حمله گرگ گرسنه  به گله گوسفند در ورکانه
 یک قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان در روستای ورکانه از توابع شهر همدان 8 گوسفند را کشت و 6 گوسفند دیگر را زخمی کرد.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: این گله که دارای چوپان و سگ نگهبان بوده گویا از عهده گرگ برنیامده و تلاش آنها برای جلوگیری از حمله گرگ به گوسفندان بی‌اثر مانده است.
سید عادل عربی تأکید کرد: با توجه به اینکه نگهبانی از گله گوسفند نیازمند افراد قوی و سگ نگهبان است ولی در برخی از روستاها، دامدارن بدون توجه به این موضوع، گله را همراه افراد کم‌سن و سال و ضعیف و بدون سگ نگهبان راهی مراتع و چراگاه‌ها می‌کنند.
وی اظهار کرد: افرادی که دارای مجوز حمل سلاح گرم هستند می‌توانند از این وسیله دفاعی برای ترساندن حیوانات درنده که قصد هجوم به فرد یا گله را دارند استفاده کرده و گونه‌های وحشی را فراری دهند.
عربی گفت: برای این فرد که چند رأس از گوسفندانش در حمله گرگ تلف شدند پرونده‌ای تشکیل و به ستاد مرکزی در تهران ارسال شده است که در صورت تأیید این واحد به وی خسارت وارده پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا، تیرماه امسال نیز 2 گرگ گرسنه در حوالی روستای خنجرآباد از توابع بخش سردرود رزن به سمت یک گله گوسفند حمله کردند که چوپان با حضور به‌موقع از زخمی و دریده شدن گوسفندها جلوگیری کرد.
همچنین اواخر خردادماه امسال یگ گرگ گرسنه پسر بچه 4 ساله را که در اطراف منزل مسکونی در روستای کهریز بغازی بخش سردرود از توابع شهرستان رزن در حال بازی بود را طعمه خود قرار داد.

/ 0 نظر / 4 بازدید