خارج کردن توده 6 کیلوگرمی از بدن بیمار ملایری


 یک پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستان غرضی ملایر یک توده 6 کیلوگرمی را از شکم یک خانم بیمار خارج کرد.
شهین خواجات در این باره گفت: یک خانم مجرد 38 ساله، ‌با خونریزی‌های غیرطبیعی ‌و درد شدید در ناحیه شکم به درمانگاه تخصصی بیمارستان غرضی مراجعه کرد که پس از انجام معاینات اولیه و سونوگرافی، ‌وجود یک کیست بزرگ تخمدان تشخیص داده شد.
وی با بیان اینکه بیمار بلافاصله بستری و جراحی شد، ‌ادامه داد: برخلاف اینکه عمل جراحی دشوار بود، اما خوشبختانه به هیچ‌کدام از ارگان‌ها آسیبی نرسید و توده خوش‌خیم 6 کیلوگرمی با موفقیت از بدن بیمار خارج شد.
خواجات با اشاره به اینکه بیمار با حال عمومی خوب، ‌مرخص شد، گفت: این بیمار از چند ماه قبل با علائم درد و بزرگ‌ شدن شکم مواجه بود اما به علت فقر مالی به پزشک مراجعه نکرده بود در صورتی که اگر زودتر اقدام می‌کرد، ‌روند درمان او سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شد.
به گزارش ایسنا، این پزشک متخصص با تأکید بر اینکه افراد باید به محض مشاهده علائم بیماری جهت درمان اقدام کنند، ‌افزود: این عمل جراحی موفقیت‌آمیز بود اما امکان دارد در صورت بی‌توجهی، بیمار به مرحله‌ای برسد که به سایر ارگان‌های بدنش آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری وارد شود. بنابراین تشخیص و اقدام به‌موقع در درمان بیماری‌ها نقش حیاتی ایفا می‌کنند.

/ 0 نظر / 8 بازدید