دستگیری 8 نفر به اتهام تصرف و تخریب منابع طبیعی

  با شکایت اداره منابع طبیعی همدان علیه تعدادی از افراد سودجو و فرصت‌طلب که اقدام به تصرف و تخریب اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی در یکی از روستاهای توریستی همدان کرده بودند 8 فرد متخلف دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: در پی شکایت اداره منابع طبیعی همدان علیه تعداد زیادی از افراد سودجو و فرصت‌طلب که در یکی از روستاهای توریستی همدان اقدام به تصرف و تخریب مقادیر قابل توجهی از اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی همدان کرده‌اند، پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب همدان تشکیل و برای رسیدگی و اجرای دستور قضایی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پرونده جهت پیگیری در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی قرار گرفت که ابتدا از نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی تحقیقات لازم انجام و اسناد و مدارک مورد ادعایی وی اخذ و ضم پرونده شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در پی بازدید نامحسوس از محل مشاهده شد منطقه وسیعی از اراضی ملی که از معادن بکر منطقه است مورد حجمه زمین‌خوارها و تخریب و تصرف اراضی جهت اکتشافات سنگ از نوع سیلیس توسط بیل‌های مکانیکی قرار گرفته است و سنگ‌ها به وسیله کامیون‌های سنگین به کارخانه مورد نظر منتقل شده‌اند که ضمن تهیه عکس و فیلمبرداری از منطقه و ضمیمه آن در پرونده تحقیقات مقدماتی انجام شد و نسبت به شناسایی عوامل دخیل در این قضیه اقدامات لازم صورت گرفت.
زارعی اظهار کرد: با به کارگیری منابع اطلاعاتی و شناسایی رانندگان بیل‌های مکانیکی و خودروهای سنگین و پیگیری‌های گسترده در نهایت 8 نفر از عوامل دخیل در این موضوع شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند که در خصوص تخریب اراضی ملی و اقدام به برداشت صدها تن از معادن سنگ ورکانه از آنها تحقیقات لازم انجام شد که متهمان ضمن اعتراف به بزه انتسابی بیان کردند به صورت غیرقانونی و بدون اخذ مجوز از صنایع و معادن اقدام به برداشت سنگ در اراضی ملی کرده‌اند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به این مطلب که ارزش ریالی زمین‌های موصوف 22 هزار میلیارد ریال برآورده شده است، گفت: متهمان به همراه پرونده و طرفین به دادسرا اعزام و از آن طریق با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

/ 0 نظر / 12 بازدید