در حادثه‌ای در محور اسدآباد- کنگاور
بی‌احتیاطی پس از تصادف جان زن میانسال را گرفت
 زن میانسالی که پس از تصادف 2 خوردوی پژو و پراید در محور اسدآباد- کنگاور از خودرو پیاده شده بود، پس از برخورد یک سواری پیکان با او جان باخت.
فرمانده پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: ساعت 18 و 30 دقیقه روز جمعه وقوع یک فقره تصادف در محور اسدآباد- کنگاور به مأموران پلیس راه گزارش شد.
مهدی شاکری افزود: بلافاصله یک اکیپ از مأموران پلیس راه به محل مورد نظر اعزام شدند و مشاهده کردند 4 دستگاه خودرو با هم برخورد کرده‌اند.
در بررسی‌های کارشناسی مشخص شد، تصادف ابتدا بین سواری پراید که قصد دور زدن و رفتن به سمت دیگر جاده را داشته و یک دستگاه سواری پژو که در مسیر مستقیم در حرکت بوده روی داده است.
پس از این تصادف، راننده و سرنشین پراید از خودرو پیاده شده‌اند که یک دستگاه سواری پیکان با زن میانسال برخورد کرده و موجب مرگ او شده است.
در ادامه یک دستگاه وانت‌پیکان نیز با خودروی پیکان سواری برخورد کرده و موجب ایجاد خسارات بیشتری به خودروهای حادثه دیده شده است.
در اثر این تصادفات، راننده 35 ساله پراید مجروح شده و سرنشین آن که یک خانم 45 ساله بود در اثر برخورد سواری پیکان جان خود را از دست داد.
فرمانده پلیس راه استان علت این تصادف زنجیره‌ای را ابتدا بی‌احتیاطی راننده پراید در عدم رعایت حق تقدم عبور هنگام دور زدن و سپس عدم توجه به جلو از طرف راننده سواری پیکان عنوان کرد.
شاکری همچنین راننده وانت‌پیکان را نیز به علت عدم توجه به جلو در این حادثه مقصر دانست.

توقیف کامیون با یک میلیارد و 500 میلیون بار قاچاق در همدان
 کامیونی با 22 هزار و 518 ثوب البسه خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال در همدان توقیف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در این باره گفت: به دنبال خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان قصد دارند مقادیری کالای قاچاق که در شهرستان "جوانرود" استان کرمانشاه بارگیری شده را از محورهای مواصلاتی استان همدان به تهران حمل کنند، مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان همدان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضا زارعی افزود: مأموران در ادامه تحقیقات انجام شده و پس از شناسایی محور تردد کامیون موصوف به محورهای مواصلاتی اعزام شدند و ضمن تحت‌نظر قرار دادن وسایل نقلیه عبوری و انجام بررسی‌های لازم کامیون را با 2 سرنشین شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت لازم در نهایت طی یک اقدام سریع و غافلگیرانه خودرو را توقیف کردند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بازرسی اولیه وجود البسه خارجی فاقد مجوز در کامیون فوق محرز شد و پس از دستگیری راننده و سرنشین خودرو، کامیون به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان انتقال یافت. به گفته وی، پس از تخلیه بار 22 هزار و 518 ثوب البسه خارجی فاقد هرگونه اسناد مثبت گمرکی به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال کشف شد.

جشنواره «رسانه، نظم و امنیت عمومی» در همدان برگزار می‌شود
 جشنواره «رسانه، نظم و امنیت عمومی» با هدف استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در توسعه امنیت اجتماعی در همدان برگزار می‌شود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: سال گذشته جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی به‌ صورت متمرکز توسط مرکز اطلاع‌رسانی ناجا در مرکز برگزار شد و با توجه به استقبال اصحاب رسانه، امسال برای نخستین‌بار به صورت استانی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
علیرضا خزاعی، هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت سهم رسانه‌ها در پیشگیری اجتماعی از جرایم، تأثیرگذاری مثبت بر فرایند انتشار اخبار حوادث در رسانه‌ها، بسط و گسترش تعامل هدفمند ناجا و رسانه‌ها و تقویت زمینه‌های رسانه‌ای نظم و امنیت عمومی برشمرد.
وی تصریح کرد: این جشنواره در سه بخش خبر، مصاحبه و گزارش و از بین آثار منتشر شده در رسانه‌ها از تاریخ سی‌ام دی‌ماه سال 92 تا سی‌ام دی‌ماه امسال برگزار می‌شود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: ظرایف روان‌شناختی نشر و تحلیل اخبار حوادث و رخ‌داد‌ها، ایجاد جامعه‌شناختی تهیه، تدوین و انتشار اخبار عمومی، کنش‌وری رسانه‌ها در حیطه ترویج قانونگرایی و نظم‌پذیری، سهم و نقش رسانه‌ها در ارتقای تعامل پلیس و مردم، ساز‌و‌کارهای رسانه‌ای ارتقای نظم و امینت اجتماعی از محورهای پنج‌گانه این جشنواره است.
وی افزود: خبرنگاران، اصحاب رسانه، مراکز پژوهشی و فرهنگی در استان می‌توانند آثار خود را در سه بخش خبر، گزارش و مصاحبه از تاریخ‌های یاد شده که در رسانه‌های جمعی انتشار یافته است برای شرکت در جشنواره به دبیرخانه رسانه، نظم و امنیت عمومی این جشنواره واقع در معاونت اجتماعی انتظامی استان همدان ارسال کنند.

/ 0 نظر / 7 بازدید