آتش سوزی

با توجه به اظهار تعدادی از همسایگان مبنی بر احتمال حضور صاحبخانه در محل آتش‌سوزی یک گروه از آتش‌نشانان شروع به خاموش‌کردن آتش کرده و گروه دیگر با استفاده از تجهیزات ویژه اقدام به جستجوی مصدومان احتمالی حادثه در میان شعله های آتش و دود غلیظ آن کردند.

بعد از گذشت حدود 45 دقیقه، آتش‌نشانان ضمن مهار کامل آتش و جلوگیری از سرایت آن به منازل اطراف و حصول اطمینان از نبود فرد یا افرادی درمحل حادثه به ایستگاه خود مراجعت کردند.

===================

5کشته حاصل برخورد خونین سواری پژو با تریلی

برخورد خونین سواری پژو با کفی تریلی در مقابل کارگاه تریلی‌سازی باعث مرگ فوری راننده و 4 سرنشین آن شد.

به گزارش خبرنگار ما حوالی ساعت 22 پنجشنبه 25 مهرماه یک دستگاه خودروی سواری پژو با 4 نفر سرنشین و با رانندگی فردی به هویت بشیر-ق از همدان به سمت بهار در حرکت بود که نرسیده به ورودی پادگان شهیدقهرمان از جاده منحرف و با کفی تریلی که در حاشیه جاده و مقابل کارگاه تریلی‌سازی متوقف بود برخورد کرد.

در اثر شدت برخورد جک بالابر تریلی آزاد شده و تریلی روی خودروی سواری سقوط کرد که در اثر آن راننده و سرنشینان خودروی سواری بدون اینکه فرصت هیچ واکنشی داشته باشند درون خودرو گیر افتادند.

با حضور اکیپ‌های امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی مصدومان حادثه که 3 مرد و 2 زن بودند از داخل خودرو خارج شدند و مشخص شد که این افراد در اثر ضربه و وزن سنگین تریلی و شدت جراحات وارده در دم جان باخته‌اند.

فرمانده پلیس‌راه استان همدان در گفتگو با خبرنگار ما سرعت بالای خودروی سواری و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه را علت اصلی حادثه دانست.

سرهنگ خیری اظهار داشت: زمان وقوع حادثه راننده سواری پژو به علت سرعت بالا و عدم توجه کافی قادر به کنترل وسیله نقلیه نبوده و به همین دلیل خودرو از جاده اصلی منحرف و به کفی تریلی که در شانه خاکی متوقف بوده برخورد می‌کند که متاسفانه راننده و 4 سرنشین آن در دم فوت می‌کنند.

همچنین در حادثه دیگری که در ساعت پایانی یکشنبه 28 مهرماه در محور تهران به همدان روی داد، یک دستگاه سواری پژو که به سمت همدان در حرکت بود از پشت با یک دستگاه کامیون کمپرسی برخورد کرد؛ در این حادثه نیز راننده خودروی سواری به علت شدت برخورد و جراحات وارده در دم جان باخت.

=========

زندان، شلاق و ردمال؛ مجازات سارقان منازل همدان

دادسرای همدان دو سارق را که اقدام به سرقت شبانه از منازل شهروندان همدانی کرده بودندبه تحمل حبس، شلاق و رد مال محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار ما شعبه 103 جزایی شهرستان همدان (رضا-ر) اهل یکی از شهرستانهای استان لرستان را به جرم سرقت از منازل شهروندان همدانی محاکمه کرد.

بر اساس محتویات پرونده متهم پس از دستگیری و در بازجویی‌های تخصصی در پلیس‌آگاهی اعتراف کرده است؛ با همدستی فردی به هویت (حسین-ج) به صورت شبانه و با استفاده از سلاح سرد به 20 منزل در شهرستان همدان دستبرد زده است.

بنا به اعتراف متهم وی و همدستش شبانه به منازلی در شهرک‌های الوند، مدرس و مدنی و همچنین خیابان سعیدیه، بلوار خرم‌رودی، خواجه‌رشید، شهیدزمانی و یک منزل در مریانج دستبرد زده و علاوه بر وجه نقد، طلا و جواهر اقلامی از جمله لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و ... را نیز به سرقت برده‌اند.

پس از آنکه متهم در جریان تحقیقات محل‌های وقوع جرم را به ماموران پلیس معرفی کرده و تعدادی از شاکیان نیز در مواجههحضوری وی را شناسایی کردند و همچنین پس از تطبیق اعترافات وی با واقعیت مراجع انتظامی پرونده را تکمیل و جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال کردند که این پرونده در شعبه 103 دادگاه عمومی جزایی شهرستان همدان مورد رسیدگی قرار گرفت.

پس از قرائت کیفرخواست صادره از سوی دادستانی عمومی و انقلاب استان همدان متهم به دفاع از خود در برابر اتهام انتسابی پرداخت و ضمن رد اتهام منکر اعترافات خود در مراحل قبل شد.

دادگاه پس از استماع دفاعیات متهم و بررسی اسناد و شواهد از جملهشکایت مالباختگان،مفاد کیفر خواست صادره، اعتراف صریح متهم در پلیس آگاهی،گزارش مراجع انتظامی مبنی بر تطبیق محل‌های سرقت با هماهنگیمتهم و سایرین قرائن موجود در پرونده انکارهای متهم را بلاوجه تشخیص داده و اورا به پنج سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی، تحمل چهل ضربه شلاق و ردمال محکوم کرد.

همچنین حکم (حسین-ج)متهم دیگر پرونده نیزبصورت غیابی صادر و او نیزبه پنج سال حبس، چهل ضربه شلاق و ردمال به میزان مشارکت در جرم در حق شاکیان پرونده محکوم شد

==================

توقیف 30 موتورسوار مزاحم

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از شناسایی و توقیف 30 دستگاه موتورسیکلت مزاحم در طرح مدارس خبر داد.

سرهنگ محسن اقبالیان در تشریح این خبر گفت: پلیس اسدآباد با برنامه‌ریزی قبلی و با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه احساس امنیت برای دانش‌آموزان، با بکارگیری واحدهای عملیاتی از یگان امداد ضمن شناسایی موتورسیکلت سواران مزاحم و متخلف که غالبا در مناطق حاشیه‌ای شهرستان ساکنند، طی یک طرح غافلگیرانه تعداد 30 دستگاه موتورسیکلت را توقیف و روانه پارکینگ کرد.

===========

سرقت در بهار، دستگیری در اسدآباد!

ماموران کلانتری 12 شهرستان اسدآباد پس از مظنون‌شدن به راننده یک دستگاه سواری پژو در بازرسی خودرو راز چند فقره سرقت را فاش کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد ضمن تایید خبر دستگیری راننده پژو در حوزه کلانتری 12 اسدآباد گفت: ماموران این کلانتری در حین اجرای ایست وبازرسی مقطعی در محورهای مواصلاتی حوزه استحفاظی خود، به راننده یک دستگاه خودروی سواری پژو مظنون و ضمن متوقف نمودن خودرو اقدام به بازرسی آن کردند.

وی افزود: در نتیجه بازرسی از خودروی مذکور وسایلی از قبیل؛ قمه، کارد، یک تخته فرش ماشینی، یک دستگاه بخاری نفتی و یک سری اقلام دیگر کشف و پس از تشکیل پرونده و معرفی به مقام قضایی، جهت تحقیقات بیشتر پرونده به پلیس آگاهی شهرستان ارجاع داده شد.

در ادامه تحقیقات جامع و بازجویی‌های فنی سرانجام راننده خودرو مذکور به 11 فقره انواع سرقت با همدستی فرد دیگری در شهرستان بهار اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه سرقتها در شهرستان بهار رخ داده بود، پس از دستور مقام قضایی پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهار تحویل شد.

===========

مبارزه با قاچاقچیان اولویت اول پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از مبارزه با توزیع‌کنندگان موادمخدر به عنوان اولویت پلیس این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ ابراهیم سعیدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به مطالبات مردم برای مبارزه با توزیع‌کنندگان موادمخدر و لزوم پاکسازی مناطق آلوده در سطح ملایر، طی چهار روز اخیر با اجرای 5 طرح مقابله‌ای توسط پلیس مبارزه با موادمخدر، تعداد 17 نفر توزیع‌کننده موادمخدر شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: درنتیجه اجرای این ماموریتها بیش از 450 گرم انواع موادمخدر از نوع تریاک، شیره تریاک، هرویین، حشیش و شیشه کشف و ضبط شد.

وی گفت: بر همین اساس پرونده قضایی برای دستگیرشدگان تشکیل و مراتب تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

=========

توقیف خودروی سواری با یک 16000000ریال خلافی

فرمانده انتظامی بهار از توقیف یک دستگاه خودرو حامل قاچاق با یک میلیون و ششصد هزار تومان خلافی خبر داد.

سرهنگ رضا زارعی با بیان این مطلب گفت: ماموران پلیس راه همدان-سنندج حین گشت زنی در محور اصلی به سمت شهر سنندج به محض مشاهده یک دستگاه پژو پارس سفید رنگ که با سرعت بالا و غیرمجاز در حرکت بود، بلافاصله آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی سوابق راننده و استعلام مشخصات خودرو، مشخص می‌شود که خودروی مذکوردارای یک میلیون و ششصد هزار تومان خلافی معوقه به علت تخلفات مکرر رانندگی استدر حالی که ماموران قصد انتقال خودرو به مقر پلیس‌راه را دارند راننده دراقدامی ناگهانیبا سرعتی سرسام‌آور اقدام به فرار می‌کند و در حین فرار با گاردریلکنار جاده برخورد می‌کند اماباز هم به حرکت خود ادامه می‌دهد.

وی در ادامه بیان داشت: ماموران پلیس‌راه با همکاری گشت انتظامی بهار در اقدامی ضربتی خودرو مذکور را پس از دقایقی در همان محور متوقف و راننده را نیز دستگیرکردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار خاطر نشان کرد: پس از انتقال خودرو به یگان انتظامی، در بازرسی به عمل آمده از داخل خودرو مقادیری کالای قاچاق کشف شد و متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی منتقل شد.

==========

کشف بیش از  900  دستگاه تلفن همراه قاچاق در همدان

رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان از توقیف یک دستگاه خودرو حامل 911 عدد گوشی تلفن همراه قاچاق بهارزش تقریبی دو میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ فرامرز به‌گذر در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای پنجمین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با تشدید اقدامات کنترلی و اطلاعاتی در جریان خبری مبنی بر اینکه یک دستگاه خودرو کامیون ایسوزو حامل گوشی تلفن همراه خارجی قاچاق از شهرهای غربی کشور به سمت مرکز در حال حرکت است، قرار گرفته و رسیدگی به این موضوعرا در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با کنترل محسوس و نامحسوس محورهای مواصلاتی منتهی به استان همدان موفق به شناسایی کامیون مذکور شدند و با تعقیب و مراقبت سوژه در نهایت با یک اقدام غافلگیرانه کامیون مورد نظر را در ایستگاه بازرسی شهید زارعی متوقف و راننده خودرو را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی‌های به عمل آمده از خودرو وجود جاسازی بسیار حرفه‌ای در کف آن مشاهده و پس از بازرسی دقیق تعداد 911 دستگاه گوشی همراه خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانونی و گمرکی با ارزش ریالی تقریبی دو میلیارد ریال کشف شد.

رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان خاطرنشان کرد: در این رابطه پرونده تشکیل و جهت اقدامات بعدی به گمرک استان همدان ارسال شد.

============

سارق حساب بانکی آشنا بود

ماموران پلیس آگاهی ملایر فردی را که با اطلاع از حساب بانکی دوستش اقدام به برداشت وجه از آن کرده بود شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: به دنبال شکایت فردی مبنی بر اینکه، طی سه مرحله از حساب وی مقادیری وجه نقد برداشت شده این موضوع توسط ماموران کلانتری 12 پاسداران این شهرستان بررسی و با همکاری ماموران پلیس آگاهی در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتطامی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات و پیگیریهای به عمل آمده متهم شناسایی و بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

سرهنگ ابراهیم سعیدی بیان داشت: پس از دستگیری متهم، نامبرده به بزه انتسابی اعتراف و در بازجویی‌های صورت گرفته اعلام کرد که با داشتن رمز حساب دوست خود وسوسه شده ودر چند مرحله اقدام به برداشت وجه از آن کرده است. بر اساس این گزارش متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

 

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید