کشف البسه قاچاق خارجی در همدان
 با توقیف 2 کامیون حامل کالای قاچاق در همدان بیش از36 هزار ثوب البسه قاچاق خارجی کشف شد. 
جانشین انتظامی استان همدان در این باره گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان خبری را مبنی بر اینکه قاچاقچیان کالاهای خارجی قاچاق از نوع البسه قصد دارند با 2 دستگاه کامیون‌باری از شهر گناوه با عبور از محورهای مواصلاتی استان همدان به سمت تهران حمل کنند را دریافت کردند. 
علی‌اصغر خرم‌روی افزود: در این‌باره خبر مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از صحت آن تیمی از مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت 2 روز با اقدامات اطلاعاتی و با کنترل نامحسوس محورهای مواصلاتی منتهی به استان، سرانجام توانستند 2 دستگاه کامیون مذکور را در حالی که با 5 دستگاه خودروی سواری اسکورت می‌شد در محور ملایر به همدان شناسایی کنند. 
وی بیان کرد: در یک اقدام غافلگیرانه و همزمان هر 2 کامیون متوقف که در بررسی دقیق و مشاهده کالاهای حمل شده توسط کامیون‌ها مشخص شد یکی از آنها حامل انواع البسه خارجی و دیگری حامل کفش خارجی با ارزش تقریبی 15 میلیارد ریال و فاقد مدارک گمرکی و قانونی هستند. 
این مقام مسئول اظهار کرد: رانندگان به همراه کامیون‌های توقیفی به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل و کالاهای کشف شده که در انواع مختلف و حجم زیاد بود مورد شمارش قرار گرفت. 
جانشین انتظامی استان همدان در پایان گفت: در این عملیات تعداد 36 هزار و 585 ثوب البسه، تعداد 25 هزار و 900 عدد عینک و قاب عینک خارجی و تعداد 5 هزار و 647 جفت کفش خارجی کشف و در این خصوص پرونده تشکیل شد که تحقیقات آن در حال رسیدگی است.
 
دستگیری 68 متهم در کبودراهنگ 
 205 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در شهرستان کبودراهنگ توقیف و 68 نفر متهم جرایم مختلف دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: به دلیل ارتقای امنیت اجتماعی و با هدف رضایت شهروندان طرح پاکسازی مناطق آلوده در سطح شهر روستاها در این شهرستان در دی‌ماه طی چند مرحله به اجرا گذاشته شد که در اجرای این طرح‌ها عوامل انتظامی موفق شدند ضمن پاکسازی مناطق آلوده از پیش تعیین شده تعداد 68 نفر متهم را نیز دستگیر کنند. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی اظهار کرد: از این تعداد متهم 18 نفر در رابطه با سرقت، 35 نفر در رابطه با اعتیاد، 6 نفر مزاحمت و 10نفر دیگر در ارتباط با سایر جرایم بوده که دستگیری متهمان گفته شده منجر به کشف 14 فقره سرقت در سطح شهرستان، کشف 81گرم تریاک، 43 گرم شیشه، 25گرم سوخته تریاک، 18گرم شیره، 8 گرم هروئین و مقادیر قابل توجهی اقلام ضدفرهنگی شد. 
وی همچنین خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح‌ها تعداد 205 دستگاه وسیله نقلیه متخلف شامل 147 دستگاه موتورسیکلت و 58 دستگاه خودرو توسط عوامل انتظامی توقیف و به پارکینگ‌های سطح شهر منتقل شد. 
قویمی در پایان با توجه به رضایتمندی مردم از اجرای این طرح‌ها تأکید کرد: نیروی انتظامی شهرستان همچنان با قدرت تمام نسبت به اجرای اینگونه طرح‌ها اقدام می‌کند و اجازه عرض‌اندام به مجرمان را نخواهد داد.
 
 
دستگیری سارقان و کشف 15 مورد سرقت در بهار 
 با دستگیری 20 نفر سارق در بهار 15 مورد از سرقت‌های گزارش شده در این شهرستان کشف شد. 
فرمانده انتظامی شهرستان بهار گفت: در یک ماه گذشته فرمانده انتظامی شهرستان بهار برای تقویت احساس امنیت شهروندان طرح‌های مبارزه با سرقت و ارتقای امنیت اجتماعی را برای تقویت احساس امنیت شهروندان در سطح شهرستان به اجرا گذاشت که خوشبختانه موفقیت‌های چشمگیری در حوزه کنترل سرقت‌ها در شهرستان حاصل شد. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشید باقری افزود: در این مدت مأموران گشت کلانتری و پاسگاه‌ها با همکاری پلیس آگاهی شهرستان موفق شدند با تلاش شبانه‌روزی و رصد اطلاعاتی فعالیت تعداد 20 نفر از سارقان که در حوزه‌های سرقت وسایل داخل خودرو، موتورسیکلت و اماکن خصوصی اقدام به سرقت می‌کردند را شناسایی و دستگیر کرده و 15 فقره سرقت را نیز کشف کنیم و از این بین اموال به سرقت رفته را به مالباختگان بازگردانیم. 
باقری بیان کرد: در این عملیات‌ها ما موفق شدیم چند فقره سرقت که در نقاط دیگر استان و حتی خارج از استان وقوع یافته بود را کشف و سارقان مربوط را نیز دستگیر کنیم، به طور نمونه در یک طرح عملیاتی مأموران ما موفق شدند سارقی که یک دستگاه خودروی پراید از شهر همدان سرقت کرده بود و وارد حوزه استحفاظی شهرستان بهار شده بود را با شلیک گلوله متوقف و سارق را دستگیر کند. 
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در پایان گفت: غفلت مالباختگان یکی از عوامل بروز سرقت است، بنابراین شهروندان با رعایت اصول ایمنی خود را طعمه افراد سودجو و سارق قرار ندهند و در بروز سرقت زمینه‌ساز نشوند.
 
توقیف سواری پژو با خلافی 62 میلیونی در همدان
 خودروی سواری پژو با 62 میلیون و 890 هزار ریال خلافی در محور همدان- کرمانشاه متوقف شد.
فرمانده پلیس راه استان همدان با اعلام این خبر گفت: مأموران گشت پلیس راه مستقر در محور همدان - کرمانشاه با مشاهده یک دستگاه سواری پژو که با سرعت غیرمجاز در حرکت بود به راننده دستور ایست دادند.
مهدی شاکری افزود: راننده خودرو با مشاهده مأموران بدون توجه به فرمان توقف با افزایش سرعت متواری شد با فرار خودروی پژو مأموران موضوع را به اکیپ‌‌‌های بعدی اطلاع داده و چند دقیقه بعد گشت پلیس راه خودروی موردنظر را متوقف و به پارکینگ منتقل کردند.
در بررسی سوابق خودروی توقیف شده مشخص شد بیش از 62 میلیون ریال خلافی به دلیل ارتکاب جرایم مختلف برای آن ثبت شده است.
فرمانده پلیس راه استان همدان اظهار کرد: برابر تبصره ذیل ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، خودروهای دارای خلافی بیش از 10 میلیون ریال توقیف می‌شوند.
شاکری در پایان تأکید کرد: از ابتدای امسال، 646 دستگاه خودروی با خلافی بیش از یک میلیون تومان توسط پلیس راه استان توقیف شده است.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید