همدان ماهانه 20 تا 30 بار می‌لرزد

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: براساس اعلام شبکه لرزه‌نگاری ماهانه 20 تا 30 زلزله در شهر همدان ثبت می‌شود.
علیمردان طالبی روز چهارشنبه در شورای هماهنگی بحران شهرستان همدان گفت: میزان بارندگی‌ها براساس نقشه‌ها و بررسی کارشناسان خوب پیش‌بینی نمی‌شود و در آینده با مشکل کم‌آبی مواجه خواهیم شد.
وی افزود: با توجه به گرم‌تر شدن زمین و تبخیر مقدار بسیار زیادی از آب در آینده با مشکل کم‌آبی مواجه می‌شویم که باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم برای مقابله با این بحران انجام دهیم.
به گزارش ایسنا، طالبی تجهیز شدن همدان به شبکه لرزه‌نگاری را یکی از اقدامات مفید دانست و گفت: با راه‌اندازی این مرکز می‌توان تعداد لرزه‌های استان و فرا استانی را مورد ارزیابی قرار داد که به طور متوسط براساس اعلام این مرکز، ماهانه 20 تا 30 زلزله در شهر همدان ثبت می‌شود.
وی تفکر زلزله خیز نبودن همدان را اشتباه دانست و ادامه داد: در داخل شهر همدان چند گسل وجود دارد؛ بنابراین احتمال وقوع زمین لرزه‌های تأثیرگذار دور از انتظار نیست.
طالبی گفت: همدان با 22 مورد بلا و بحران طبیعی درگیر بوده که اساسی‌ترین و اصلی‌ترین بحران همدان، خشکسالی و کمبود آب منطقه است.
وی به فرا رسیدن هفته پیشگیری از بلایای طبیعی اشاره کرد و افزود: در این هفته افکار عمومی برای انجام کار فرهنگی در خصوص مدیریت بحران‌ها آماده‌تر بوده همچنین انتظار داریم مجموعه صداوسیما و سایر رسانه‌ها ما را در اجرای برنامه‌های این هفته همیاری کنند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
کلوب فارسي

سلام، شما رو به جامعه مجازي پرشين کلوب دعوت ميکنم. توي پرشين کلوب ميتونيد عقايد و نظراتتون رو رايگان به اشتراک بگذاريد و دوستان جديدي پيدا کنيد.[گل]