پلمب واحدهای صنفی متخلف  در همدان

 طرح 24 ساعته ارتقای امنیت اخلاقی اماکن عمومی با پلمب 14 واحد صنفی متخلف در شهرستان همدان دنبال شد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرمانده انتظامی استان همدان با اعلام این خبر، گفت: در راستای ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی در اماکن عمومی و مقابله با مظاهر علنی فساد، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با به کارگیری اکیپ‌های مجرب اقدام به اجرای این طرح کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، احمد رحیمی با بیان اینکه در اجرای این طرح 2 هزار و 780 واحد صنفی در رسته‌های شغلی مختلف در پاساژ‌های اصلی شهر به شکل محسوس و نامحسوس تحت کنترل و نظارت قرار گرفتند، بیان کرد: در اجرای این طرح 12 هزار و 270 عدد اقلام مربوط به روز ولنتاین، 230 ثوب البسه نامتعارف با تصاویر ممنوعه، هزار و 700 قطعه صور ژورنالی مبتذل و غیرمجاز و 78 عدد اقلام شیطان‌پرستی و ممنوعه کشف شد.

وی اظهار کرد: پلمب 14 واحد صنفی متخلف، ارائه 47 مورد تذکر کتبی و اخذ تعهد کتبی از 47 نفر از متصدیان اماکن عمومی به دلیل رعایت نکردن موازین شرعی و قانونی و نیز دستگیری 30 نفر از متصدیان متخلف واحدهای صنفی از جمله اقدامات انجام شده در اجرای طرح 24 ساعته طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان همدان بود.

این مقام انتظامی شناسایی 23 مورد واحد بدون پروانه و اخطار پلمب به 36 واحد صنفی را از دیگر اقدامات این طرح 24 ساعته عنوان کرد.

 

 

دستگیری 7 سارق در بهار

 7 نفر از سارقان حرفه‌ای در شهرستان بهار دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار با اعلام این خبر گفت: در هفته جاری، انتظامی شهرستان با اجرای طرح‌های ضربتی برخورد با مجرمان حوزه سرقت موفق به دستگیری 7 نفر از سارقان حرفه‌ای و کشف مقادیری اموال مسرقه از آنان شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشید باقری افزود: این متهمان که اقدام به سرقت از منازل، مزارع کشاورزی و موتورسیکلت می‌کردند در 2 روز گذشته با کار اطلاعاتی دقیق و شبانه‌روزی شناسایی و دستگیر شدند که در تحقیقات اولیه اعتراف کردند.

باقری اصلی‌ترین عامل زمینه‌ساز ارتکاب به سرقت و موفقیت سارقان در برخی موارد را متأثر از غفلت مالباختگان در پیشگیری از سرقت دانست و بی‌توجهی به عوامل بازدارنده و تأخیری در بروز سرقت از سوی مردم را آسیب‌زا دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار به عموم مردم توصیه کرد: در جهت حفظ و نگهداری اموال منقول خود نهایت توجه به فراهم بودن نکات ایمنی و حفاظتی را داشته باشند تا دچار خسارت مالی و تبعات سرقت نشوند.

 

 

کشف پراید سرقتی در کبودراهنگ

 یک دستگاه خودروی سواری پراید که از حوزه کلانتری 19 همدان سرقت شده بود در شهرستان کبودراهنگ کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ درتشریح این خبر، گفت: در راستای اجرای مستمر طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده با هدف ارتقای امنیت اجتماعی و افزایش میزان رضایتمندی مردم از پلیس عوامل انتظامی شهرستان در غالب چند اکیپ پس از شناسایی نقاط آلوده نسبت به پاکسازی اقدام کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: با تلاش عوامل انتظامی شهرستان 12 نفر در رابطه با مواد مخدر دستگیر و از آنان مقادیری مواد از قبیل کراک، تریاک، شیشه، هرویین کشف شد.

وی کشف یک دستگاه خودروی پراید سرقتی با سابقه سرقت از حوزه کلانتری 19 همدان را که به صورت بلاصاحب در مسیر جاده رها شده بود را از دیگر اقدامات عوامل انتظامی بیان کرد.

قویمی اتهام سیزدهمین متهم را رانندگی در حالت غیرطبیعی عنوان کرد که توسط عوامل پلیس راه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

 

توقیف محموله 3 میلیاردی قاچاق در همدان

 مأموران پلیس آگاهی استان همدان پس از متوقف کردن کامیون حامل کالای قاچاق در یکی از راه‌های مواصلاتی این شهر، در بازرسی از آن 30 هزار و 81 ثوب البسه خارجی به ارزش 3 میلیارد ریال کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان با بیان این مطلب، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان کالا قصد دارند از شهرهای مرزی غرب کشور مقادیر زیادی کالای قاچاق از نوع پوشاک با یک دستگاه کامیون از طریق راه‌های مواصلاتی استان همدان به شهرهای مرکزی کشور و تهران انتقال دهند، موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی صحت و سقم خبر محرز شد و با اعزام اکیپ گشت به شهرستان نهاوند در محور فیروزان به نهاوند و کنترل تردد خودروهای عبوری در نهایت یک دستگاه خودروی کامیون ایسوزو مشاهده و در عملیات پلیسی متوقف شد.

این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: پس از توقیف خودرو در بازرسی دقیق بار مشخص شد در زیر کارتن‌های قالپاق مقادیر زیادی پوشاک خارجی جاسازی شده است که راننده دستگیر و به همراه کامیون به دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان نهاوند انتقال و پس از تخلیه تعداد 30 هزار و 81 ثوب پوشاک خارجی به ارزش بالغ بر 3 میلیارد ریال کشف شد.  وی افزود: راننده خودرو به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شد.

 

توقیف خودرو با تخلفات میلیونی در فامنین

 5 دستگاه خودرو با تخلفات بالای 10 میلیون ریال در شهرستان فامنین توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین با بیان این مطلب گفت: در ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان فامنین و روان‌سازی عبورومرور در 15 روز گذشته کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان تعداد 5 دستگاه خودرو با تخلفات بالای 10 میلیون ریال را برابر ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی توقیف و روانه پارکینگ کردند. وی افزود: در همین راستا یک جلد گواهینامه که دارای 31 نمره منفی بود برابر تبصره یک ماده 7 ضبط شد.

محمد معصومی ضمن دعوت رانندگان به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، بیان کرد: چنانچه رانندگان محترم با صبر و حوصله و رعایت حق تقدم و سرعت مطمئنه رانندگی نمایند شاهد کمترین تصادفات خواهیم بود.

 

بازداشت سارق آموزش دیده در نخستین سرقت

 مرد جوانی که پس از آموزش سرقت، تصمیم به دزدی گرفت در اجرای نخستین نقشه سرقتش اشتباه کرد و دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندی پیش مأموران پلیس تهران در جریان وقوع یک سرقت در خیابان و دستگیری سارق توسط مردم قرار گرفتند که بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با حضور در محل به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور مأموران مشخص شد که سارق جوانی پس از دزدیدن کیف یک پیرمرد هنگام فرار پایش لیز خورده و به زمین افتاده است و همان لحظه از سوی مردم دستگیر شده بود. بنابراین متهم دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی با اعتراف به جرم خود به مأموران گفت: نخستین بار است که دزدی می‌کنم، من قبلاً پیش یکی از دوستانم آموزش سرقت دیده بودم و آن روز نیز طبق آموزش‌هایی که دیده بودم دست به سرقت زدم، ولی هول شده و اشتباه کردم و دستگیر شدم.

 

قاتل بی‌رحم به دار مجازات آویخته شد

 حکم فردی که به اتهام محاربه از طریق سرقت مسلحانه و همچنین قتل راننده تاکسی به اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با اعلام این خبر، گفت: این مجرم به نام «م. ر. پ» در سال ۸۹ پس از سرقت مسلحانه یک دستگاه تاکسی، اقدام به قتل فجیع راننده کرده بود که پس از دستگیری در شیراز در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز محاکمه و به اتهام محاربه از طریق شرکت در سرقت مسلحانه و قتل محکوم به اعدام شد.

طهماسب یزدانیان با اشاره به اینکه اقدام به قتل این مجرم با قساوت و بی‌رحمی همراه بوده است، بیان کرد: حکم این معدوم پس از صدور در شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز در شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور تأیید و با تنفیذ معاون اول قوه قضاییه و طی مراحل قانونی به اجرا درآمد.

وی با تأکید بر این که تأمین امنیت عمومی مردم اولویت دستگاه قضایی است، افزود: در راستای حفظ امنیت مردم برخورد قاطع و قانونی در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب شیراز قرار دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مقام قضایی ضمن هشدار به افرادی که موجب برهم زدن نظم و امنیت جامعه می‌شوند، تأکید کرد: اجرای سریع و قاطع احکام الهی در خصوص این افراد در دستور کار قرار دارد.

 

کودک بازیگوش گاوداری را به آتش کشید

 کودکی بازیگوش حدود 10 تن از علوفه یک گاوداری را به آتش کشید که آتش‌نشان‌ها در عملیاتی طاقت‌فرسا این آتش را مهار کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روز دوشنبه، 27 بهمن‌ماه امسال، ساعت 12 و 47 دقیقه در تماس با سامانه 125 آتش‌نشانی شهریار، آتش سوزی علوفه دپو شده در گاوداری واقع در شهریار، نزدیکی مدرسه جدیدالحداث گزارش شد.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه‌های 101 مرکزی و 201 امیریه را به صدا درآورد و آتش‌نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند.

/ 0 نظر / 19 بازدید