سرعت زیاد باز هم قربانی گرفت
یک کشته در حادثه واژگونی خودروی پژو در همدان


 یک دستگاه خودروی پژو 206 که با سرعت بالا در بلوار آیت‌ا... نجفی شهر همدان در حرکت بود واژگون شد و راننده آن جان باخت.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان گفت: ساعت 19 و 50 دقیقه روز گذشته یک دستگاه خودروی پژوی 206 با سرعت بالا در بلوار آیت‌ا... نجفی در حال تردد بود که دچار سانحه شد.
حسین طلایی اضافه کرد: ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تردد با سرعت غیرمجاز منجر به خروج خودرو از جاده و برخورد آن با یک تکه سنگ بزرگ و در نهایت واژگونی خودرو شد که در این سانحه، راننده 26 ساله آن بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.
وی بیان کرد: داده‌های آماری گویای این است که 30 درصد سوانح درون شهری به دلیل تردد با سرعت غیرمجاز رخ می‌دهد و در زمان رانندگی با سرعت غیرمجاز شدت آثار مخرب سوانح نیز بیشتر می‌شود.
رئیس پلیس راهور از رانندگان خواست علاوه بر رعایت هشدارهای پلیسی و توجه به علایم راهنمایی‌و‌رانندگی از تردد باسرعت غیرمجاز در معابر درون شهری بپرهیزند.
طلایی بیان کرد: با توجه به احتمال بالای بروز سانحه رانندگی در بلوارها این معابر با همیاری و مساعدت شهرداری به دوربین‌های ثبت تخلف الکترونیکی مجهز شده و به طور شبانه‌روزی کنترل می‌شوند.
وی گفت: در 9 ماهه نخست سال‌جاری 40 درصد از سوانح در خیابان‌های اصلی، 35 درصد در بلوارها، 10 درصد در میادین، 8 درصد در تقاطع‌ها و مابقی در سایر معابر درون شهری این استان رخ داده است.
در 9 ماه امسال 75 نفر در سوانح رانندگی درون شهری همدان جان باختند.
/ 0 نظر / 4 بازدید