با گذشت یکسال و 3 ماه از قتل پیرزن همدانی
قاتل سنگدل دستگیر شد

مرد جوانی که تیرماه سال گذشته زن مسنی را در منزل مسکونی‌اش در همدان به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار همدان‌پیام، فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این‌باره گفت: متهم دستگیر شده تیرماه سال گذشته زنی مسن را در منزل مسکونی‌اش در منطقه مجیدآباد همدان به طرز فجیعی به قتل رسانده بود.
رسول مرادی درباره جزئیات این پرونده افزود: نهم تیرماه سال گذشته مرگ مشکوک یک زن کهنسال در منطقه مجیدآباد به مأموران پلیس گزارش شد.
بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس به محل مورد نظر مراجعه و مشاهده کردند پیرزنی حدود 70 ساله به طرز فجیعی در منزل مسکونی‌اش به قتل رسیده است.
بررسی‌های مقدماتی مأموران پلیس و به هم‌ریختگی محل جنایت نشان از آن داشت که زن تنها قربانی یک سرقت مرگبار شده است.
در ادامه اکیپ بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی و قاضی کشیک در محل جنایت حضور یافتند و به دستور مقام قضایی تحقیقات پلیس برای رازگشایی از این جنایت و شناسایی عامل یا  عاملان حادثه آغاز شد.
در حالی که مأموران پلیس فرضیه‌های متعددی را برای رازگشایی از این جنایت پیش روی خود می‌دیدند، اظهارات بستگان مقتول مبنی بر سرقت طلاها و اشیای قیمتی وی موجب شد فرضیه سرقت مرگبار از محل جنایت پررنگ‌تر شود. با مشخص شدن انگیزه جنایت، مأموران پلیس تحقیقات فنی و کارشناسی خود را برای شناسایی سارق یا سارقان جنایتکار آغاز کردند و تعدادی مظنون در این زمینه شناسایی شدند.
در حالی که از بازجویی مظنونان هیچ نتیجه مشخصی حاصل نشده بود کارآگاهان ناامید نشدند و تحقیقات خود را در شاخه‌های دیگر ادامه دادند.
با گذشت حدود یکسال و 3 ماه از جنایت 17 آبان‌ماه تحقیقات پلیس نتیجه داد و مأموران توانستند مرد حدود 34 ساله‌ای را به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر کنند. فرد دستگیر شده پس از دستگیری ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما در بازجویی‌های فنی لب به اعتراف گشود و به قتل پیرزن تنها اعتراف کرد.
متهم که کارگر ساختمانی بوده و اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد در بازجویی‌های انجام شده اظهار کرد: از 2 ماه پیش از جنایت، نقش سرقت از مقتول را طراحی کرده بودم تا اینکه شب حادثه نقشه‌ام را اجرا کردم.
شب حادثه به طریقی خود را به منزل مورد نظر رساندم و پس از روبه‌رو شدن با پیرزن صاحبخانه او را به قتل رساندم و پس از سرقت طلاهای او متواری شدم.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان تأکید کرد: متهم پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت به همراه پرونده تشکل شده تحویل مقام قضایی شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید