سرعت غیرمجاز مهمترین تخلف رانندگان در همدان

 

 تجاوز از سرعت مجاز مهمترین عامل به حد نصاب رسیدن نمرات منفی و به دنبال آن ضبط گواهینامه رانندگان متخلف در همدان است.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی همدان گفت: تجاوز از سرعت برای خودروهای شخصی 10 نمره منفی و برای رانندگان خودروهای عمومی 15 نمره منفی به همراه دارد.
حسین طلایی افزود: امسال تاکنون گواهینامه 152 راننده متخلف که نمره منفی آنها از حد نصاب گذشته است، جلب شد و برای 180 راننده متخلف دیگر که نمره منفی آنها به حد نصاب رسیده اخطاریه ارسال شده است.
وی بیان کرد: مأموران راهور رانندگانی که نمره منفی آنها به 30 رسیده است را از طریق ارسال پیامک یا ابلاغیه کتبی مطلع کرده تا این افراد نسبت به تحویل گواهینامه خود اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، طلایی تأکید کرد: رانندگان متخلفی که برای آنها ابلاغیه صادر شده همانند افراد فاقد گواهینامه هستند و در صورتی مواجهه مأموران راهور با این افراد هنگام کنترل تخلفات، ضمن ضبط گواهینامه طبق افراد فاقد گواهینامه اعمال قانون می‌شود. رئیس پلیس راهور استان همدان اظهار کرد: نمره منفی 350 راننده بین 25 تا 29 نمره منفی بوده و در صورت یک تخلف دیگر گواهینامه آنها توسط مأموران ضبط می‌شود. وی گفت: این رانندگان در صورتی که به مدت 6 ماه هیچ‌گونه تخلفی انجام ندهند نمره منفی آنها صفر می‌شود.
30 درصد از سوانح فوتی در معابر درون‌شهری همدان تنها به علت تردد با سرعت غیرمجاز رخ داده است.
 یک کشته و 3 زخمی نتیجه سرعت بالای سمند در جاده گنجنامه
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان در خبری دیگر گفت‌: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری سمند در جاده گنجنامه شهر همدان یک نفر کشته و 3 نفر مجروح شدند. طلایی افزود: حدود ساعت 21 شامگاه شنبه راننده سواری سمند که در مسیر میدان گنجنامه به سمت میدان عباس‌آباد در حال تردد بود به علت تخطی از سرعت مطمئنه، کنترل وسیله نقلیه را از دست داد و خودرو واژگون شد. وی اضافه کرد: در این سانحه راننده و 3 سرنشین این خودرو مجروح شدند که یکی از مصدومان که خانمی 30 ساله بود به علت شدت جراحات وارده پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان بیان کرد: علاوه بر تردد با سرعت غیرمجاز، استفاده نکردن از کمربند ایمنی عامل تشدید آسیب‌های وارده و فوت سرنشین خودرو بوده است.
طلایی اظهار کرد: طبق آمارهای موجود عامل 30 درصد از سوانح فوتی در معابر درون‌شهری تردد با سرعت غیرمجاز است که به رانندگان توصیه می‌شود با رانندگی مطمئن و با احتیاط و رعایت سرعت مطمئنه بخصوص در بلوارها و معابر حاشیه شهر در حفظ جان خود و دیگران بکوشند.
وی استفاده از دوربین‌های ثبت تخلف را از اقدامات به عمل آمده برای کنترل تخلفات دانست و گفت: با همکاری دستگاه‌های مسئول قرار است تمامی معابر اصلی شهر همدان به دوربین‌های ثبت تخلف مجهز شوند.
طلایی افزود: 17 درصد از سوانح فوتی در معابر درون‌شهری همدان در 10 ماهه سالجاری واژگونی بوده است که شامل 8 درصد واژگونی خودرو و 9 درصد واژگونی موتورسیکلت بوده است.
طبق آخرین آمارهای دریافتی از پزشکی قانونی 79 نفر در سوانح رانندگی درون‌شهری در 10 ماهه سال‌جاری جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است.
/ 0 نظر / 32 بازدید