی با هوشیاری کامل رانندگی می‌کنند.
 
 
دستگیری 60 متهم در تویسرکان
  با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان تویسرکان 57 نفر مرد و 3 نفر زن متهم به ارتکاب جرایم مختلف دستگیر شدند. 
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و بالا بردن نظم و امنیت اجتماعی و روانی شهروندان طرح مذکور در نقاط آلوده و جرم‌خیز شهرستان به اجرا درآمد که مقدار 602 گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف و 26 نفر فروشنده خرد مواد مخدر و معتاد دستگیر شدند. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قاسم قربانی از اجرای همزمان طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با طرح ارتقای امنیت اجتماعی خبر داده که با تلاش کارکنان دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کنترل محورهای مواصلاتی شهرستان 2 نفر قاچاقچی کالا دستگیر و هزار و76 متر پارچه، هزار و990 دست انواع لباس‌های خارجی قاچاق و همچنین یک دستگاه خودروی سرقتی کشف شد. 
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در راستای برقراری نظم ترافیکی توسط پرسنل راهور شهرستان تعداد 26 خودرو و 58 دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم را اعمال قانون و روانه پارکینگ و تعداد هزار و 119 قطعه اقلام ضدفرهنگی توسط پلیس امنیت عمومی کشف شد. 
قربانی در خاتمه گفت: 60 نفر متهم دستگیر شده همگی پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.
 
/ 0 نظر / 4 بازدید