در همین زمینه رئیس اداره آموزش و ترافیک راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان می‌گوید: تصادف 6 خودروی سواری در چهار راه انبار نفت بر اثر سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی راننده خودروی سمند به قرمز بودن چراغ راهنمایی‌و‌رانندگی و توقف خودروهایی جلو رخ داد که بر اثر شدت برخورد به 5 خودروی دیگر نیز خسارت مالی وارد شد.
حسینی می‌افزاید: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت و فقط یک نفر آن‌هم به صورت سطحی مصدوم شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.
وی یادآور می‌شود: یکی از مشکلاتی که در صحنه تصادفات وجود دارد، تجمع افراد عبوری در محل حادثه است که این مسأله منجر به حادثه دیگری می‌‌شود.
به گفته حسینی، بارها مشاهده شده که در صحنه‌های تصادفات عابران پیاده و سواره با توقف در محل حادثه ترافیک سنگینی را به وجود آورده به طوری که خودروهای عبوری با رها کردن خودرو در وسط معبر و یا پارک دوبله به تماشای تصادف می‌‌آیند.
وی می‌گوید: طبق توافق راهور و شرکت‌های بیمه‌ای اگر تصادف خسارتی زیر 5 میلیون رخ دهد با مشخص بودن خودروی مقصر باید هر دو طرف تصادف خودروی خود را به منتهی علیه سمت راست هدایت کنند تا راهبندان به وجود نیاید.
حسینی ادامه می‌دهد: مواردی از تصادفات جزیی و ساده وجود داشته که به دلیل همین تجمع‌ها و بی‌توجهی و بی‌احتیاطی منجر به فوت فرد تماشاچی شده است.
وی به شهروندان توصیه کرد اگر تصادفی را دیدند و تا لحظه رسیدن نیروهای امدادی قصد کمک کردن داشتند خودروهای خود را در محلی امن پارک کنند تا گره ترافیکی به وجود نیاید.
عباس اولیا‌سمیع، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در این‌باره نیز می‌گوید: تصادف 6 خودرو در روز گذشته 4 مصدوم داشت که 3 نفر از آنها از ناحیه سر، دست و پا به صورت سطحی زخمی شدند و در نهایت یکی از مصدومان به بیمارستان منتقل شد.
/ 0 نظر / 32 بازدید