تشدید برخورد با تخلف حرکت نکردن بین خطوط

برخورد قانونی با رانندگانی که در بین خطوط رانندگی نمی‌کنند در استان همدان تشدید می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان همدان گفت: یکی از تخلفاتی که هنگام رانندگی دیده می‌شود حرکت نکردن رانندگان در بین خطوط است که ضمن ایجاد منظره زشت در محیط‌های شهری، موجب بروز تصادفات و ایجاد گره‌های ترافیکی و استفاده نکردن حداکثری از ظرفیت راه می‌شود.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، حسین طلایی افزود: در ادامه ایجاد تحول در فرهنگ رانندگی که از ابتدای سال و با عنوان قرارگاه ساماندهی اقدامات ترافیکی تشکیل شده است، مقرر است که در دهه آخر آبان‌ماه ضمن اطلاع‌رسانی و انجام تبلیغات محیطی، طرح برخورد با خودروهایی که در معابر دارای خط‌کشی اقدام به تردد در بین خطوط نمی‌کنند همزمان با سراسر کشور در استان همدان تشدید شود.
این مقام انتظامی ادامه داد: به استناد ماده 119 آیین‌نامه راهنمایی‌ورانندگی در راه‌هایی که خط‌کشی شده، وسایل نقلیه باید در مسیر بین خطوط حرکت کنند و از آن خارج نشوند و در صورت نیاز به خروج و تغییر خط حرکت، احتیاط کامل کرده و ابتدا با استفاده از چراغ راهنما و یا با دادن علامت، رانندگان وسایل نقلیه دیگر را از قصد خود آگاه کنند و سپس با رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه‌ای که در خطوط کناری در حرکت هستند وارد خط‌های عبور دیگر شوند.
طلایی خاطرنشان کرد: در جدول جرایم رانندگی نیز مبلغ 400 هزار ریال جریمه برای رانندگانی که در بین خطوط رانندگی نمی‌کنند در نظر گرفته شده است و پلیس راهور استان همدان نیز به جهت ایجاد فرهنگ صحیح رانندگی و جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان دیگر این طرح را با شدت و قوت اجرا خواهد کرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: از دوربین‌های نظارتی نیز در برخورد با این تخلف استفاده می‌شود و تخلفات رانندگان ضبط می‌شود و ضمن صدور برگه جریمه، تصویر تخلف به در منازل مالکان ارسال خواهد شد. البته از ابتدای سال نیز با این تخلف برخورد شده و بیش از یک‌هزار خودرو در 7 ماهه نخست سال 93 اعمال قانون شده‌اند.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی انتظامی استان همدان در پایان از همه رانندگان عزیز هم استانی در خواست کرد که با حرکت در بین خطوط ضمن ایجاد انضباط در رانندگی و ترویج فرهنگ صحیح رانندگی از ایجاد ترافیک و تصادفات جلوگیری کنند.

/ 0 نظر / 7 بازدید