عامل جنایت «قره‌چای» لالجین اعدام می‌شود

* شرح ماجرا

بعدازظهر روز دوازدهم فروردین‌ماه سال جاری، چهار جوان برای تفریح به اراضی اطراف شهر لالجین رفته بودند که فردی به نام «بهروز» در حالی که تمام لباس‌هایش خون‌آلود بود و یک قبضه کارد خون‌آلود در دست داشت، سوار بر موتورسیکلت نزد آنان رفت و ادعا کرد «روح‌ا...» را در منطقه «قره‌چای» با ضربات چاقو مجروح کرده است.

افراد مذکور برای اطلاع از صحت و سقم ماجرا به محل مورد اشاره مراجعه کرده و با مشاهده «روح‌ا...» که مورد اصابت ضربات متعدد کارد قرار گرفته بود با نیروی انتظامی و اورژانس تماس می‌گیرند.

با حضور نیروهای انتظامی، جوان مجروح به مراکز درمانی منتقل می‌شود اما اقدامات درمانی در مورد وی نتیجه نمی‌دهد و او در اثر شدت جراحات وارده فوت می‌کند.

پزشکی قانونی در گزارش معاینه جسد با اعلام مشاهده 13 بریدگی در سر، صورت، سینه و شکم مقتول، علت اصلی مرگ را اصابت جسم برنده به ناحیه سینه و خونریزی شدید ناشی از آن عنوان می‌کند.

پس از مرگ «روح‌ا...»، مأموران «بهروز» را به عنوان عامل جنایت دستگیر می‌کنند که او در بازجویی‌های انجام شده به ارتکاب جنایت باانگیزه درگیری قبلی اعتراف می‌کند.

متهم در جلسات متعدد بازپرسی اعترافات قبلی خود را تکرار و در حضور بازپرس صحنه جنایت را بازسازی می‌کند. وی حتی به عنوان آخرین دفاع نیز به قتل عمدی «روح‌ا...» اعتراف می‌کند.

بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لالجین پس از تکمیل تحقیقات و اخذ آخرین دفاع، متهم پرونده را با صدور کیفرخواست برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان ارسال می‌کند.

* متهم در دادگاه

در جلسه رسیدگی به پرونده متهم که به ریاست قاضی شریفی و با حضور متهم و وکیل قانونی او، اولیای دم مقتول، تعدادی از شاهدان پرونده و نماینده دادستان برگزار شد، بعد از شکایت اولیای دم و تقاضای قصاص متهم، دفاع نماینده دادستان از کیفر خواست صادره و اظهارات تعدادی از شاهدان، متهم در جایگاه قرار گرفت.

«بهروز» با اعتراف به جنایت در مورد جزئیات آن گفت: در روزهای پایانی سال 88 در جریان درگیری مقتول با فرد دیگری، قصد وساطت داشتم که او ضربه‌ای به صورت من زد. من عصبانی شدم و با چاقو ضربه‌ای به او زدم.

از آن روز به بعد مقتول بارها مرا تهدید کرد که انتقام‌ می‌گیرد. او حتی شکایت هم نکرد و صبح روز حادثه با موتور از محله آنان می‌گذشتم که مقتول مرا متوقف کرد و از من خواست برای درگیری همراه او بروم که من به بهانه‌ای از او جدا شدم. بعدازظهر همان روز دوباره با او مواجه شدم که با اصرار او برای پایان دادن به ماجرا به صحرا رفتیم. در آنجا من کاردی را که همراهم بود، بیرون آوردم و از او خواستم در مقابل ضربه‌ای که به او زده‌ام، ضربه‌ای بزند و به این ماجرا خاتمه دهد اما او با فحاشی و توهین خواسته‌ای غیراخلاقی را برای فراموش کردن ماجرا پیشنهاد کرد که بر سر همین موضوع با او درگیر شدم و با کارد چندین ضربه به سر و سینه او وارد کردم. سپس او را رها کرده و بعد از مواجه شدن با شاهدان با گفتن ماجرا از آنان خواستم او را به بیمارستان برسانند.

دادگاه بعد از اخذ آخرین دفاع متهم به استناد شکایت اولیای دم، شهادت شاهدان، اعتراف صریح متهم در مراحل مختلف، گزارش مراجع انتظامی و پزشکی قانونی و سایر مدارک و شواهد موجود در پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانسته و او را به جرم قتل عمد به یکبار قصاص نفس محکوم کرد که حکم صادره پس از تأیید دیوان‌عالی کشور قابل اجرا خواهد بود.

/ 0 نظر / 28 بازدید