استفاده از زنان برای قاچاق مواد مخدر

شگرد جدید سوداگران مرگ
استفاده از زنان  برای قاچاق مواد مخدر
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی همدان گفت :سوءاستفاده از زنان برای جابجایی و خرید وفروش مواد مخدر به شگرد سوداگران مرگ تبدیل شده واین روند در همدان رو به افزایش است.
سرهنگ ˈهادی قزوینهˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود :پنج هزار و 987 تهیه و توزیع کننده مواد مخدر امسال تاکنون در همدان دستگیر شده اند که 131 نفر از این بزه کاران را زنان تشکیل می دهند.
وی گفت :میانگین سنی بیشتر زنان دستگیر شده بین 15 تا 35 سال گزارش شده که این امر گویای سیر نزولی سن قاچاقچیان مواد مخدر همانند سن اعتیاد در این استان است.
وی بیان کرد :63 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در 10 ماهه سالجاری در استان همدان منهدم شدند که 23 باند در سطح گسترده ای توزیع مواد روانگردان شیشه داشته اند.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان گفت : حدود 14تن انواع مواد مخدر در همین مدت کشف شده که مواد روانگردان با 245 درصد افزایش بیشترین میزان کشفیات را به خود اختصاص داده است.
سرهنگ قزوینه با ذکر اینکه با اقدامات پلیسی،همدان به محل ناامنی برای قاچاقچیان شده است ،اضافه کرد : میزان کشفیات مواد مخدر از نوع هروئین و تریاک در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 69 و 100 درصد رشد داشته است.
وی افزود:578 مرحله طرح موضوعی شامل برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته که کشفیات خوبی نیز در این عملیات ها داشته ایم .
وی تشدید مبارزه با خرده فروشان به عنوان مطالبه اصلی مردم، برخورد با باندها و شبکه های توزیع مواد مخدر، پاکسازی نقاط آلوده و جمع آوری معتادان ولگرد ،کنترل جاده با هدف جلوگیری از ورود مواد مخدر و در نهایت تلاش در امر پیشگیری از اعتیاد را از اولویت های پنجگانه پلیس مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.
وی گفت :24هزار 700 شهروند در زمینه آثار سوء موادمخدر آموزش دیده اند و توزیع 121 هزار 600 نسخه برشور نیز از دیگر اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان است.

/ 0 نظر / 5 بازدید