توقیف 2 خودرو با 8 میلیون ریال خلافی در همدان

یک دستگاه خودروی سواری پراید با 49 میلیون و 600 هزار ریال و یک دستگاه سواری پژو 206 با 33 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده در همدان توقیف شدند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در این زمینه گفت: مأموران پلیس راهور شهرستان همدان در حین کنترل تخلفات، با سواری پراید نقره‌ای مواجه شدند که پس از استعلام از سامانه اجراییات مشخص شد خودرو دارای 296 جریمه پرداخت نشده جمعاً به مبلغ 49 میلیون و 600 هزار ریال خلافی است.
حسین طلایی افزود: بر اساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که مبلغ خلافی خودرویی بیش از 10 میلیون ریال باشد پس از ابلاغ و مهلت یک ماهه به مالک خودرو جهت پرداخت دیون دولتی، در صورتی که مالک نسبت به پرداخت جرایم معوقه خود اقدام نکند خودرو تا پرداخت کامل دیون دولتی در توقیف پلیس قرار خواهد گرفت‌. لذا خودروی مذکور جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.
وی همچنین از توقیف یک دستگاه پ‍ژو 206 سفید نیز با جریمه 33 میلیون ریالی خبر داد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: مأموران پلیس راهور به یک دستگاه سواری 206 سفید رنگی که به صورت نامتعارف و منجر به سد معبر در خیابان میرزاده عشقی شهر همدان متوقف بود مشکوک شدند که پس از استعلام مشخص شد که خودرو دارای 74 تخلف پرداخت نشده در مجموع به مبلغ 33 میلیون ریال است که خودرو پس از مراجعه مالک به پارکینگ منتقل شد.
طلایی از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی‌و‌رانندگی از ارتکاب به تخلفات خودداری کنند و با استعلام مبلغ خلافی خود به صورت پیامک به شماره 1101202020 و یا سایت 120rahvar از مبلغ خلافی خود آگاه شوند.

/ 0 نظر / 18 بازدید