جوان 22 ساله جورقانی زنده از زیر آوار خارج شد

  آتش‌نشانان همدانی با تلاشی خستگی‌ناپذیر جوان 22 ساله جورقانی را که زیر آوار محبوس شده بود، نجات دادند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی حوالی ساعت 15 شش دقیقه روز چهارشنبه، 23 مهرماه یک مورد ریزش آوار واقع در جورقان به سامانه 125 گزارش شد. در پی این حادثه نیروهای عملیاتی ایستگاه‌های مرکزی و ایستگاه 5 واقع در بلوار امام خمینی(ره) به محل حادثه اعزام شدند.
پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد به دلیل حفر بُن زمین مجاور یک ساختمان مسکونیِ قدیمی‌ساخت، این ساختمان دچار ریزش و یکی از اعضای خانواده ساکن در آن در زیر مصالح ساختمان محبوس شده است. 8 مأمور آتش‌نشان با تلاشی 35 دقیقه‌ای شخص زیر آوار مانده را که جوانی 22 ساله بود زنده نجات دادند.
خوشبختانه با تلاش به موقع آتش‌نشانان از حادثه‌‌‌‌ای تلخ جلوگیری شد. به دنبال این رخداد مدیرعامل سازمان از تمامی شهروندان درخواست کردند درزمان گودبرداری و یا تخریب ملک برای بازسازی پیش از اقدام، حتماً شرایط ایمنی محل را مورد بررسی قرار داده و از مهندسان باتجربه در مورد جلوگیری از ریزش آوار کمک بگیرند.
همچنین روز گذشته ساعت شش و 25 دقیقه صبح یک مورد حریق انبار علوفه واقع در روستای امزاجرد به مرکز پیام این سازمان گزارش شد. نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی و ایستگاه شماره 10 واقع در بلوار آیت‌ا... نجفی پس از 10 دقیقه در محل حادثه حاضرشدند. در این آتش‌سوزی مقدار زیادی یونجه پرس شده دچار آتش‌سوزی شده بود، 5 نفر مأمور آتش‌نشان به همراه 2 دستگاه خودروی آتش‌نشانی در یک عملیات 3 ساعته آتش را خاموش و محل را ایمن کردند. دلیل حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است. بر اساس این گزارش کشاورزان باید درنظر داشته باشند انبار علوفه شرایط استاندارد خود را دارد و رعایت اصول و شرایط انبار علوفه از ایجاد خسارت به دست‌رنج آنان جلوگیری میاکند.

/ 0 نظر / 5 بازدید