بر اساس این گزارش و طبق محتویات پرونده، ساعت 2 بامداد یکم شهریورماه سال 87 ، مردی با پاسگاه زمان‌آباد ملایر تماس می‌گیرد و از وقوع یک درگیری خونین در یکی از منازل روستا خبر می‌دهد.

پس از این تماس مأموران پاسگاه در محل درگیری حاضر و مشاهده می‌کنند، فردی خون آلود روی زمین افتاده و خرناس می‌کشد که لحظاتی بعد از حضور مأموران و پیش از انتقال به بیمارستان فوت می‌شود.

مأموران از صاحب منزلی که جنایت در آن اتفاق افتاده بود، در مورد ماجرا تحقیق کردند.

صاحب‌خانه اظهار داشت: نمی‌دانم ساعت چند بود که از خواب پریدم و مشاهده کردم غریبه‌ای داخل اتاق است سعی کردم لامپ را روشن کنم نشد وقتی دیدم خانه‌های اطراف برق دارند به طرف کنتور رفتم فیوز کنتور سرجایش نبود. وقتی برای سر درآوردن از ماجرا وارد حیاط شدم ناگهان «ن» از پشت به من حمله کرد ما با هم درگیر شدیم. برادر کوچکترم به دو پسرعمویم که در همسایگی ما هستند زنگ زد و آنها هم به کمک من آمدند و سه نفری آنقدر او را زدیم تا از حال رفت.

پسرعموهای متهم که به اظهار او در درگیری مشارکت داشته‌اند در تحقیقات در اظهاراتی مشابه بیان می‌کنند توسط برادر متهم از حضور فرد غریبه‌ای در منزل آنان مطلع و پس از حضور در محل با  مشاهده درگیری به کمک «سیاوش» رفته و با استفاده از چوب ضرباتی را به او وادار کرده‌اند اما تعداد محل دقیق اصابت ضربات را نمی‌دانند.

رابطه پنهانی انگیزه جنایت

اگر چه متهمان در تحقیقات اولیه انگیزه خود را از درگیری فقط ورود شبانه مقتول به منزل محل حادثه عنوان می‌کنند اما در تحقیقات تکمیلی یکی از آنان به انگیزه واقعی جنایت اشاره می‌کند.

«م»، پسرعموی متهم می‌گوید: از یک هفته پیش متوجه شده بودیم که مقتول شب‌ها مخفیانه به منزل عموی مرحومم رفت و آمد می‌کند. به همین خاطر شب حادثه وقتی فهمیدیم او دوباره به آنجا رفته و آنقدر او را زدیم تا کنار درخت گردو افتاد.

یکی از متهمان در مرحله تحقیقات گفت: سال گذشته که  برای کار به خارج از روستا رفته بودم مقتول چندبار مزاحم همسرم شده بود اما چون او آدم خطرناکی بود نمی‌توانستم تنهایی با او درگیر شوم با اینکه شب حادثه وقتی فهمیدم با «س» درگیر شده به آنجا رفتم و ضرباتی را با شیء تسمه مانندی به او وارد کردم.

یکی از متهمان درباره رابطه مقتول با مادر متهم می‌گوید: «مقتول یکبار به من گفته بود که فردی مادر «سیاوش» را به طور پنهانی به عقد موقت خود درآورده است و... .

* پرونده در دادگاه کیفری استان

بازپرس پرونده پس از تکمیل تحقیقات و پایان رسیدگی مقدماتی، پرونده را به همراه کیفر خواست صادره به دادگاه کیفری استان ارسال می‌کند. در جلسه رسیدگی پس از شکایت اولیای دم و تقاضای قصاص برای متهمان و دفاع نماینده دادستان از کیفرخواست صادره، متهمان در جایگاه حاضر شده و به دفاع از خود پرداختند و وکیل آنان نیز با ارائه لایحه‌ای مواردی را در دفاع از آنان بیان کرد.

پس از پایان دفاعیات متهمان، دادگاه به استناد اسناد و مدارک متعدد، متهمان را در ماجرای جنایت مقصر شناخته و آنان را به اتهام قتل عمد به یکبار قصاص در صورت پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم مقتول، محکوم کرد که حکم صادره از دادگاه کیفری استان در دیوانعالی کشور نیز مورد تأیید قرار گرفته است.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید