بیش از 1400 مورد  عملیات در 6 ماهه نخست سال


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان از انجام هزار و 455 مورد عملیات در 6 ماهه نخست سال خبر داد و افزود: از این آمار 871 عملیات مربوط به اطفای حریق و 584 مورد مربوط به امدادونجات بوده است.
وی نوع کاربری محل‌های عملیات اطفای حریق مسکونی را 50 مورد، تجاری 69 مورد، اداری 23 مورد، وسیله نقلیه 102 مورد، صنعتی 4 مورد، آموزشی 14 مورد، باغ و فضای سبز 84 مورد، مزروعی 24 مورد، انبار 9 مورد و 100 مورد سایر بیان کرد.
دهبانی‌صابر تعداد مصدومان در عملیات‌های نجات 67، در حریق 13 و تعداد فوتی‌ها را 23 نفر که اغلب مربوط به حوادث جاده‌ای و برون‌شهری بودند، عنوان کرد و افزود: تعداد مصدومان حریق 13 نفر و مصدومان امدادونجات 16 نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
وی دلیل وقوع حوادث را 57 مورد برق، 41 مورد گاز، 82 مورد بی‌احتیاطی رهگذران، 490 مورد بی‌احتیاطی مالک، 342 مورد عمدی، 32 مورد سایر، 20 مورد تصادفات و 191 مورد احتیاط حریق عنوان کرد و افزود: 791 مورد از عملیات‌ها درون‌شهری و مابقی برون‌شهری بوده است.
دهبانی‌صابر عملیات اطفای حریق انبار گاز فندک و روغن موتور خودرو را از مهمترین عملیات‌های سال جاری عنوان کرد که آتش‌نشانان با حضوری سریع (کمتر از یک دقیقه) و تأثیرگذار و تلاشی مداوم آتش را مهار و از سرایت آن به انبار نمایندگی ایران‌خودرو جلوگیری کردند.
وی صعود به الوند، غبارروبی مزار شهدای گمنام، مسابقات شطرنج و تنیس، اعطای درجه به آتش‌نشانان، رژه ناوگان آتش‌نشانی و عملیات صعود و فرود آتش‌نشانان از ساختمان‌های بلند را از جمله برنامه‌های ویژه روز آتش‌نشانان در هفتم مهرماه امسال بیان کرد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان با تأکید بر لزوم قرار گرفتن شغل آتش‌نشانی در لیست مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: تلاش می‌کنیم از طریق نهادهای استانی و کشوری این موضوع را پیگیری کنیم.
دهبانی‌صابر در پایان روز آتش‌نشانان را به فرشتگان بی‌ادعای نجات در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان و خانواده‌های آنها تبریک گفت.

/ 0 نظر / 7 بازدید