قتل

فرمانده انتظامی شهرستان بهار در تشریح جزئیات این حادثه به خبرنگار بیدارگر گفت: ساعت 10/20 روز شنبه 27 مهرماه ماموران انتظامی این شهرستان از طریق سامانه فوریتهای پلیسی از وقوع یک فقره درگیری در محله نهالستان مطلع شده و بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

ماموران با حضور در محل و در بررسی‌های اولیه متوجه شدند که درگیری پایان یافته و یکی از طرفین نزاع که در اثر اصابت ضربات چاقو مجروح شده بود توسط مردم به بیمارستان انتقال یافته است.

در ادامه، ماموران به بیمارستان آیت‌اله بهاری مراجعه و متوجه می‌شوند که فرد مجروح، جوان 24 ساله‌ای با هویت (رضا-الف) است که در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

سرهنگ رضازارعی در ادامه می‌گوید: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال متواری‌شدن متهمان،ماموران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری عاملان حادثه آغاز کردند.

در اولین مرحله ماموران پلیس به تحقیق از شاهدان و ساکنان محل وقوع جنایت پرداختندودر بررسی‌های انجام شده، فردی با هویت مشخص را که در صحنه درگیری حاضر بوده به عنوان مظنون دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل ‌کردند.

فرد مظنون در تحقیقات انجام شده اذعان داشت: مقتول در درگیری با دو جوان به هویت (پ-ت) و (س-ت) مجروح شده و وی نقشی در جنایت نداشته است.

پس از شناسایی عاملان جنایت عملیات دستگیری آنان با دستور مقام قضایی آغاز م‌شد که در این مرحله ماموران با استفاده از منابع اطلاعاتی پی ‌بردند متهمان متواری شده و در محلی حوالیشهر صالح‌آباد مخفی شده‌اند.

ماموران پلیس در ادامه عملیات با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و با استفاده از مشارکت اهالی متهمان را به محل وقوع جنایت کشانده و در اقدامی ضربتی آنان را دستگیر ‌کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار در ادامه گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گرفتند که ضمن ابراز بی‌خبری از مرگ پسر جوان به شرکت در نزاع خونین اعتراف کردند.

متهم اصلی به هویت (ب-ت) در تحقیقات مقدماتی اعتراف کرد؛ روز حادثه به دلیل خصومت قبلی بر سر مسائل شخصی و خانوادگی با مقتول درگیر شده و با چاقو ضرباتی به سینه، دست و گردن مقتول وارد کرده است.

بعد از پایان مراحل بازجویی متهمان به محل وقوع جرم منتقل شده و ضمن باز‌سازی صحنه جنایت در حضور ماموران پلیس و مردم هر کدام نقش خود را در درگیری و مرگ پسر جوان تشریح کردند.

با تکمیل تحقیقات پلیس پرونده متهمان به جرم شرکت در نزاع خونین و قتل (رضا-الف) جهت رسیدگی و صدور قرار قانونی به دادسرای عمومی شهرستان بهار ارجاع داده شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار در پایان با بیان اینکه مردم سرمایه اجتماعی و پشتوانه‌های اصلی اقتدار پلیس هستند، از شهروندان خواست با همکاری مستمر و سازنده، پلیس را در حفظ و ارتقای امنیت جامعه یاری کنند و هرگونه خبر، پیشنهاد یا انتقادی مربوط به حوزه انتظامی را به شماره‌های 197و 110 اطلاع دهند.

/ 0 نظر / 5 بازدید