رئیس مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان در گفتگو با خبرنگار همدان‌پیام در توضیح این خبر گفت: چند روز قبل دختر 19 ساله‌ای به پلیس آگاهی مراجعه و ضمن ارائه شکایتی عنوان کرد؛ توسط دو پسر جوان با زور و اجبار به منزلی در یکی از شهرستان‌های همدان منتقل شده و در آنجا افراد فوق با تهدید به مرگ او را برهنه کرده و از او عکس و فیلم تهیه کرده‌اند و تهدید کردند در صورتی که 3 میلیون تومان به آنان پرداخت نکنم عکس و فیلم‌ها را در سطح شهر منتشر می‌کنند.

سرهنگ اقبالیان در ادامه افزود: پس از شکایت دختر جوان موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات در این زمینه آغاز شد.

در جریان تحقیقات مشخص شد شاکی با یکی از متهمان رابطه دوستی داشته و احتمالاً توسط وی اغفال و به محل جرم منتقل شده است. از این رو از شاکی خواسته شد ضمن موافقت با خواسته متهمان با آنان قراری صوری ترتیب دهد.

دو متهم که برای گرفتن مبلغ مورد نظر از دختر جوان در محل قرار حاضر شده بودند، مأموران پلیس آگاهی در یک عملیات غافلگیرانه به دستگیری آنان اقدام کردند.

در جریان عملیات دستگیری متهمان یکی از آنان با چاقو به مأموران پلیس حمله کرد که با اقدام قاطعانه آنان دستگیر و به پایگاه پلیس منتقل شد.

در بازرسی از متهمان یک قبضه چاقو و در بازرسی از منزل متهم اصلی یک دستگاه گیرنده ماهواره، پنج دستگاه تلفن همراه و چند عدد حافظه تلفن همراه حاوی فیلم و عکس‌های عریان دختر شاکی بود کشف و ضبط شد.

سرهنگ اقبالیان، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی همدان در رابطه با ماجرای فوق گفت: استفاده از ماهواره و دیدن فیلم‌های غیراخلاقی و ایجاد بلوغ‌های زودرس از جمله عواملی است که در زمینه‌سازی ارتباط ناصحیح جوانان با جنس مخالف نقش دارد که این رابطه‌های نامناسب در بسیاری از موارد مانند ماجرای فوق به پایان تلخ و ناخوشایندی می‌انجامد.

وی از والدین خواست ضمن ترغیب فرزندانشان به پایبندی به مسائل دینی و اصول اخلاقی حساسیت بیشتری به مسائل آنان داشته باشند

 

/ 0 نظر / 5 بازدید