کارآگاهان جنایی که احتمال می‌دادند او به خارج از استان لرستان گریخته باشد، مشخصات و تصاویر او را در اختیار پلیس آگاهی سراسر کشور قرار دادند تا به محض دیدن متهم، وی را دستگیر کنند. با این حال، پلیس آگاهی استان لرستان احتمال می‌دادند که قاتل فراری ممکن است در شهرستان‌های اهواز، آبادان و نهاوند پنهان شده باشد، این شهر‌ها را زیر نظر گرفتند، اما ردی از او به دست نیاوردند.
حتی هنگام خروج زائران اربعین حسینی کارآگاهان مرز را به ‌طور کامل زیر نظر گرفتند. بسیاری از اجساد بدون هویت نیز که در بانک پلیس آگاهی سراسر کشور ثبت شده بود بررسی شد، اما باز هم ردی از این متهم نوجوان فراری به دست نیامد. در حالی که جستجوها در این باره ادامه داشت، روز دوشنبه هشتم دی‌ماه امسال، کارآگاهان جنایی سرنخ‌هایی را به دست آوردند که نشان می‌داد نوجوانی به اتهام درگیری در کانون اصلاح و تربیت تهران بازداشت شده و دوره محکومیتش را سپری می‌کند.
مشخصات وی با همان قاتل فراری مشابهت دارد، اما نامی که او خود را به کانون اصلاح و تربیت معرفی کرده، علی است. با کشف این سرنخ، کارآگاهان با هماهنگی قضایی همراه پدر متهم برای تشخیص هویت واقعی نوجوان بازداشت شده در کانون، به محل مورد نظر اعزام شدند و با تأیید هویت وی از سوی پدرش، عامل جنایت را دستگیر کردند. متهم در بازجویی اولیه به قتل معلم خود اعتراف کرد و گفت گمان نمی‌کردم او مرده باشد. ساعاتی پس از حادثه و زمانی که متوجه مرگش شدم از کاری که انجام دادم، پشیمان شدم و قصد داشتم خودم را تسلیم کنم تا مجازات شوم، اما ترسیدم خودم را به پلیس تسلیم کنم. عذاب وجدان یک لحظه از من دور نمی‌شد. پس از تهیه مقداری پول فرار کردم و زندگی پنهانی‌ام شروع شد.
وی اضافه کرد: پس از چند شهر، سرانجام به تهران آمدم که دستگیر شدم. در تهران مدتی آواره بودم تا اینکه با یک نفر درگیر شدم و سر از کانون اصلاح و تربیت درآوردم، اما اسم واقعی خودم را به آنها نگفتم. خشخاشی بی‌گناه بود و من بی آنکه بفهمم کارم چه سرانجام تلخی دارد، مرگ او را رقم زدم. از کاری که کردم، پشیمانم، اما این پشیمانی دیگر سودی ندارد. این در حالی است که متهم در رابطه با انگیزه‌اش از این جنایت تلخ سکوت کرده است. با ثبت اظهارات اولیه متهم، کارآگاهان جنایی روز گذشته مقدمات انتقال او را از تهران به پلیس آگاهی شهرستان بروجرد فراهم کردند تا بزودی تحقیقات تکمیلی از وی آغاز شود.
با دستگیری متهم به قتل، برادر معلم بروجردی اعلام کرد: باورم نمی‌شود عامل جنایت در آستانه چهلم برادرم دستگیر شده است. در این مدت روز‌های تلخی بر من و خانواده‌مان گذشت. متهم فقط برادرم را نکشت، بلکه امنیت جامعه را هم به مخاطره انداخت. از مسئولان قضایی شهرستان بروجرد می‌خواهم هرچه سریع‌تر متهم را محاکمه کنند و او را بسزای عملش برسانند تا هیچ فرد دیگر به خود اجازه ندهد دست به قانون‌شکنی بزند و جان دیگران را به خطر بیندازد.
رئیس کل دادگستری استان لرستان نیز در این باره گفت: دستگاه قضایی برای تکمیل پرونده و ادامه تحقیقات تا مشخص شدن نهایی علت و انگیزه قتل، کار خود را ادامه می‌دهد و نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید. دستگاه قضا بدون اغماض و طبق قانون به تمام پرونده‌های حقوقی و قضایی رسیدگی می‌کند تا حقوق افراد به آنها داده شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید