علیمردان طالبی ادامه داد: براساس آخرین آمار از شبکه لرزه‌نگاری استان همدان، در یکسال گذشته 365 مورد زلزله در این استان به ثبت رسیده و این بدان معناست که به ازای هر روز یک زلزله اتفاق افتاده که باید در این زمینه آمادگی‌های لازم را داشت و آموزش‌ها را به خانواده خود نیز منتقل کرد.
وی با اشاره به ‌اینکه در اجرای مانور باید به سه نکته پناه‌گیری، خروج اضطراری و آرامش توجه داشته باشیم، گفت: دانش‌آموزان باید با تمسک به‌ این سه نکته آموزش‌هایی را که فرا گرفته‌اند به خانواده‌های خود نیز انتقال دهند تا یک خانواده ‌ایمن داشته باشند.
به گزارش مهر، طالبی با بیان اینکه شبکه لرزه‌نگاری استان همدان آمادگی دارد تا دانش‌آموزان از این محل بازدید کنند، گفت: در این زمینه مدیران مدارس می‌توانند هماهنگی‌های لازم را با شبکه لرزه‌نگاری انجام دهند تا دانش‌آموزان از نزدیک با دستگاه‌های ثبت زلزله و نحوه وقوع زلزله و... آشنا شوند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه مانور مقابله با زلزله درمدارس از سال 1374 با همکاری دستگاه‌های مختلفی از جمله پژوهشکده بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، وزارت کشور، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش، سازمان دانش‌آموزی و جمعیت هلال احمر در حال اجراست، گفت: مانور ایمنی در برابر زلزله با سه هدف کلی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
بهروز کارخانه‌ای با بیان اینکه نخستین هدف از اجرای مانور کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله است، افزود: این هدف با ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس محقق می‌شود؛ چراکه دانش‌آموزان و جوانان از گروه‌های پرخطر در حوادث محسوب می‌شوند و اجرای این مانورها آنها را با نحوه محافظت از خود در برابر حوادث آگاه می‌کند.
وی دومین هدف از اجرای مانور را ایجاد مهارت‌های فردی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: دانش‌آموزان باید یاد بگیرند هنگام زلزله واکنش صحیح و سریع داشته باشند تا خسارت کمتری را به خود، خانواده خود و جامعه وارد کنند.
کارخانه‌ای با بیان اینکه سومین هدف از اجرای مانور این است که دانش‌آموزان آموخته‌های نظری خود را به مرحله اجرا درآورند، یادآور شد: دانش‌آموزان باید هنگام بروز حوادث آرامش و سرعت عمل در انجام امور را داشته باشند و این آمادگی‌ها را از طریق کتاب‌های مختلف و یا از طریق شرکت در کلاس‌های جمعیت هلال احمر به طور رایگان فرا گیرند.

/ 3 نظر / 5 بازدید
نمايشگاه هاست hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran با تشکر[گل]

خريد vpn

خريد vpn خريد وي پي ان خريد کريو خريد kerio خريد ساکس فروش vpn خريد vpn براي موبايل vpn رايگان http://sabavpn.asia

آموزش آنلاين رايگان

داشتم سايت هاي آموزشي رو سرچ مي کردم يک سايت آموزش آنلاين پيدا کردم که به نظرم جذاب اومد. توش کلي دوره هاي رايگان بود.لينکشو براتون گذاشتم. http://cetkaacademy.ir/ آموزش آنلاين رايگان