کشف 53 هزار لیتر سوخت قاچاق در همدان
 در 2 مأموریت جداگانه در سطح استان همدان 53 هزار لیتر سوخت قاچاق در همدان کشف و ضبط شد.
رئیس حراست شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: در 3 روز گذشته 9 هزار لیتر نفت کوره و 44 هزار لیتر نفت سفید ارزش ریالی این مقدار سوخت قاچاق یک میلیارد ریال در همدان کشف و ضبط شده است.
محمد قیداری اظهار کرد: با همکاری نیروی انتظامی 33 هزار لیتر نفت سفید که در روستای مهدی‌آباد دپو شده بود هنگام بارگیری در یک نفتکش ترانزیتی عراقی کشف شد.
وی افزود: همچنین در 28 بهمن‌ماه سال‌جاری 11 هزار لیتر نفت سفید در روستای "ایده‌لو" شهرستان کبودراهنگ براساس گزارش‌های مردمی کشف و ضبط شد.
قیداری بیان کرد: 9 هزار لیتر نفت کوره نیز با همکاری نیروی انتظامی در 27 بهمن‌ماه سال‌جاری در شهر قهاوند نیز کشف و ضبط شده است.
متهمان این پرونده‌ها با تشکیل پرونده به مراجع قضایی همدان معرفی شدند.

انهدام باند قاچاق مواد محترقه در همدان
 با شناسایی و دستگیری اعضای باند قاچاق مواد محترقه 2 میلیون و 454 هزار و 600 عدد انواع مواد محترقه در استان همدان کشف شد.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان همدان گفت: در پی خبرهای رسیده مبنی بر اینکه فردی سابقه‌دار به صورت باندی اقدام به قاچاق عمده انواع مواد محترقه از استان‌های جنوبی کشور به همدان و توزیع آن در سطح شهر و شهرستان‌های اطراف می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره پشتیبانی عملیات اطلاعاتی این پلیس قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، احمد رحیمی افزود: مأموران پلیس پس از اطمینان از صحت موضوع با انجام تلاش‌های شبانه‌روزی و شناسایی رابطان سوژه و اعضای اصلی باند و محل دپوی کالای قاچاق با مراقبت از محل انبار، خودروی پژو پارس سفید رنگی که حامل بار قاچاق بود را پس از خروج از انبار متوقف کردند.
وی ادامه داد: پس از توقیف خودرو، راننده و سرنشین آن دستگیر و در بازرسی از خودروی آنها تعداد 53 هزار و 825 عدد انواع مواد محترقه و آتش‌زا کشف شد.
این مقام مسئول بیان کرد: مأموران پس از گذشت یک ساعت با انجام طرح ایست و بازرسی در میدان امام حسن(ع) شهر همدان یکی دیگر از اعضای باند را که اقدام به حمل تعداد 22 هزار و 896 عدد انواع مواد محترقه با استفاده از خودروی تاکسی کرده بود را دستگیر کردند.
رحیمی همچنین گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه فرد دیگری نیز که اقدام به قاچاق عمده انواع مواد محترقه از استان‌های غربی به همدان و تهران می‌کرد توسط مأموران اداره پشتیبانی عملیات اطلاعاتی این پلیس شناسایی شد.
این مقام مسئول افزود: مأموران با انجام هفته‌ها اقدامات اطلاعاتی و با به‌کارگیری شگردهای پلیسی، یک دستگاه خودروی کامیونت هیوندا که حامل بار مرغ بود و از استان کردستان به سمت تهران در حال حرکت بود را در جاده همدان- رزن توقیف کردند.
رحیمی بیان کرد: در بازرسی از خودروی توقیف شده تعداد 2 میلیون و 379 هزار و 600 عدد انواع مواد محترقه و آتش‌زا کشف شد.
رئیس پلیس اطلاعات امنیت عمومی استان در پایان گفت: متهمان به همراه اقلام مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل اداره مبارزه با کالا قاچاق و ارز پلیس آگاهی استان شده و تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند ادامه دارد

/ 0 نظر / 28 بازدید