قاچاقچی لاستیک در همدان به دام افتاد
 قاچاقچی لاستیک خارجی با حکم تعزیرات حکومتی استان همدان به 300 میلیون ریال جریمه محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهار کرد: قاچاقچی لاستیک در همدان به دام افتاد و از سوی تعزیرات حکومتی همدان علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
حسن‌پور افزود: فردی که اقدام به قاچاق تعداد زیادی لاستیک خارجی به وسیله یک دستگاه خودروی کامیون کرده بود، هنگام عبور از ایست و بازرسی شهید زارعی همدان توسط مأموران به ظن قاچاق دستگیر شد و در این زمینه نیز پرونده تشکیل شد.
به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: پرونده این قاچاقچی در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز مستقر در گلوگاه شهید زارعی همدان تشکیل شد که شعبه مورد نظر پس از انجام تحقیقات و رعایت تشریفات قانونی و صدور رأی مقتضی نامبرده را علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت مبلغ 300 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

کشف 6 سرقت درکبودراهنگ
 با دستگیری 16 نفر متهم در شهرستان کبودراهنگ 6 فقره سرقت کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان "کبودراهنگ" از با بیان این مطلب گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی درسطح شهرستان با حضور عوامل انتظامی در هفته جاری به اجرا درآمد که طی آن مأموران موفق به دستگیری 2 نفر سارق حرفه‌ای که در امور سرقت تلفن همراه و منازل نیمه کاره فعالیت داشتند، شدند.
پژمان قویمی در ادامه افزود: مأموران انتظامی در کنترل پارکینگ‌های حوزه استحفاظی نیز موفق به کشف 3 دستگاه موتورسیکلت سرقتی شدند و در ادامه اجرای طرح یاد شده یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق 400 سی سی که راکب آن هم مقادیری مواد مخدر به همراه داشت نیز توقیف و راکب آن دستگیر شد.
این مقام انتظامی بازرسی از صنوف منطقه گردشگری علیصدر و ضبط تعدادی کیس و لب‌تاب و فلش مموری دارای موارد ممنوعه و تعدادی اقلام ضد فرهنگی را از دیگر اقدامات پلیس این شهرستان برشمرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، قویمی دستگیری 6 نفر ازتوزیع کنندگان مواد مخدر، کشف مقادیری انواع مواد مخدر، کشف یک قبضه سلاح شکاری و دستگیری 6 نفر را در رابطه با حفر غیرمجاز چاه، دستگیری فردی شرور با سابقه شرارت و کشف یک قبضه قمه از وی و همچنین توقیف 52 دستگاه موتورسیکلت و 5 دستگاه خودروی متخلف را از دیگر اقدامات و نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در هفته جاری برشمرد.

وقتی مهریه به پیرمردها رحم نمی‌کند
 یک پیرمرد 74 ساله که به علت ناتوانی در پرداخت مهریه گرفتار زندان شده بود با همکاری ستاد دیه آزاد شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: مهریه این زندانی ساکن نهاوند 150 سکه بهار آزادی بود که به دنبال مطالبه زوجه و ناتوانی این پیرمرد در تأمین این مقدار مهریه، وی راهی زندان شد.
یدا... روحانی‌منش افزود : به دنبال رایزنی‌های صورت گرفته از سوی عوامل ستاد دیه، شاکی این پرونده که 38 سال سن دارد با دریافت 350 میلیون ریال وجه نقد رضایت داد، که این مبلغ نیز از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات کم بهره تأمین شد.
وی با ذکر اینکه این زندانی 74 ساله پس از تحمل شش ماه حبس از زندان نهاوند آزاد شد، اظهار کرد: هم اینک 67 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان‌های همدان محبوس هستند.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: این نخستین پرونده‌ای است که فردی با این سن به علت شکایت برای دریافت مهریه در زندان گرفتار شده است.

لزوم کنترل والدین بر استفاده فرزندان از ابزارهای نوین
 ضروری است که والدین استفاده فرزندان از ابزارهای نوین را کنترل کنند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان در خصوص رشد روزافزون استفاده از ابزارهای نوین در بین فرزندان گفت: در حال حاضر با توجه به رشد قابل توجه ابزارهای نوین ارتباطی دیگر خبری از بازی‌های سابق که هم جسم و هم فکر فرزندان را تقویت می‌کرد نیست و بیشتر جوانان ونوجوانان به استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های نوین گرایش پیدا کرده‌اند و متأسفانه اکثر خانواده از عواقب این تغییر ذائقه اطلاع کافی ندارند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امینی افزود: نکته قابل تأمل این است غالباً خانواده‌ها تنها به میزان استفاده بیش از حد فرزندان از این نوع ابزارها حساس شده و نسبت به محتوای آنها توجهی ندارند. این مقام انتظامی به خانواده‌ها توصیه کرد: خانواده‌ها باید به فرزندانشان بیاموزند در کنار هر فرصتی, تهدیدی نیز می‌تواند برایشان رقم بخورد و بدانند که طبیعتاً همه افراد به لحاظ اخلاقی و روانی سالم نیستند و از نرم‌افزارهای تلفن‌های هوشمند استفاده صحیح نمی‌کنند. والدین می‌توانند با به کارگیری از نرم افزارهای موجود در بازار نوع و زمان استفاده فرزندان از این ابزارها را کنترل کنند.  امینی در ادامه خاطرنشان کرد: والدین این نکته را مدنظر قرار دهند که فضای مجازی به اندازه فضای حقیقی و بلکه بیشتر می‌تواند خطرآفرین باشد؛ لذا از همراهی فرزندان در این فضا نباید غافل باشند که این امر مستلزم افزایش سطح آگاهی در این حوزه است.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان در خصوص راه‌های افزایش آگاهی والدین اظهار کرد: والدین می‌توانند به وب سایت‌های معتبر آموزشی مانند سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

   

/ 0 نظر / 5 بازدید