روایت پدر و مادر 4قلوها
پدر و مادر 4قلوها که پس از گذشت چند روز از به دنیا آمدن آنان هنوز هیجان‌زده‌اند و از شادی در پوست خود نمی‌گنجند در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تلخی و شیرینی تولد آنان می‌گویند.
علی‌محمدی، 30ساله اهل صالح‌آباد که راننده کامیون است میگوید:3 ماه است به‌خاطر شرایط خاص همسرش سرکار نرفته است، مدت‌ها پیش از ازدواج دلم می‌خواست فرزند دوقلو داشته باشم و واقعاً جنسیت هم برایم مهم نبود اما هرگز تصور نمی‌کردم روزی خداوند به من چهارقلو بدهد تا اینکه اواخر ماه دوم بارداری همسرم پزشک معالجش به چندقلوبودنش شک کرد و بعد از آزمایش‌های دقیق مشخص شد که خداوند نعمتش را سخاوتمندانه‌تر به ما عطا کرده است.
معصومه عربی 26 ساله مادر امیررضا، امیرحسین، امیرمحمد و زهرا که لیسانس مدیریت دارد و خانه‌دار است، می‌گوید: در خانواده من سابقه چند قلوزایی وجود دارد هم در خانواده‌ مادری و هم خانواده پدری من سابقه چندین نمونه از دوقلوزایی بوده و هست و به همین دلیل انتظار دوقلو را داشتم اما وقتی فهمیدم که قرار است چهارقلو به دنیا بیاورم شوکه شدم.
 واکنش اطرافیان
پدر و مادر چهارقلوها در برابر واکنش اطرافیان می‌گویند: ما بعد از فهمیدن موضوع ابتدا قرار شد تا زمان تولد بچه‌ها به کسی چیزی نگوییم اما با گذشت 2 ماه تمام استان از ماجرا مطلع شدند به همین دلیل ما نیز موضوع را به خانواده‌هایمان گفتیم و واکنش‌های جالبی را از آنان دیدیم که همه خوشحالی آن‌ها برای دوقلوبودن بچه‌ها، حیرت از احتمال 3قلو بودن و باور نکردن 4قلوبودن آنها بود.
 در مصائب 4قلو داری
مادر چهارقلوها می‌گوید: از 4 ماهگی به دستور پزشک در استراحت مطلق بودم و اجازه کوچکترین تحرکی نداشتم. دو ماه آخر را هم در بیمارستان بستری شدم و مشکلات جسمی متعددی پیدا کردم به طور مثال از هفت ماهگی به دلیل نامعلومی از ناحیه دهان دچار خونریزی و به خاطر آن دچار کم‌خونی شده‌ام از زمان تولد بچه‌ها هم به دلیل ضعف شدید،توان ایستادن ندارم.
پدر بچه‌ها هم می‌گوید: هزینه‌های بالای حفظ سلامت مادر و بچه‌ها واقعاً به ما فشار آورده است. تنها منبع درآمد من رانندگی است که با توجه به شرایط خاص همسرم از 3 ماه پیش عملاً آن را هم از دست داده‌ام.
علی محمدی اضافه می‌کند: طی چند ماه گذشته بالای 15 میلیون هزینه کرده‌ایم که این هزینه هم از فروش یک قطعه زمین تأمین شده است. با وجود این بعضی از آزمایش‌ها را به دلیل هزینه بالا انجام ندادیم. مثلاً آزمایش‌های تعیین جنسیت را تا بعد از ماه هفتم نتوانستیم انجام دهیم و سلامت بچه‌ها تا زمان تولد قطعی نبود. در این مدت هیچ شخص یا دستگاهی حتی یک ریال هم به ما کمک نکرد. حتی برای هزینه‌های بیمارستان هم همان تخفیف 10 درصد طرح نظام سلامت را که برای همه در نظر می‌گیرند برای ما هم همان در نظر گرفتند نه بیشتر.
وی می‌گوید: پزشک معالج همسرم ما را به دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داد اما آنجا حتی جواب ما را هم ندادند حتی به شهرداری صالح‌آباد هم مراجعه کردم اما هیچ کمکی به من نشد.
مشکلات پیش‌روی خانواده چهارقلوها
مادر چهارقلوها که پس از گذشت چند روز از تولد بچه‌ها به دلیل عوارض حاملگی و عمل زایمان هنوز به حال طبیعی بازنگشته است، می‌گوید: برای این اتفاق خیلی خوشحالم مخصوصاً برای اینکه هر 4 فرزندمان سالم و تندرست به دنیا آمدند و این اتفاق را لطف خدا می‌دانم. در این مدت من و خانواده‌ام مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم و مشکلات بزرگتری هم پیش‌رو خواهیم داشت.
شوهر من در حال حاضر بیکار است و هزینه سنگین و سرسام‌آور نگهداری از بچه‌ها واقعاً از توان ما خارج است به همین دلیل از مسئولان می‌خواهم به ما کمک کنند تا بتوانیم از این امانت‌های الهی به نحو شایسته‌ای مراقبت کنیم.
/ 0 نظر / 14 بازدید