ناکامی سارقان طلافروشی شهرک مدنی

با هوشیاری مردم و حضور پلیس

سارقان مسلح طلافروشی شهرک مدنی ناکام ماندند

همدان‌پیام-گروه حوادث: سارقان مسلحی که به سرقت مغازه طلافروشی در شهرک شهید مدنی همدان اقدام نمودند با هوشیاری مردم و حضور پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حوالی ساعت 11 صبح روز یکشنبه هفته جاری 3 نفر با هویت معلوم مجهز به سه قبضه اسلحه کلت وارد یک مغازه طلافروشی در شهرک مدنی همدان شدند و با تهدید و ارعاب قصد سرقت طلاهای موجود در مغازه را داشتند.

با توجه به اینکه طلافروشی مذکور مجهز به تجهیزات ایمنی از جمله دوربین مداربسته، آژیر خطر و گاوصندوق ویژه بوده‌، مالک طلافروشی در برابر خواسته سارقان مسلح مقاومت کرده‌است.

سارقان که با مقاومت مرد طلافروش مواجه شدند با یکی از سلاح‌ها که مجهز به صداخفه‌کن بود گلوله‌ای به پهلوی وی شلیک کردند که با داد و فریاد مرد طلافروش، کسبه و رهگذران متوجه موضوع شده و به یاری وی شتافتند.

سارقان که در انجام نیت پلید خود ناکام مانده بودند به فرار اقدام نمودند که یکی از آنان توسط مردم دستگیر و تحویل مأموران کلانتری 11 که در پی تماس شاهدان در محل حاضر شده بودند، گردید.

در ادامه مصدوم به مراکز درمانی و متهم دستگیر شده به کلانتری و سپس به پلیس آگاهی منتقل گردیدند.

مأموران پلیس آگاهی با استفاده از اعترافات اولیه متهم و شگردهای ویژه پلیسی، 3 منزل را در سطح شهر شناسایی و در بازرسی از این اماکن، دو متهم متواری را شناسایی و همراه آلات جرم دستگیر کردند.

در بازجویی‌های صورت گرفته مشخص گردید متهمان که دو نفر آنان برادرند و اهل شهرستان فامنین بوده‌اند بعد از مدتی اقامت در انگلیس به کشور بازگشته‌اند و ظاهراً بنا به گفته خود آنان در اولین اقدام مجرمانه خود که سرقت از طلافروشی مذکور بوده ناکام مانده‌اند.

از سه متهم دستگیرشده 3 قبضه اسلحه جنگی مجهز به صداخفه‌کن، 59 گلوله جنگی، کلاه گیس و چند قلم ابزار و لوازم که به قصد اعمال مجرمانه تهیه شده بود، کشف و ضمیمه پرونده آنان گردید.

 

/ 0 نظر / 21 بازدید