دفاع از انسانیت بهانه قتل عام خونین زن و دختر بیگناه خانواده همسایه

در جلسه روز سه‌شنبه بیست و ششم مردادماه دادگاه کیفری استان که به ریاست قاضی شریفی و مستشاری قاضی وثیقی، پورمهدی، رمضانی و صدری و با حضور متهم و وکیل قانونی او، اولیای دم مقتولان حادثه، تعدادی از شهود و نماینده دادستان برگزار شد، ابتدا ولی دم مقتولان از متهم «سعید» به اتهام قتل همسرش «شهین» 48 ساله، دخترش «فاطمه» 21 ساله و ضرب و جرح منجر به نقص عضو خود، شکایت و برای او تقاضای قصاص نفس کرد.

«عباس»، پدر خانواده قربانیان در شرح ماجرا گفت: حوالی ساعت 19:30 تا 20 شب بیست و نهم مهرماه سال گذشته در منزلم واقع در یکی از روستاهای شهرستان ملایر، مشغول صرف شام بودیم که یکباره متهم در حالی که چاقوی بزرگی در دست داشت وارد شد. اگر چه دیدن او در آن حالت برایم عجیب بود اما با توجه به اینکه هیچ اختلاف یا مشکلی با او نداشتم او را به شام دعوت کردم اما او بی‌هیچ حرفی با چاقویی که در دست داشت ابتدا ضربه‌ای به سرم زد و سپس ضربات متعددی به قسمت‌های بدنم از جمله هر دو دست و سینه‌ام وارد کرد. بعد از آن من بیهوش شدم و لحظه‌ای که به هوش آمدم او را دیدم که «فاطمه» را روی زمین انداخته و با چاقو به او ضربه می‌زند. البته بعد فهمیدم که چندین ضربه چاقو هم به همسرم زده است. سپس به طرف دختر دیگرم «معصومه» رفت که به سمت کوچه فرار کرد و قاتل هم او را تعقیب کرد که نتوانست به او برسد. بعد از آن باز هم از هوش رفتم و ظاهراً تعدادی از اهالی با فهمیدن موضوع ما را به بیمارستان منتقل کرده‌اند که البته دخترم در دم فوت شده بود اما همسرم بعد از انتقال به بیمارستان فوت شد.

در ادامه نماینده دادستان کیفرخواست صادره دفاع و برای متهم تقاضای اشد مجازات کرد.

سپس یکی از شهود در جایگاه حاضر شد و مشاهدات خود را از شب حادثه در محضر دادگاه بیان کرد.

پس از پایان اظهارات شاهد ماجرا، متهم به دستور رئیس دادگاه در جایگاه حاضر و کیفرخواست صادره از دادسرای ملایر برای او قرائت شد که وی با قبول اتهامات خود مبنی بر دو فقره قتل و یک فقره ایراد ضرب و جرح عمدی، گفت: قصد و نیت من کشتن همه اعضای خانواده به خصوص پسر بزرگ آنان (حاضر در جلسه دادگاه) بود.

متهم در پاسخ به سؤال دادگاه درباره انگیزه خود از جنایت بی‌رحمانه‌اش اظهارات متناقضی از جمله ادعای هتک حرمت همسرش توسط خانواده قربانیان حادثه را مطرح کرد و گفت: «اکبر» پسر بزرگ آنان با همسر من تبانی کرده و مرا بیهوش کردند و... البته می‌خواستم زنم را هم بکشم اما دلم برای بچه‌هایم که می‌خواستند بی‌مادر شوند سوخت.

متهم در پاسخ به سؤال دادگاه مبنی بر اینکه چرا برای خانواده قربانیان دلت نسوخت که آنها را قتل عام کردی، گفت: اینها انسانیت را زیر سؤال برده بودند؟! تازه اگر فرصت می‌شد می‌خواستم «عباس» و «اکبر» را با تبر دو نیم کنم و در ورودی روستا آویزان کنم.

متهم با خونسردی به شرح جزییات جنایت خود در محضر دادگاه پرداخت و گفت: پس از انجام جنایت به منزلم در همسایگی منزل قربانیان رفتم. می‌خواستم زن و مادرم را هم بکشم اما چاقو کج شده بود. کمی تریاک کشیدم و بعد فرار کردم. بیشتر شهرهای کشور را زیر پا گذاشتم و در نهایت در بندرعباس ماندگار شدم که همانجا هم شناسایی و دستگیر شدم.

در ادامه وکیل مدافع متهم، دفاعیات خود را در قالب لایحه‌ای تقدیم دادگاه کرد و سپس متهم به عنوان آخرین دفاع با خونسردی و بدون هیچگونه ابراز ندامتی، اتهامات خود را برای چندمین بار در محضر دادگاه پذیرفت و در برابر پیشنهاد دادگاه مبنی بر تقاضای گذشت از اولیای دم ادعا کرد کاری که انجام داده در راه رضای خدا بوده است! دادگاه بعد از اخذ آخرین دفاع متهم ختم رسیدگی را اعلام کرد.

  لازم به ذکر است حکم صادره برای متهم در چند روز آینده صادر و ابلاغ می‌شود.

* پدر خانواده قربانیان: هیچ اختلافی با متهم نداشتیم

«عباس» که علاوه بر مرگ زن و دخترش، خود نیز قربانی ضربه‌های مرگبار چاقوی متهم شده و دچار نقص عضو در ناحیه دست راست گردیده است در مورد حادثه می‌گوید: هنوز هم نمی‌دانم «سعید» چرا اینکار را کرد. ما هیچ اختلاف یا مشکلی با او نداشتیم. حتی با اینکه چند سالی می‌شد که همسایه بودیم اما هیچ رابطه‌ای از آن نوع رابطه‌های نزدیک همسایگی که منجر به رفت و آمد خانوادگی می‌شود بین‌مان شکل نگرفته بود. فقط گاهی که همدیگر را در کوچه می‌دیدیم او سلام می‌کرد و من هم جواب می‌دادم، همین.

وی داغدار و ماتم‌زده می‌گوید: البته او از اول هم دنبال خلاف بود و چند فقره سابقه شرارت هم دارد. همین سال گذشته هم برادر زنش را با چاقو مجروح کرده بود. چند باری هم شاهد زد و خورد و چاقوکشی او با دیگران بودم.

او دوباره ادعای قاتل مبنی بر هتک حرمت همسرش توسط او و پسر بزرگش، می‌گوید: من زن او را حتی یکبار هم از نزدیک ندیده بودم و او هم (زن متهم) اینها را در بازپرسی گفته و حتی اظهار کرده که او هم ما را نمی‌شناسد و تمام ادعاهای شوهرش بی‌اساس و کذب محض است.

«عباس» در پاسخ به سؤالی درباره احتمال رضایت یا دریافت دیه و اعلام انصراف از تقاضای قصاص می‌گوید: حاضرم تمام زندگی‌ام را بدهم تا او قصاص شود. من یک تار موی دخترم که دانشجو بود و آینده روشنی هم پیش‌رویش بود با صد نفر از این انسان‌نماهای جنایتکار عوض نمی‌کنم و می‌دانم او در آخرت هم جایگاهی پست خواهد داشت.

/ 0 نظر / 5 بازدید