مرگ جوان شیشه‌ای در میان شعله‌های آتش


 مصرف ماده روانگردان و شیطانی "شیشه" حادثه‌ای تلخ را در کانون یکی از خانواده‌های شهر تویسرکان رقم زد.
یکی از خانه‌های مسکونی واقع در شهرک شهید رجایی (محله اسلام‌آباد) تویسرکان روز شنبه در میان شعله‌های مهیب آتش سوخت و در این حادثه پسر جوان خانواده در میان شعله‌ای خشمگین آتش جان باخت.
جانشین فرمانده انتظامی تویسرکان در این‌باره به‌ ایرنا گفت: جوان 27 ساله که در این حادثه جان خود را از دست داد به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته است.
داوود بیات افزود: براساس شواهد و بررسی‌های اولیه بر اثر مشاجره لفظی این مرد جوان با پدر خود، آتش‌سوزی وسیعی در خانه آنها اتفاق می‌افتد که در این حادثه جان پسر جوان خانواده را گرفته و پدر خانواده و یکی از همسایگان نیز به شدت مجروح می‌شوند.
وی تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی در مورد علت آتش‌سوزی و عمدی بودن یا نبودن آن در حال انجام است.
تویسرکان یکی از شهرستان‌های استان همدان واقع در جنوب کوه الوند است که براساس آمار رسمی نیروی انتظامی از نظر توزیع و تولید مواد مخدر یکی از پاکترین نقاط استان همدان است.

کشته شدن 19 نفر بر اثر حوادث کارگاهی در همدان


 در حوادث کارگاهی استان همدان در سال 93 تعداد 19 نفر کشته و 25 نفر مصدوم شدند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان در کارگاه آموزشی ایمنی و حفاظت کار با اشاره به حوادث کارگاهی در سال‌جاری، اظهار کرد: اگر چه ‌این آمار دقیقی نیست اما همین تعداد کشته مایه تأسف است.
به گزارش ایسنا‌، امیر متینی‌فرد تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی کار در کارگاه‌ها باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا شاهد کاهش تلفات باشیم.
وی رعایت نکات ایمنی را نخستین گام برای کار در کارگاه‌ها دانست و اظهار کرد: این موضوع می‌تواند با گذاشتن یک کلاه‌ایمنی بر روی سر آغاز شود.

نبود کمربندی، معضل ترافیکی همدان


 نبود کمربندی منجر به افزایش حجم ترافیک در محورهای فرعی استان همدان و استفاده از این محورها به جای محور اصلی شده است.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: مسیرهای ارتباطی همدان به واسطه قرار گرفتن این استان در مسیر استان‌های غرب به مرکز و شرق کشور از محورهای پرترافیک کشور محسوب می‌شود.
مهدی شاکری افزود: با توجه به افزایش تردد در محورهای این استان احداث کمربندی برای جلوگیری از بروز گره‌های ترافیکی و کاهش سوانح احتمالی امری ضروری به نظر می‌رسد.
وی با بیان آسیب‌های ناشی از نبود کمربندی در استان همدان بیان کرد: هم اینک حجم ترافیک به محورهای فرعی و غیر استاندارد از نظر مشخصات نسبت به میزان تردد، هدایت شده است.
رئیس پلیس راه استان همدان افزود: محور فرعی بهار - کوریجان هم اینک به عنوان کمربندی شمال به غرب مورد استفاده شاغلان در حوزه حمل و نقل قرار گرفته در حالی که حجم ترافیک این جاده با مشخصیات آن منطبق نیست. شاکری از بروز یک سانحه فوتی در این مسیر ارتباطی خبر داد و گفت: ساعت 13 و30 دقیقه روز جمعه در کیلومتر 16 این مسیر یک‌دستگاه سواری پژو با کامیون بنز برخورد کرد.
وی با بیان اینکه در این سانحه راننده خودروی پژو در دم جان باخت افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته علت بروز این سانحه دلخراش انحراف به چپ از سوی راننده سواری پژو بوده است.
استان همدان دارای 5 هزار و 400 کیلومتر انواع راه است.

پیرترین زندانی همدان آزاد شد


 با گذشت شاکی و حمایت‌های ستاد دیه مرد 86 ساله‌ای که پیرترین زندانی استان همدان بود، آزاد شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: این فرد خیّر که به عنوان خادم‌الحسین(ع) در تهیه و پخش نذورات‌، کمک به مستمندان و خرید جهیزیه نوعروسان پیشگام بود به عللی ورشکسته شد.
یدا... روح‌منش اضافه کرد: این فرد که متولد سال 1308 شمسی است یک سفته 150 میلیون ریال بابت اجاره یک زمین کشاورزی نزد مالک گرو گذاشته بود که به علت ناتوانی در پرداخت این مبلغ محکوم و راهی زندان شد.
وی اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده ‌این فرد در ستاد دیه همدان نشست‌هایی با شاکی این پرونده برگزار شد که در نهایت شاکی به گذشت 50 میلیون ریال از طلب خود رضایت داد.
وی افزود: 100 میلیون ریال نیز از سوی ستاد دیه به صورت بلاعوض برای آزادی این زندانی اختصاص یافت که با تأمین بدهی، وی آزاد شد و به کانون گرم خانواده بازگشت.
97 زندانی محکومان مالی از جمله نفقه، مهریه و صدور چک بلامحل از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان‌ماه در استان همدان آزاد شدند.

250 زندانی جرایم غیرعمد در همدان وجود دارد


 مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: 250 نفر به علت جرایم غیرعمد هم اکنون در این استان زندانی هستند.
یدا... روحانی‌منش افزود: 73 زندانی به علت ناتوانی در پرداخت مهریه، 79 نفر به علت صدور چک بلامحل و ضمانت بانکی، 31 نفر به علت نفقه، 36 نفر به علت تصادف فوتی، 29 نفر سانحه رانندگی جرحی و دو نفر به دلیل جرایم شبه‌عمد هم اینک زندانی هستند.
وی با بیان اینکه سه نفر از زندانیان زن هستند، اظهار کرد: 180 نفر از این زندانیان محکوم به پرداخت دیه یا بدهی مالی شده و مابقی متهمان نیز پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.
روحانی‌منش از آزادی 145 زندانی در سال‌جاری خبر داد و گفت: 48 زندانی دیه ناشی از سوانح رانندگی و 97 زندانی محکومان مالی از جمله نفقه، مهریه و صدور چک بلامحل در هشت گذشته آزاد شدند.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با ذکر اینکه پنج نفر از زندانیان آزاد شده زن هستند، اضافه کرد: مقدار بدهی این تعداد زندانی 113 میلیارد و 336 میلیون ریال بوده است.
روحانی‌منش افزود: پیگیری‌های انجام شده از سوی عوامل ستاد دیه استان و خانواده زندانیان موجب گذشت 30 میلیارد ریال از این بدهی از سوی شاکیان پرونده شد.
وی بیان کرد: از محل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی که به سانحه دیدگان ناشی از تصادف فوتی و جرحی تعلق می‌گیرد 20 میلیارد و 470 میلیون ریال تأمین و زمینه آزادی 22 زندانی ناتوان در پرداخت دیه آزاد فراهم شد.
وی گفت: 20 میلیارد و 311 میلیون ریال تسهیلات از طریق بانک‌های ملت، رفاه، تجارت و صادرات به زندانیان پرداخت شده و 45 زندانی جرائم غیر عمد نیز از این طریق آزاد شدند.

/ 0 نظر / 6 بازدید