سرقت پاساژ قدس

 

نگهبان پاساژ که تنها شاهد این اتفاق است در شرایط روحی مناسب قرار ندارد اما در گفتگو با کسبه پاساژ می‌گوید: ساعت 23 همان شب سر و صدایی از طبقه زیرین پاساژ شنیدم که با چراغ قوه به طبقه پایین رفتم که ضربه‌ای از پشت سر به من خورد و افتادم.
وی ادامه می‌دهد: سارقان که 4 نفر بودند پس از بستن دست و پای من و با استفاده از چسب مانع سر و صدای من شده و به کار خود ادامه دادند.
وی می‌گوید: حتی دزدان به التماس‌ها و خواسته‌ام توجه نکرده و حتی پتو نگهبانی را هم بردند.
بنا به اظهار تنها شاهد سرقت از پاساژ، دزدان تا صبح مشغول شکستن قفل‌ها و سرقت از گاوصندوق بوده‌اند و با روشن شدن هوا با کلیدهای نگهبان از پاساژ متواری می‌شوند که پس از رفتن دزدان نگهبان با رهایی از بند و طناب موفق به تماس با پلیس می‌شود.
یکی دیگر از کسبه‌های این پاساژ هم می‌گوید: طبق معمول هر روز صبح برای کسب و کار به پاساژ آمدم اما دیدم در پاساژ بسته و مغازه‌داران نیز جلوی پاساژ جمع شده‌اند.
وی ادامه می‌دهد: علت تجمع را از همکارانم جویا شدم و متوجه سرقت مغازه‌های پاساژ شدم.
از آنجایی که مغازه‌ام در طبقه همکف است زمانی که در پاساژ باز شد متوجه شدم به مغازه‌ من هم دستبرد زدند.
یکی دیگر از فروشندگان نیز گفت: تمام مغازه‌داران این پاساژ سرقفلی دارند و صاحب این ملک شهرداری است و اگر بخواهد کاری در اینجا صورت گیرد باید با نظر شهرداری باشد.
وی می‌گوید: البته مغازه‌داران هم همکاری نمی‌کنند حتی برای جزئی‌ترین مسأله که نصب دزدگیر است هم کوتاهی می‌کنند.
فروشنده دیگری گفت: این پاساژ یک نگهبان دارد که در آن شب نیز سارقین دست و پای وی را بسته‌ و با خیال راحت به کار خود ادامه دادند. صاحب یک روسری‌فروشی می‌گوید: حدود 200 هزار تومان از مغازه‌ام سرقت شده که آن هم درآمد چند روز کارکردم بوده است.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این رابطه می‌گوید: بامداد روز سه‌شنبه پلیس در جریان سرقت پاساژ قدس قرار گرفت که بلافاصله مأموران انتظامی و پلیس آگاهی در صحنه جرم حاضر شدند.
رسول مرادی با اشاره به جزئیات حادثه تشریح کرد: شب سه‌شنبه گذشته سه یا چهار نفر در پاساژ قدس مخفی می‌شوند و با تعطیلی پاساژ و با اطمینان از خروج فروشندگان به سراغ نگهبان رفته و با بستن دست و پای وی، موجودی گاوصندوق‌ و دخل 12مغازه را به سرقت می‌برند.
وی با اشاره به حضور شبگرد در بازار همدان خاطرنشان کرد: اطراف پاساژ منتهی به چند بازار است که دارای شبگرد و نگهبان می‌باشد اما چون سرقت در محیط بسته رخ داده از دید شبگرد و نگهبانان دور بوده است.
مرادی یادآور شد: در حال حاضر تحقیقات برای چگونگی مخفی شدن سارقین در پاساژ به لحاظ اینکه با هماهنگی یا بدون هماهنگی بوده ادامه دارد و در این رابطه پلیس سرنخ‌هایی به دست آورده است.
به گفته مرادی، این پاساژ دارای دو در ورود و خروج و یک پیرمرد نگهبان است و علی‌رغم هشدارهای مکرر پلیس برای افزایش ضریب امنیت واحدهای صنفی، به سیستم‌های امنیتی مجهز نبوده که بی‌توجهی به هشدارهای پلیس و مسائل امنیتی راه را برای سارقان هموار کرده است. مرادی تأکید کرد: هیئت‌ امنا و مسئولین پاساژها همواره به موارد و توصیه‌های امنیتی و پلیسی توجه داشته باشند البته این بدان معنی نیست که امنیت وجود ندارد اما باید به امر پیشگیری توجه ویژه‌ای شود.
به گفته این مقام انتظامی، دزدان تنها به دنبال وجه نقد و پول بوده‌اند که پس از دستبرد گاوصندوق 7 مغازه در طبقه اول و 5 مغازه در طبقه دوم متواری می‌شوند.
مرادی اطمینان داد: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و تا چند روز آینده دزدان شناسایی و دستگیر خواهند شد همچنین گزارش‌های بعدی به محض شناسایی دزدان اعلام می‌گردد.
لازم به ذکر است؛ پاساژ قدس یکی از قدیمی‌ترین پاساژ‌های همدان است که دارای 3 طبقه با فعالیت حدود 150 مغازه‌دار می‌باشد.

/ 0 نظر / 4 بازدید